Sernik nowojorski

Akulka

Member
Gru 28, 2005
29,115
0
0
Bea73 @ 31 Jul 2007 napisał:
index.php?act=findpost&pid=552468a czy kogos ewent. interesuje Nowojorski z biala czekolada???
fiesgrins.gif
U nas wszystkie serniki cieszą się dużym zainteresowaniem
icon_wink.gif
daumen.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Bea73

Member
Maj 28, 2007
12,223
0
0
ok, bedzie niebawem (na razie bez zdjec, bo nie bede nic juz piekla przed wyjazdem...); jest przepyszny!! (jesli oczywiscie lubisz biala czekolade
icon_wink.gif
)
 

Akulka

Member
Gru 28, 2005
29,115
0
0
Świetnie, to czekamy na przepis
icon_mrgreen.gif
daumen.gif
 

Maddy

Member
Lip 26, 2007
13
0
0
Akulka @ 31 Jul 2007 napisał:
index.php?act=findpost&pid=552464Maddy, genialnie ci wyszedł
mniam.gif
icon_eek.gif
A dziękuję. Fakt jestem z niego dumna. Jest pyszny. Co raz lepiej idzie mi gotowanie. Kiedyś wychodziły z reguły zakalce.

Co do sernika z białą czekoladą.. TAK! Uwielbiam biała czekoladę. W gruncie rzeczy nie mam wyjścia gdyż nie powinnam jeść czarnej. Już nawet myślałam jak ten serniokobrownies z malinami przemienić na taki z białą czekoladą
icon_wink.gif
 

mayus007

Member
Lip 18, 2007
419
0
0
i co z tym nowojorskim z białą czekoladą?:c

a ja zdjęcia nie dam, bo akurat nie miałąm aparatu, liczyłam, że zostanie chociaż kawałek do następnego dnia, bo już miałąm mieć z powrotem. no, ale się przeliczyłam, bo się okazał absolutnym hitem. powtórka będzie jak tylko znowu będę miała wolne, bo już sie stęskniłam:>.
 

Papużka

Member
Maj 10, 2007
16
0
0
Druid,czy to na gorze to biala czekolada czy zapiekana z caloscia polewa ze smietanki,jaka podaja niektore przepisy?
A serniczek pyszniutko wyglada;) Ja sie na dzisiejszy wieczor szykuje ;)
 

Papużka

Member
Maj 10, 2007
16
0
0
Aniak,czy piekac w kapieli wodnej wszystko inne robilas tak samo? Chodzi mi o temperature pieczenia - 250 i obnizenie tempki do 93 ?
Zastanawiam sie tylko jak ja ustawie to 93...bo mam niestety pokretlo a nie elektroniczne ustawienie piekarnika;)
 

aniak9

Member
Gru 20, 2005
11
0
0
Papużko, sernik włożyłam do gorącego piekarnika 250 i po 10 minutach obniżyłam do 120 stopni i mniej więcej w tej temperaturze piekłam go około póltorej godziny, trzeba kontrolować wygląd czy się za bardzo nie rumieni, wtedy można jesczee obniżyć temperaturę, a na górę sernika po ostudzeniu wyłałam malinową galaretkę rozpuszczoną w poowie wody , wymieszaną ze zmiksowanymi malinami, pycha!
 

Papużka

Member
Maj 10, 2007
16
0
0
Super, dziekuje Aniak;)
Zatem dzis probuje w kapieli wodnej - wstawie jedna blaszke w druga bo ten gazetowy przepis to jakis nie dla mnie;)
I ciekawe,czy wyjdzie mi z innego serka-w Biedronie byla awaria i kupic trzeba bylo gdzie indziej. Byl tylko sernikowy z Wloszowej. Do tego mam 100 g Philadelfi kupionej juz wczesniej.
Poniewaz robie jeszcze rabarbarowo-truskawkowe Bajaderki to tutaj dam na wierzch albo biala czekolade albo te polewe z gestej smietany

Polewa
145 g kwaśnej śmietany
1 łyżka cukru pudru
½ łyżeczki ekstrakty vanili lub pare kropel aromatu waniliowego
Skladniki miksujemym wylewamy na ciasto ok 10-15 min przed koncem pieczenia.
Postaram sie wrzucic jutro info o efektach z innego sera;)
 

Papużka

Member
Maj 10, 2007
16
0
0
hazo @ 3 Aug 2007 napisał:
index.php?act=findpost&pid=555590W tym przepisie faktycznie nic nie ma o gazetach, ale jestem ciekawa, dlaczego Ci nie odpowiada
icon_question.gif
Próbowałaś i się nie sprawdził
icon_question.gif
Niee...jakos wydaje mi sie zbyt skomplikowany hihi choc ja lubie wyzwania.
Ja dopiero wczoraj wpadlam na trop nowojorskiego wiec i do eksperymentow z gazetami musze wewnętrznie dojrzec
lecker.gif

Jak na razie, sernik piecze sie w kapieli wodnej w 90 paru stopniach pod czujnym okiem "tesciowej".
Kiedy wstawilam go do piekarnika i powiedzialam,ze dziewczyny robia z malinami na gorze..."tesciowa" podjela szybka decyzje,ze nalezy szybko kupic maliny;) Wrocila przed chwila z malinami i galaretka malinowa...zdazyla przed zamknięciem warzywniaka;)
Obiecalam sobie dzisiaj po lekturce torcika serowego,ze na pewno sprobuje tej techniki
gruebel_2.gif
 

sylwia18

Member
Wrz 24, 2005
3,577
0
0
a ja robię jutro
icon_smile.gif
mam nadzieję, że będzie to pierwszy sernik, który mi nie opadnie
icon_wink.gif