Sernik kawowy

madziawoj

Member
Lut 27, 2008
245
0
16
Zrobiłam ponownie. Tym razem do masy jasnej dodałam trochę soku z cytryny i w tej wersji smakuje mi najabrdziej.
Wspaniałe w tym serniku jest to, że każdego kolejnego dnia smakuje coraz bardziej, więc można zrobić 2-3 dni przed planowanym podaniem:).
 

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,443
3,757
113
Bardzo się cieszę, że Wam smakuje.
A ja będę piec jutro. Już się nie mogę doczekać...
icon_biggrin.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

flowerekk

Member
Sty 11, 2009
361
0
0
A ja planuję tym serniczkiem powitać moich rodziców, którzy już za dwa tygodnie przylecą do Polski po pięcioletniej przerwie
icon_smile.gif
Bo ten sernik jest naprawde genialny!
icon_smile.gif
 

pkmk3

Member
Lut 27, 2009
5
0
0
Zrobiłam torcik i rewelacyjna!!! smak marzenie! coś niesamowitego:) dołączam go do listy moich ulubionych ciast.
Mam pytanie odnośnie gazet, bo po jakiś 10 min pieczenia moje gazety były już suche, to tak ma być ? jakie wtedy ma to działanie?
 

samanta

Member
Sie 19, 2007
16,197
1
0
Ajaj chyba ten będzie następny do upieczenia, tylko ja nie lubię czekolady ale metody gazetowej tez nie lubiłam a lubię. W każdym razie drukuję przepis i tyle. A może rozum odzyskam w międzyczasie i wcale nic nie upiekę? A może piekło zamarznie.... takie same szanse mniej więcej....
 

flowerekk

Member
Sty 11, 2009
361
0
0
Mój sylwestrowy serniczek
icon_smile.gif

Po raz kolejny zrobił niesamowite wrażenie na wszystkich!
Na święta też piekłam, na prośbę teściów, bo odkąd go spróbowali, chcą, żebym go piekła na każdą ważną okazję
icon_smile.gif


Ta wersja zrobiona z mąką pełnoziarnistą i fruktozą
icon_smile.gif
Jak zwykle wyszedł genialny! Zdjęcie trochę słabe, ale zawsze coś
icon_smile.gif


sernik.JPG
 

Załączniki

  • sernik.JPG
    sernik.JPG
    65.8 KB · Wyświetleń: 8

Lud_

Member
Maj 19, 2008
1,368
0
0
Zrobiłam i ja jakiś czas temu. Przyznam, że piekłam go metodą z oryginalnego przepisu, a nie rekomendowaną przez Joannę gazetową. Wyszedł bardzo dobry, kremowy, pysznie łączący smaki obu warstw - wydaje mi się jednak, że faktycznie lepiej jest piec go z gazetami, bo mój wyglądał nieco inaczej niż Wasze. Był bardzo ładny
icon_wink.gif
, ale nie równy jak stół, bo o dziwo w piekarniku troszeczkę urósł, a potem troszeczkę opadł. Mimo użycia sprawdzonego, tłustego sera - minimalnie, ale zawsze popękał.
Niestety nie zdążyłam nawet zrobić zdjęcia; niestety, bo mimo tych drobiazgów wyglądał zachęcająco, warstwy były równe i dobrze oddzielone. Upiekłam własny kruchy spód.

Tak czy inaczej, wyszedł świetny i wszystkim bardzo smakował. Można więc upiec go tradycyjną metodą, choć chyba lepiej gazetową.

Dziękuję za udany przepis!
icon_smile.gif
 

jaxja

Moderator
Maj 26, 2006
3,521
0
0
Sernik jest przepyszny! Przepis wchodzi na stałe do moich ulubionych, dziękuję
icon_smile.gif


sernik.jpg
 

Załączniki

  • sernik.jpg
    sernik.jpg
    63.5 KB · Wyświetleń: 6

olutka74

Member
Kwi 20, 2010
3
0
0
anbetung.gif
anbetung.gif
anbetung.gif
anbetung.gif
anbetung.gif
anbetung.gif

BARDZO DZIĘKUJĘ ZA PRZEPIS
Ciasto jest rewelacyjne, piekłam metodą gazetową, tylko formę miałam 28 cm, piekłam z 1,5 porcji, ale na tą tortownice byłoby lepiej wlać 2 porcje. Za mało odlałam białego ciasta, ale następnym razem się poprawię. Ciasto udekorowałam bitą śmietaną i czekoladowymi ziarenkami kawy. Jeszcze raz bardzo dziękuję, a tu kilka moich fotek.
dsc01070x.jpg

dsc01069h.jpg

dsc01071u.jpg
 

ankar

Member
Kwi 25, 2008
125
0
0
Dziewczyny pomóżcie!
Czy jak ten sernik obłożę masą cukrową to wszystko będzie OK?
Córka ma " wyjazdowe " urodziny i koniecznie chce zabrać ze sobą coś pysznego ale też efektownego, boje się dać jej ciasto z kremem więc wybór padł na jej ulubiony sernik. Koniecznie też chce żeby był ozdobiony masą cukrową.
P O M O C Y !!!
cry_1.gif
dontknow.gif
 

terjon

Member
Lip 22, 2007
767
0
0
Niestety masa cukrowa rozpuści się na tym serniku.Chyba ,że go przedtem wysmarujesz kremem maślanym.Może spróbujesz udekorować go czekoladą albo różyczkami zrobionymi z czekolady ciemnej lub białej-(którą też możesz zabarwić na różne kolory)Przepis na takie róże też znajdziesz na cincine.Tak udekorowany sernik będzie wyglądał jak piękny tort.