Sernik z białą czekoladą i polewą jagodową

olcieek

Member
Lip 21, 2007
3,630
0
0
Spód
* digestive
* masło, tyle ile zabierze

Masa serowa
* 1kg sera śmietankowego
* 2 łyżeczki ekstraktu z wanilii
* 250g - gęstego jogurtu
* 1 biała czekolada
* pół szkl. cukru (u mnie drobny cukier z laskami wanilii, taki domowy)
* 5 jajek (eMki)
* 2 płaskie łyżki mąki

Polewa
* ok. (na oko) 300g jagód
* płaska łyżka cukru
* łyżeczka/ dwie żelatyny

Spód tortownicy o średnicy 28 cm wyłożyłam dwukrotnie folią aluminiową.
Ciastka wymieszałam z miękkim masłem - coś a'la kruszonka i wgniotłam w dno.
Schłodziłam i podpiekłam w 200st. ok. 8min. ( W tym czasie zawsze zagotowuję już wodę do kąpieli wodnej)

Najpierw łączyłam ser z cukrem, jogurtem i ekstraktem.
W oddzielnej misce zmiksowałam jajka z mąką, wmieszałam do masy serowej.
Na końcu dodałam rozpuszczoną na parze czekoladę.

Masę serową wlałam na podpieczony spód i piekłam w kąpieli wodnej - najpierw 10 min. w 220 st., a potem kolejne 50 minut w 160 st.
Po upieczeniu sernik schłodziłam w lodówce przez noc i polałam jagodami przygotowanymiw następujący sposób:
Do rondelka wrzuciłam dwie garści jagód, posypałam cukrem i zagotowałam, pilnując by się nie rozciapciały. Dorzuciłam resztę jagód, wmieszałam żelatynę, a po wystudzeniu polałam tą miksturą sernik.
Boooski
fiesgrins.gif


sernik_1.jpg

sseeeee.jpg

zdjęcia na szybko, bo mi się domagali kawałka, a po skonsumowaniu b. go chwalili także polecam ;p
dla słodkolubnych więcej cukru jest pewnie wskazane, ale u mnie w rodzince nikt nie narzeka.
 

Załączniki

  • sernik_1.jpg
    sernik_1.jpg
    82 KB · Wyświetleń: 0
  • sseeeee.jpg
    sseeeee.jpg
    48.5 KB · Wyświetleń: 0

olcieek

Member
Lip 21, 2007
3,630
0
0
no właśnie ten sernik powstał z tego dylematu jagodowego.
mama stwierdziła, że woli z jagodami na wierzchu, a ja tak chciałam tamten zrobić
cry_1.gif

teraz też mówię że zrobię cały jagodowy, fioletowy z polewą a ona mi na to: "nie ma być ten!"
icon_razz.gif


 

Eklerek

Member
Mar 15, 2009
667
1
0
Moja mama też jak się rozsmakuje w jakimś przepisie - to nic innego. Ona ma swój repertuar od 10 lat ten sam, a ja wolę wypróbowywać nowe przepisy. I za każdym razem nowy jej smakuje i chce następnym razem to samo. Dostaje coś innego.
icon_mrgreen.gif
 

olcieek

Member
Lip 21, 2007
3,630
0
0
Eklerek @ 20 Jul 2009 napisał:
index.php?act=findpost&pid=875832Moja mama też jak się rozsmakuje w jakimś przepisie - to nic innego. Ona ma swój repertuar od 10 lat ten sam, a ja wolę wypróbowywać nowe przepisy. I za każdym razem nowy jej smakuje i chce następnym razem to samo. Dostaje coś innego.
icon_mrgreen.gif
wypisz wymaluj moja mama
icon_mrgreen.gif

może jeszcze repertuar mają ten sam ?
icon_wink.gif
 

Eklerek

Member
Mar 15, 2009
667
1
0
Szarlotka (nawet się nie zabieram nigdy za szarlotkę, bo będzie i tak gorsza niż mamy
icon_smile.gif
), keks, piernik.. rogaliki drożdżowe z różą Piernik z kartonika.
dump.gif
Na szczęście reszta nie.
icon_mrgreen.gif
 

Eklerek

Member
Mar 15, 2009
667
1
0
makowiec japoński? brzmi ciekawie. jest przsepis na cinie?

a tu w australii takie serniki z polewą jagodową to jedne z najpopularniejszych, próbowałam - pyyycha!
wiec pewnie ten jeszcze lepsze. niech no tylko wrócę do polski. :D
 

Eve_B

Member
Sie 28, 2009
2
0
0
Witam
icon_smile.gif
Czy można prosić dla żółtodziobów o wskazówki, co oznacza: "piekłam w kąpieli wodnej"?
icon_eek.gif
Wypróbowałam już wiele przepisów z tego forum i BARDZO dziekuję że ono powstało, a serniki uwielbiam. Przepis jest BARDZO smakowity, ale wykonanie dla mnie BARDZO tajemnicze. Będę bardzo wdzięczna!
 

Ilona

Moderator
Paź 10, 2004
37,718
1
0

olcieek

Member
Lip 21, 2007
3,630
0
0
Ilonko ciemniej trzeba było tłumaczyć, ciemniej
icon_wink.gif


Jak pieczesz w tortownicy to trzeba ją dodatkowo uszczelnić folią aluminiową, żeby woda się do sernika nie dostała.
Ja robię tak, że wkładam tortownicę do większej blaszki, wstawiam do piekarnika, a potem wlewam gorącą wodę do tej większej blaszki, zamykam piekarnik i się piecze
icon_smile.gif


 

Ilona

Moderator
Paź 10, 2004
37,718
1
0
icon_mrgreen.gif


Oj no bo ja wiem o co chodzi a jakoś ciężko mi takie (dla mnie) proste rzeczy wytłumaczyć
icon_wink.gif