Schab w mleku*

duende

Member
Cze 25, 2008
3,857
0
0
no to już upiekłam. do soboty nie doczekałam bo za mocno nęciłyście
lecker.gif

No i uważam, że schabik jest pyszny.

dsc03343xr8.jpg


Ale zdecydowanie zbyt długo się go robi w porównaniu do efektów smakowych. I wolałabym aby był bardziej mokry.
Wolę go zrobić w rękawie foliowym z tymi samymi przyprawami (oczywiście odpowiednio mniej mleka) i upiec przez 1h.
Sos jest boski
icon_smile.gif
U mnie zgęstniał i mocno odparował. Aż się bałam, że zabraknie i na ostatnie pół godziny przykryłam folią alu.
Bardzo smaczny.
 

moni20

Member
Lis 18, 2007
3,319
1
0
pyszny ten schab, a najbardziej sos! Pycha, nie raz jezszcze zrobie na obiad. Cudowny przepis i samo sie robi, a to lubie najbardziej.
 

?ucja

Member
Mar 19, 2006
347
0
0
zrobiłam wg. tego przepisu i dodałam śliwki i morele....pychotka.
Jak dobrze że wypatrzyłam ten przepis przed Świętami
 

buncia

Member
Kwi 16, 2008
113
0
0
Zrobiłam mały, półkilowy schabik. Do sosu sypnęłam majeranku i wrzuciłam 3 ząbki czosnku, co było dobrym pomysłem - czosnek zrobił się miękki i delikatny i świetnie smakował rozsmarowany na plastrze schabu. Następnym razem dam więcej.
Użyłam też jakiejś francuskiej musztardy na czerwonym winie i dodałam gęsiego tłuszczu.

Schab wyszedł miękki, o delikatnym smaku i myślę, że może go powtórzę, ale nie powalił mnie.
Smak jest dla mnie zbyt słaby, no i ten sos, mimo że dość smaczny, to jakiś nieapetyczny, grudkowaty. Raczej nie podałabym go gościom.
 

Cinka

Member
Maj 5, 2006
30,543
12
38
Zrobiłam wczoraj na obiad. Wreszcie bo zabierałam się za niego chyba z rok
icon_lol.gif

Nie przepadam za schabem ale muszę powiedzieć że w takiej wersji bardzo mi smakował. Robiłam metodą trochę kombinowaną, bo tu prócz musztardy pieprzu i soli dodałam też czosnek, jarzynkę i trochę papryki w proszku. Mięso natarłam przyprawami z musztardą i zostawiłam w lodówce na godzinę. Miałam to zrobić poprzedniego dnia ale zapomniałam i bałam się później czy może nie będzie twardy i łykowaty... ale nie - wyszedł super kruchutki, miękki i soczysty. A sos - POEZJA! Zmiksowałam go i podprawiłam ciut śmietaną i zagęściłam lekko mąką. Pyszności, palce lizać
icon_smile.gif
 

ajaj

Member
Wrz 17, 2008
1,671
23
38
Ja rowniez nie cierpie schabu ( oprocz tradycyjnego kotleta) i zastanawiam sie nad karkowka. Daloby rade?
 

asika

Member
Wrz 20, 2004
13,897
0
0
ajaj sprobuj jednak ze schabem, mleko i delikatny schab sie dobrze komponuja - normalnie powinno byc delikatne, rozpadajace sie mieso. Normalnie. Jesli bedzie twarde to juz wina swinki ;)

ale!!! ale jesli nie chcesz, zrob z karkowki - wszystko mozna, wszystko i wszystko jest sprawa gustu
 

ajaj

Member
Wrz 17, 2008
1,671
23
38
Chyba jednak sprobuje ze schabem tylko musze poczekac az wyjemy zamrozone w plasterkach mieso.
Jak kupie nastepny kawalek to zrobie wg tego przepisu.
 

futro76

Member
Lip 27, 2009
200
0
0
JA ROBIŁAM JUZ 2 RAZY I UWAZAM ZE JEST PYCHA. za pierwszym razem odrobine przywarł do gara ale chyba dlatego ze za mocno gotowałam.
 

spider523

Member
Lis 11, 2007
110
0
0
czy ja moge poprosić o linka do przepisu na tą marchewkę, która tak świetnie pasuje do tego schabu???? Była kilkakrotnie wspominana w tym wątku.

Bo ja szukam i szukam i znaleźć nie mogę a będe próbowała ten schab zrobić (znaczy się mam szynkę ale według tego przepisu zrobię).

Proszę, proszę, prooooooooooszęęęęęęę
 

Ilona

Moderator
Paź 10, 2004
37,718
1
0
daumen.gif