Sernik cukiniowy*

sylwia18

Member
Wrz 24, 2005
3,577
0
0
a ja robię jutro na obiad wersje ze szpinakiem i fetą
daumen.gif
wasze wypieki do mnie skutecznie przemówiły
icon_wink.gif
mam tylko pytanko: podajecie to z czymś na obiad? czy sam serniczek? chciałabym żeby fajnie to wyglądało bo jestem u rodzinki i przygotowuję dla nich obiadek...
 

Evalill

Member
Gru 3, 2006
5,164
0
0
Dzięki dziewczyny za odpowiedź! Też właśnie myślałam nad papierem.
icon_biggrin.gif


Sylwia : ja podam z mizerią : ogórki, cebulka młoda, jogurt bałkański.
icon_biggrin.gif
Coś lekkiego tu moim zdaniem pasuje. Sałata z vinegrettem też, jak pisała Bahomet. Ale u mnie sałata była wczoraj.
icon_wink.gif


Lecę wsadzać do piekarnika sernik!
 

Azazelle

Member
Wrz 1, 2006
1,706
0
0
Nie wytrzymam. Tak jak kawazmlekiem nie lubię cukinii, ale to ciacho wygląda tak obłędnie, że w końcu nie wytrzymam!

BTW, a myślicie, że dałoby się coś takiego wyprodukować z brokułem? Lubię brokuły!
 

Evalill

Member
Gru 3, 2006
5,164
0
0
Zrobiłam! To jest wyśmienite!!! Bahomet : sto buziaków ode mnie za ten przepis!
bussi.gif
cvety.gif
Teraz jestem maniaczką nie tylko serników na słodko ale i wytrawnych!
icon_mrgreen.gif


Oczywiście zmodyfikowałam. Ja cukinię uwielbiam, ale poczekam jednak, aż będzie "swoja".

Zrobiłam z :
paczki kalafiora mrożonego (Azazelle : miał być też brokuł, ale nie było w najbliższym sklepie. Po prostu rozgniotłam widelcem lekko. Moim zdaniem super.)
1 marchewki startej na grubej tarce
groszku zielonego : jakaś szklanka była (bo chciałam jakiegoś zielonego akcentu
icon_wink.gif
)
dodałam curry, ale nie szczyptę, bo ja curry uwielbiam
icon_wink.gif

jeden ząbek czosnku, bo moja rodzinka nie jest aż tak czosnkowa jak ja i muszę z nimi liczyć (czasem jest to utrapienie dla mnie
icon_rolleyes.gif
)
papryka słodka : łyżeczka niecała
pieprz ziołowy
mięta suszona : 2 szczypty (równie dobrze pasowałby świerzy koperek, ale nie chciało mi się iść urwać
icon_mrgreen.gif

serek bieluch - 4 x 150g
ser żółty salami bo taki był w lodówce
dałam bułkę tartą

Wyszło bardzo smaczne. Pachniało pięknie przy pieczeniu. Tato tylko stwierdził, że odrobinę za słodkie (pewnie od marchewki i groszku), ale tacie trudno dogodzić.
fiesgrins.gif

Nie polecam serków Bieluch do tego przepisu Dałam, bo to był jedeyny kremowy serek dostepny w pobliskim sklepie. Ale ma chyba za dużo wody w sobie, bo po upieczeniu i odwinięciu papieru na papierze było trochę wody... . Piekłam 1h 10 min, bo dałam za niską temperaturę (taki mój piekarnik jest, że nie pokazuje właściwej temp i często przypala. dałam więc do niższej i podkręciłam po 25 minutach). Następnym razem spróbuję ustawić taką temp jak w zaleceniach - mam nadzieje, że nie spalę. W związku z serem i za niską temperaturą nie wyszedł mi z taką śliczną skorupką, jak na Waszych zdjęciach, ale mam nadzieję, że nastepnym razem wyjdzie lepiej.
icon_biggrin.gif


Oto zdjęcia :
(nie są tak piekne, jak Wasze, ale dopiero uczę się fotografowania jedzenia.
icon_wink.gif
)

Edit: zapomniałam o cebulce. Podsmażyłam i dodałam na patelnię marchewkę.
 

Załączniki

  • G_118.jpg
    G_118.jpg
    87.5 KB · Wyświetleń: 0
  • G_117.jpg
    G_117.jpg
    89.6 KB · Wyświetleń: 0
  • G_114.jpg
    G_114.jpg
    82.6 KB · Wyświetleń: 0
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Akulka

Member
Gru 28, 2005
29,115
0
0
Coraz to ładniejsze robicie
icon_mrgreen.gif
lecker.gif
Czas zaadoptowac przepis i mnie - tylko jeszcze nie wiem, z czym zrobię
gruebel_2.gif
 

bahomet

Member
Wrz 4, 2006
985
0
0
icon_mrgreen.gif
ja sie bardzo ciesze ze tak smakuje!!!!

ja uwielbiam ten przepis, bo za kazdym razem wychodzi inaczej i zawsze jest pyszny. z brokulem tez jest pyszny, mozna wtedy dodac gorgonzole. albo z porami i galka muszkatolowa albo z boczkiem i pure z groszku.. ja zrobilam ich tak wiele w ciagu 3 lat ze juz nie pamietam wszystkich polaczen. kalafior z marchwia i groszkiem (w calosci) robie zazwyczaj bez sera, z samymi jajkami i parmezanem.

co do blaszki to ostatnio zaczelam piec bez papieru. smaruje maslem a pozniej wysypuje bulka tarta. wtedy boki sa ladniesze wg mnie.
 

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,443
3,757
113
A ja dziś piekłam go z cukinią, twarogiem i fetą. Bardzo smakował moim gościom. Ponieważ robiłam z pamięci ( i na oko...
icon_redface.gif
), jak się okazało - nieco inaczej niż w przepisie. Cukinię starłam na jarzynowej tarce i poddusiłam z cebulką i czosnkiem. Nie miksowałam jej potem, tylko dodałam od razu do mieszaniny serowo - jajecznej. Ale na szczęście, mimo tych modyfikacji wyszło bardzo smaczne danie, zarówno na ciepło, jak i na zimno.
icon_smile.gif

sernik_z_cukini_.jpg
sernik_z_cukini_3.jpg
 

Załączniki

  • sernik_z_cukini_.jpg
    sernik_z_cukini_.jpg
    25.2 KB · Wyświetleń: 2
  • sernik_z_cukini_3.jpg
    sernik_z_cukini_3.jpg
    26 KB · Wyświetleń: 2

carbonicum

Moderator
Członek ekipy
Contributor
Wrz 13, 2004
8,555
1
0
tez zrobilam, bez bulki tartej jak najbardziej MM-owe jedzenie
daumen.gif


Marc byl zachwycony swoja dieta
icon_mrgreen.gif


pyszny sernik, ot co!
 

Graz

Member
Gru 2, 2004
13,816
1
38
To jest przepyszne - po prostu nie moge odejść od blachy... a robiłam sposobem Joanny
icon_smile.gif
czyli cukinie starła na tarce,, od siebie dodałam paprykę w kostke, żeby troche ozywic to danie wizualnie
icon_smile.gif
 

imamcia

Member
Lis 29, 2005
2,398
0
36
Podnoszę, bo kupiłam cukinię i muszę to cudo zrobić.....
bo zaśliniłam w pracy monitor......
bo już mi pachnie od samego rana (oczywiście wyobrażenie tego sernika pachnie
icon_smile.gif
)
ROBIĘ KONIECZNIE!
 

skanna

Well-known member
Mar 21, 2006
4,875
216
63
Wczoraj nie zrobiłam, zrobiłam dziś, właśnie się upiekł (będzie na jutrzejszy obiad). Na surowo smakował obiecująco, a teraz pachnie obłędnie.
Zrobiłam z serka z Wielunia z dodatkiem fety. Przyprawiłam nieco kminkiem zmielonym, a na wierzch położyłam pomidory, coby ładnie wyglądało. Jak mi komórka nie zdechnie do jutra rana, to może uda mi się zamieścić zdjęcie.
 

skanna

Well-known member
Mar 21, 2006
4,875
216
63
Skosztowałam na ciepło malutki kawałek - prawie się o niego pobiliśmy z mężem
icon_smile.gif

Reszta na jutro, idę spać, żeby mnie nie kusiło
icon_smile.gif