Sękacz z tortownicy

agrzesia

Member
Wrz 27, 2004
983
0
0
zrobilam i mimo najszczerszych checi zdjecia nie dodam, bo ciacha nie ma
icon_smile.gif

wyszlo bardzo smaczne i z pewnoscia wypiek powtorze. ciasto dobrze mi sie wylewalo (jesli chodzi o kolejne warstwy). naprawde bylo suer!
dzieki
icon_smile.gif
(rany jest 3 rano a mi sie nie chce spac)
 

Akulka

Member
Gru 28, 2005
29,115
0
0
Agrzesia, a z którego przepisu robiłaś, bo ja z tego co pamietam, z dodatkiem migdałów robiłam.
 

Nesia

Member
Cze 22, 2005
640
1
16
A ja wlasnie walcze z warstwami- dzisiaj wieczorkiem bedziemy probowac
icon_mrgreen.gif
 

miszka52

Member
Paź 29, 2006
1,307
0
0
No to kiedy ja mam się odchudzać???!!!
 

Madsteel

Member
Lut 14, 2007
178
0
0
Cinka @ 23 Mar 2007 napisał:
index.php?act=findpost&pid=473642Madsteel - ale jakich płaskich biszkoptów bo ja nie rozumiem... - to jest jeden placek na który co chwila dokada się kolejną warstwę na wierzch surowego ciasta. Mi też się wierzchy podnosiły w takie wulkany jak mówisz, ale jak na to daję kolejne łyżki ciasta to oklapują i wszystko jest ładnie spojone razem. Jak dawałam zbyt mało ciasta na początku, to przy rozsmarowywaniu właśnie te wulkany mi się za łyżką zdzierały i trudno się smarowało.
Chodzilo mi o to , ze w tak malym piekarniku srednio mi sie manewrowalo z tym ciastem i czasem za duzo ciasta nalozylam i wtedy mi sie naprawde jakies dziwactwo robilo... a ten Biszkopt to - ja probowalam ten sekacz robic na bazie ciasta biszkoptowego
icon_razz.gif
.. dlatego tak z biszkoptem wulkanicznym wylecialam..
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Janka

Member
Mar 19, 2005
4,557
1
0
Upiekłam z przepisu Sha.
daumen.gif

Smakowo przypomina prawdziwego sękacza .Trochę sknociłam wyrób,ponieważ użyłam zbyt dużej tortownicy.
Na drugi raz wypróbuję drugi przepis i w mniejszej tortownicy.
 

skanna

Well-known member
Mar 21, 2006
4,875
216
63
Mnie niestety nie wyszedł
icon_sad.gif
Spód się przypalił, warstwy co prawda odchodzą od siebie, ale wierzch żadnej nie chciał się przyrumienić, więc po rozkrojeniu nie było takich ładnych paseczków. Nie powiem, to co się ostało, bardzo smaczne, ale za to dziś w pośpiechu musiałam piec co innego, bo dla dzisiejszych gości miało być.
Piekłam ten z migdałami.
P.S. Cały odkrojony od spalenizny wierzch pożarłam sama
icon_razz.gif
 

Akulka

Member
Gru 28, 2005
29,115
0
0

skanna

Well-known member
Mar 21, 2006
4,875
216
63
Tylko trza grilla mieć...
icon_razz.gif

Temperatura była taka jak w przepisie. Nie wiem, co mogło być nie tak, ale jeszcze popróbuję, bo imho warto
icon_smile.gif
 

BeataSz

Member
Wrz 23, 2004
10,244
1
38
A mnie wyszedł, wczoraj robiłam i jestem zadowolona, w smaku też dobry. Robilam z tego drugiego przepisu
 

Załączniki

  • sekacz_005a.jpg
    sekacz_005a.jpg
    56.8 KB · Wyświetleń: 0

Akulka

Member
Gru 28, 2005
29,115
0
0
Beato, śliczny ci wyszedł
mniam.gif
Piekłaś w keksówce, kwadratowej formie? Jakkolwiek, az mi chetka naszła na sękacza
daumen.gif
 

Akulka

Member
Gru 28, 2005
29,115
0
0
A to teraz wszystko jasne. Bardzo fajne te "kromki" wyszły.
icon_razz.gif

I widac, że masz dobry piekarnik, bo mój nie radzi sobie z podpiekaniem od góry
icon_neutral.gif
i moje warstwy nie były tak fajnie wyraźne.
icon_sad.gif
 

Cinka

Member
Maj 5, 2006
30,543
12
38
Beata pięęęękny ci wyszedł
daumen.gif
lecker.gif

Dziewczyny którym się nie podpieka od góry - stawiacie blaszkę na wysokim poziomie tak by blisko było do górnej grzałki? Wtedy ładnie się zapieka a i dół nie spiecze się zbytnio... Skanna - w twoim przypadku to na bank za nisko go miałaś skoro spód się spalił
gruebel_2.gif
chociaż... kto wie jak twoja kuchenka grzeje. No - trzeba indywidualnie to sobie dostosować niestety.