Sernik kawowy

madziawoj

Member
Lut 27, 2008
245
0
16
Piekłam ten sernik już kilkanaście razy, ale dopiero teraz zdążylam go sfotografować
icon_smile.gif

kawowy1.jpg

kawowy2.jpg
 

Załączniki

  • kawowy1.jpg
    kawowy1.jpg
    30.6 KB · Wyświetleń: 9
  • kawowy2.jpg
    kawowy2.jpg
    41.7 KB · Wyświetleń: 9

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,406
3,704
113
Rodzina zatęskniła za smakiem tego sernika, więc go właśnie wstawiłam do pieca.
Tym razem - w całości czekoladowo - kawowy, z półtorej porcji.

sernik_kawowy4.jpg

sernik_kawowy3.jpg
 

Załączniki

  • sernik_kawowy4.jpg
    sernik_kawowy4.jpg
    78.1 KB · Wyświetleń: 9
  • sernik_kawowy3.jpg
    sernik_kawowy3.jpg
    79.2 KB · Wyświetleń: 9
Ostatnią edycję dokonał moderator:

ajaj

Member
Wrz 17, 2008
1,671
23
38
Joanno, czy jest jakies miejsce w necie gdzie mozna znalezc wszystkie Twoje serniki? i nie tylko serniki?
 

Daderma

Member
Lut 7, 2012
76
0
0
Witajcie ;)
Sernik zrobiłem.Nie powiem, jest zacny.Ale zacniejszy sernik pomarańczowo-czekoladowy.
Wszystko wyszło w zasadzie ok. Ale po noclegu w lodówce jakby stał się mniej puszysty.
Czy tak powinno być?
pozdrawiam
 

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,406
3,704
113
Serniki typu amerykańskiego z założenia nie są puszyste, ale ich niebiańska kremowość moim zdaniem rekompensuje w pełni ten drobny feler.
icon_wink.gif
 

Daderma

Member
Lut 7, 2012
76
0
0
Joanno-tak to prawda ;)
Mnie smakował bardziej pomarańczowo-czekoladowy ale żonie właśnie powyższy.
Uznaje go za bardziej wykwintny i reprezentacyjny ;).Nie powiem - ma swoje racje
icon_biggrin.gif

pozdrawiam
 

Asiulek

Member
Lis 7, 2006
602
0
0
Joanno sernik jest OBŁĘDNY !!! Jak wygląda, tak smakuje
icon_smile.gif
Piekłam na moje urodziny, goście zachwyceni. Co prawda jest bardzo syty i po jednym kawałku ma się dosyć, ale każdy poprosił o porcję na wynos
icon_smile.gif
Piekłam grzałką góra, dół i wyszedł równiusieńki jak stół (jestem nadal pod ogromnym wrażeniem, bo każdy sernik mi trochę opada lub pęka). Dodałam do niego likieru Baileys, co warstwie czekoladowo-kawowej dało ciekawego smaczku.

:* dziękuję jeszcze raz
icon_smile.gif
 

betsetse

Member
Cze 8, 2009
130
0
16
Mam pytanko jak dlugo piec sernik z podwojnej ilosci , czy moze lepiej zrobic dwa.
 

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,406
3,704
113
Z podwójnej porcji piekłabym tak samo długo jak z pojedynczej lub niewiele dłużej. Masy serowej jest co prawda więcej, ale i tortownica musi być większa (28 -30 cm średnicy), więc wysokość sernika nie ulega zmianie.
Często piekę ten sernik z półtorej porcji (z kilograma sera, w tortownicy o śr. 26 cm) i nie przedłużam czasu pieczenia
Najlepiej jednak obserwować. Jeśli po proponowanym w przepisie czasie masa serowa wydaje się być jeszcze zbyt płynną, piec kilka minut dłużej.
Jednak zbyt długie pieczenie może spowodować pękanie ciasta, więc warto tego pilnować.
Jeśli brzegi są już zestalone, a sam środek jeszcze lekko drżący, czas wyjmować.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

betsetse

Member
Cze 8, 2009
130
0
16
Dziekuje za odpowiedz, wlasnie sie za niego biore, teraz jestem spokojniejsza
herz.gif
uwielbiam ten sernik a 20 cm tego cuda to za malo, jak sie dobrze dosiade jestem w stanie zjesc go sama, w sumie tyczy sie to wszystkich twoich sernikow Joanno
bussi.gif
 

mariquita

Member
Gru 2, 2005
28
0
0
Czesc! mam dylemat i moze ktoras z Was, pomoze mi go rozwiazac. Pieklam ten sernik wielokrotnie, z Delfiko e Mascarpone, zawsze bez zarzutu. teraz mieszkam w Portugalii, oczywiscie Mascarpone jest dostepny ale czy z samego mascarpone nie bedzie za ciezki? gesty? slyszalam ze dobra jest Filadelphia ale czy to nie jest slony ser??? prosze o rady...tak bym chciala poczuc ten niebianski smak i skrasc serce pewnego portugalskiego milosnika chees-cakow:)

z gory dziekuje:)

pozdrawiam!
 

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,406
3,704
113
Zdecydowanie wybrałabym philadelphię, bo moim zdaniem mascarpone solo nie nadaje się do pieczonych serników.
Odrobina soli nie tylko nie zaszkodzi, ale podkreśli słodki smak.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

mariquita

Member
Gru 2, 2005
28
0
0
Dziekuje, znalazlam wypowiedz jednej w forumowiczek, ktora zrobila wlasnie z Philadeplhii samej, zatem chyba i ja sie na to zdecyduje... w PL pieklam wielokrotnie ale nigdy nie probowalam z Philadelpia, mamy dosc duzy asortyment i wybor, tutaj znacznie mniejszy. Ale skoro mowicie ze slonosc Phil. nie przeszkadza...
icon_smile.gif
 

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,406
3,704
113
Też dziś go upiekłam, w wersji totalnie kawowej. Na spód dałam ciasteczka owsiane z dodatkiem czekolady oraz mielonego maku i jestem ciekawa efektu.

EDIT:
Eksperyment uznano za udany.

sernik_kawowy.jpg
 

Załączniki

  • sernik_kawowy.jpg
    sernik_kawowy.jpg
    93.5 KB · Wyświetleń: 7
Ostatnią edycję dokonał moderator: