Sernik cytrynowy

malgosia

Member
Lut 1, 2006
786
0
0
linette PIKNY
mniam.gif

daumen.gif
 

Sinistra

Member
Lut 21, 2005
16,701
3
38
Linette
eek2.gif


Wygląd ciacha w 100% profesjonalny, mucha nie siada.
 

agnesew

Member
Gru 8, 2005
381
0
0
Ojej... ale mi się marzy upieczenie takiego sernika... ale... piekarnik, którym obecnie dysponuję potrafi popsuć nawet zwykłą tartę, a co dopiero sernik... także nie będę ryzykować... po co mam się później wkurzać?
icon_smile.gif
wytrzymam
icon_smile.gif
Za 1,5 miesiąca będę miała nowy
icon_smile.gif
wierzę, że o niebo lepszy
icon_smile.gif
icon_smile.gif
icon_smile.gif


Wytrzymam... Wytrzymam... Wytrzymam... Wytrzymam... Wytrzymam... Wytrzymam... Wytrzymam... Wytrzymam... Wytrzymam... Wytrzymam... Wytrzymam... Wytrzymam... Wytrzymam... Wytrzymam... Wytrzymam... Wytrzymam... Wytrzymam... Wytrzymam... Wytrzymam... Wytrzymam... Wytrzymam...

icon_smile.gif
 

imamcia

Member
Lis 29, 2005
2,398
0
36
Ty nie gadaj tyle kochana, tylko umawiaj się z jakąś kumpelą, która ma dobry piekarnik i do roboty! Zrobiłam na niedzielę, ale zamiast polewy cytrynowej wykończyłam polewą czekoladową, bo tak sobie dziecko wymyśliło. Goście byli, pożarli, wspomnienie zostało
icon_mrgreen.gif
 

Hiena

Member
Maj 6, 2005
13,652
0
0
To jest cudo.
Dzisiaj robię po raz kolejny. Tylko teraz czytając na spokojnie przepis umknęły mi w nim dwie rzeczy.
W składnikach jest podana śmietanka, ktorej nie ma wymienionej w sposobie przygotowania. To pewnie zwykłe przeoczenie. Ale zastanawia mnie temperatura pieczenia masy serowej. Czy podana temp pieczenia spodu dot. również pieczenia masy?
Linette jestem ogromnie ciekawa jak udało Ci sie zrobić tak stabilny lukier. Ile dodałaś masła do niego? Tyle ile przepis zakładał?
 

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,393
3,683
113
Hiena @ 30 Apr 2007 napisał:
index.php?act=findpost&pid=496556W składnikach jest podana śmietanka, ktorej nie ma wymienionej w sposobie przygotowania. To pewnie zwykłe przeoczenie. Ale zastanawia mnie temperatura pieczenia masy serowej. Czy podana temp pieczenia spodu dot. również pieczenia masy?
Poprawiłam. Umknęło mi wcześniej to niedopatrzenie, bo zastępowałam śmietanę mascarpone, dodając go od razu do twarogu. Co do temperatury pieczenia - z opisu wynika, że tak. Ja nie piekłam go jednak w łaźni wodnej, tylko metodą gazetową, więc niestety nie mogę służyć osobistym doświadczeniem...
icon_smile.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

linette

Member
Lip 11, 2006
581
0
16
Hiena @ 30 Apr 2007 napisał:
index.php?act=findpost&pid=496556To jest cudo.
Dzisiaj robię po raz kolejny. Tylko teraz czytając na spokojnie przepis umknęły mi w nim dwie rzeczy.
W składnikach jest podana śmietanka, ktorej nie ma wymienionej w sposobie przygotowania. To pewnie zwykłe przeoczenie. Ale zastanawia mnie temperatura pieczenia masy serowej. Czy podana temp pieczenia spodu dot. również pieczenia masy?
Linette jestem ogromnie ciekawa jak udało Ci sie zrobić tak stabilny lukier. Ile dodałaś masła do niego? Tyle ile przepis zakładał?
Do lukru dodaję tyle masła ile jest w przepisie - 2 łyżki, przy czym łyżka= 13 g.
Glazurę podgrzewam mieszając, aż zaczyna gęstnieć, wtedy szybko zdejmuję garnek z palnika.
Nie posiadam termometru i robię lukier "na oko", podgrzewam na bardzo małym płomieniu i trwa to dłużej niż 3 min.
Gdy robiłam sernik po raz pierwszy, gotowy lukier wstawiłam do lodówki do ochłodzenia na kilka minut, potem wylałam na ciasto i udało mi się rozmarować go równo. Niedawno piekłam drugi raz i lukier zostawiłam w lodówce na ok 3 godz i po tym czasie wyłozyłam go na sernik i tym razem miałam trudności z równym nałożeniem.

Sernik piekę metodą gazetową w takiej samej temp. jak spód.

EDIT:
To właśnie mój drugi sernik.
Widać, że tym razem glazura nie jest równo nałożona. Oczywiście starałam się jak mogłam i im bardziej równałam, tym więcej lukru spływało po bokach ciasta
icon_wink.gif


100_8596.resized1.JPG
 

Załączniki

  • 100_8596.resized1.JPG
    100_8596.resized1.JPG
    42.9 KB · Wyświetleń: 3
Ostatnią edycję dokonał moderator: