Sernik cytrynowy

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,406
3,705
113
Śliczny sernik i bardzo apetyczne zdjęcie.
mniam.gif
 

Sinistra

Member
Lut 21, 2005
16,701
3
38
Atina, sernik wygląda perfekcyjnie
daumen.gif
 

in_ca

Member
Wrz 7, 2008
28
0
0
Zrobiłam serniczek, pięknie wyrósł, a potem po wyciągnięciu po godz z piekarnika, straaasznie opadł. Glazura, też jeszcze dość płynna, ale mam nadzieję, że w końcu zgęstnieje.
Mam nadzieję, że pomimo tego, że opadł, będzie smaczny. Na razie wszystko się chłodzi.
 

Maraa

Well-known member
Mar 26, 2008
2,294
364
83
Joanna w przepisie podaje temperaturę 163*C

Serniki tego typu pieczemy w temp 160-176*C tutaj znajdziesz więcej sernikowych informacji.
 

AMSonia

Member
Kwi 12, 2006
6
0
0
Droga Joanno-znalazłam Twój serniczek na innej stronie u kogoś-dlatego chciałam zapytać czy to Twoj blog,czy ktoś bezczelnie skorzystał z Twojego zdjęcia....
Mam nadzieję ,że nie
wink.gif
pozdrawiam
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,406
3,705
113
Nie, to nie jest mój blog.
Zgody na kopiowanie mojego zdjęcia też nie udzielałam.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,406
3,705
113
Nawet mi się nie chce tego komentować...
Ale między innymi dlatego nie robię od roku zdjeć moim potrawom.

EDIT:
Zgłosiłam na adres blog@portal.onet.pl łamanie praw autorskich i dostałam bardzo szybko wiadomość, że blog został zablokowany.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

kornasia

Member
Maj 17, 2008
1,039
0
36
Joanno, Twoj sernik poszedl jako pierwszy w te Swieta, dziekuje bardzo za przepis, dalam troche wiecej soku cytrynowego do polewy, bo w domu mamy maniaka cytrynowego. Na pewno do powtorki.
anbetung.gif


 

osulka

Member
Sie 9, 2007
4,004
0
0
Mocno się zastanawiam czy nie upiec tego ślicznego serniczka na urodziny mamy. Jednak wahcam się co do rodzaju sera, bo zawsze wszelkie serniki piekłyśmy z sera albo półtłustego z Jasienicy, albo takiego kupionego na targu Prwdziwie wiejskiego. Co radzicie?? Czy mogłabym z takiego sera zrobić, bo każdy wiaderkowy mnie do tej pory zawodził.

Chce zaznaczyc że poczywałam troszke na forum o serach.
 

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,406
3,705
113
Osulko, serniki typu amerykańskiego piecze się z bardzo tłustego sera śmietankowego i takiego powinnaś szukać na sklepowych półkach.
Zwykłe wiaderkowe twarogi są do nich zbyt chude, a wiejskie - za mało kremowe.
 

samanta

Member
Sie 19, 2007
16,197
1
0
A co mogę zrobić w kwestii sernika metodą gazetową, jesli w moim piekarniku nie można używać folii aluminiowej? Bo wtedy on nie widzi i nie upiecze sie - w ten sposób wywaliłam niejedno ciasto na początku, zanim Mm wkurzył się i zadzwonił do firmy (nie zamierzam uprawiać negatywnej reklamy, ale od tamtej pory nie kupiłam i nie kupię niczego z Amica). Sama tortownica nie jest na tyle szczelna żeby dało się ją wsadzić w inne naczynie z wodą, już to sprawdziłam.
Podjęłam decyzję przełamania mojej awersji do tej metody ale jak widzę wszystko przeciw mnie.
 

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,406
3,705
113
Samanto, w metodzie gazetowej używa się gazet, a nie folii aluminiowej.
Autor tego przepisu proponuje pieczenie w łaźni wodnej (z użyciem rzeczonej folii), ale dla mnie gazety są wygodniejsze.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

samanta

Member
Sie 19, 2007
16,197
1
0
Joanna @ 19 Jul 2009 napisał:
index.php?act=findpost&pid=875529Samanto, w metodzie gazetowej używa się gazet, a nie folii aluminiowej.
Autor tego przepisu proponuje pieczenie w łaźni wodnej (z użyciem rzeczonej folii), ale dla mnie gazety są wygodniejsze.
Czyli Joanno ciasto do tortownicy, tortownica owinięta gazetami do drugiej większej z wodą i co, nie przecieknie ta woda do środka? Jak pisałam , te moje tortownice nie są takie szczelne żeby nie obawiać się że się sernik zamoczy. Choroba, przeciez muszę się z tą metodą zapoznać wreszcie!
Czy gdzieś tu jest tak opisana metoda gazetowa łopatologicznie, może nawet z fotorelacją?!