Sernik nowojorski

dorotus76

Member
Lut 24, 2007
55
0
0
asika @ 23 Mar 2007 napisał:
index.php?act=findpost&pid=473650no to chyba mnie jedynej ten sernik nie wyszedl...

plynal poprostu
Asiko, ja tez miałam kilka momentów zwątpienia:)
Nigdy tak długo nie piekłam sernika!!!!
dump.gif

Po prostu trzeba zacisnąć zęby i czekać az sie zetnie, nie ma bata...
gruebel_2.gif
 

Pysia

Member
Sie 11, 2005
962
0
0
Mam pytanie, robiłam już raz ten sernik (na kruchym spodzie) czy jak sie go zrobi na tym z ciasteczek to można go spokojnie przenieść na paterę?
Piekłam go w tortownicy 26cm , wydawał mi się niski , jakiej wysokości Wam wychodził? Może coś nie tak zrobiłam ,że niski?
gruebel_2.gif
Pyszny to on był
lecker.gif
 

Boshka

Member
Sie 23, 2006
6,400
0
0
Madz,
Dziunia piekla w tortownicy 26cm, to dale okolo 530 cm2, twoja forma to 672 cm2, czyli o okolo cwierc wieksza powierzchnia.
 

GosiaM

Member
Mar 23, 2005
3,267
0
0
Serniczek bardzo dobry – robiłam go po raz drugi i niezmiennie jestem zachwycona jego smakiem. Delikatny, kremowy, aksamitny w smaku
lecker.gif
Tym razem, na życzenie mojego J., sernik oblałam polewą czekoladową.
Do przepisu na pewno wrócę jeszcze nie raz
daumen.gif
 

gosia

Member
Paź 9, 2005
2,299
0
0
Upiekłam go na święta. Korzystałam z sera z Makro - "President" twaróg śmietankowy, dodałam śmietany 30 % i spod kruchy kakaowy (niestety nie miałam tych ciastek). Piekłam w tortownicy z lidla ze szklanym dnem -wyłożylam ją papierem do pieczenia. Wyszedł pomimo braku oryginalnych składników super - wysoki, kremowy,delikatny, rozpływający się w ustach
icon_smile.gif
.
P.S. Teściowej bardzo smakował.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

aniak9

Member
Gru 20, 2005
11
0
0
Sernik przepyszny, rewelacja, rozpływał się w ustach, zastanawiam się tylko czy smakowałby z malinami i z galaretką malinową na górze, jeśli ktoś zrobił go z owocami na wierzchu to proszę o informację, aha ja piekłam go w kąpieli wodnej.
 

mayus007

Member
Lip 18, 2007
419
0
0
ja zamierzam upiec na sobotę wieczór, wbijają się do mnie przyjaciółki.

tylko powiedzcie mi proszę-lepszy jest taki zrobiony dzień wcześniej, czy smaczniejszy będzie jak dopiero jutro zrobię?
 

dziunia

Moderator
Członek ekipy
Paź 30, 2004
27,454
7
38
Wszystkie serniki piekę dzień wcześniej, zawsze. Własnie nowojorski na sobotę siedzi w piekarniku
icon_mrgreen.gif
Niestety nie dla mnie
cry_1.gif
icon_wink.gif
 

mayus007

Member
Lip 18, 2007
419
0
0
nie opadł nic! sama sie zdziwiłam. ale dałam tylko szklankę cukru, jak jutro będziemy jeść to się okaże czy nie za mało.
wygląda bardzo, baaaardzo apetycznie, do tego stopnia, ze "nocuje" w garażu, w lodówce bałam się zostawić;).
 

dziunia

Moderator
Członek ekipy
Paź 30, 2004
27,454
7
38
Ja szczęśliwie swój już wydałam
icon_wink.gif
Nie będę tortur przechodzić przynajmniej nie widząc go
icon_lol.gif

Szklanka cukru to nie powinno być za mało, zazwyczaj daję 300 g cukru czyli ok. 1,5 szklanki i jest słodki dosyć.
 

Maddy

Member
Lip 26, 2007
13
0
0
Ufff.. udało się! Dziękuję za super przepis. Zwątpiłam kiedy masa okazała się być bardzo płynna, ale w trakcie pieczenia wszystko ładnie się ścieło i oto moje dzieło
icon_smile.gif
:

serniksr8.jpg
 

Akulka

Member
Gru 28, 2005
29,115
0
0
Maddy, genialnie ci wyszedł
mniam.gif
icon_eek.gif