Śledzie w marchewce*

Cinka

Member
Maj 5, 2006
30,543
12
38
icon_mrgreen.gif
cieszę się bardzo
 

kasha

Member
Wrz 25, 2004
20,571
2
0
Cinko w głowę zachodzę i nie wiem czy całość powinnam jeszcze zalać olejem czy też nie?
 

Cinka

Member
Maj 5, 2006
30,543
12
38
Nie nie, nie trzeba dodatkowo dolewać - oleju wystarczy tyle ile potrzeba do uduszenia marchewki - w sumie niewiele
icon_smile.gif
później ciasno raz śledzie raz marchewkę układać w słoju i to wszystko
icon_smile.gif
 

kasha

Member
Wrz 25, 2004
20,571
2
0
Cinka @ 18 Dec 2009 napisał:
index.php?act=findpost&pid=922616Nie nie, nie trzeba dodatkowo dolewać - oleju wystarczy tyle ile potrzeba do uduszenia marchewki - w sumie niewiele
icon_smile.gif
później ciasno raz śledzie raz marchewkę układać w słoju i to wszystko
icon_smile.gif
Dziękuję
cvety.gif

połowa śledzi zjedzona, V. zachwycony
icon_lol.gif

jeden słoiczek do rodziców na święta zaniosłam byśmy nie zjedli
icon_lol.gif
 

Moniak

Well-known member
Wrz 19, 2004
15,891
212
63
Ja się przymierzam do tych śledzi. Dzisiaj widziałam w Biedronce takie alla matijas i się zastanawiam, czy by się nadały?
 

Cinka

Member
Maj 5, 2006
30,543
12
38
Sledzie mogą być jakie kto chce, gotowe marynowane, własnoręcznie robione z zalewy, płaty, filety itp - najważniejsze żeby były w occie - koniecznie.
Nie wiem co to są za śledzie alla matijas - jeśli w occie to się nadają
icon_smile.gif
 

Janka

Member
Mar 19, 2005
4,557
1
0
Zrobiłam
anbetung.gif
nie wytrzymałam i dziś musiałam spróbować ociupinkę,bardzo smaczne.
lecker.gif

Muszę zrobić więcej,bo z 5 płatów wyszedł mi taki słoik i jestem pewna że do świąt nic nie zostanie._led__w_marchewce1.jpg
 

Załączniki

  • _led__w_marchewce1.jpg
    _led__w_marchewce1.jpg
    66.6 KB · Wyświetleń: 3

Moniak

Well-known member
Wrz 19, 2004
15,891
212
63
No i obejrzałam właśnie te śledzie i one nie są ani w oleju ani w occie
icon_sad.gif
I co robić? Bo one do zrobienia są, matiasy solone.
 

Cinka

Member
Maj 5, 2006
30,543
12
38
Aaaaato ja już wiem - takie kupowała moja mama i moczyła je, potem robiła zalewę octową i w niej siedziały... nie wiem ile - a później dpiero używała ich do śledzi w marchewce.
Ja nigdy tak nie robiłam więc nie pomogę, zawsze idę na łatwiznę i kupuję gotowe octowe śledziki.


Janko aż mi ślinka leci
icon_biggrin.gif
ja dopiero juro czy pojutrze zrobię
mniam.gif
 

kermidt

Moderator
Członek ekipy
Wrz 17, 2004
44,979
4
0
Moniak, matijas to najlepszy sledz. Te solone, z beczki, ze wzgledu na cene sa doskonale. Bierz. Ja place 40zl za kilo! Tylko filety zeby byly.
Wymacza sie je, wazne, zeby moczyly sie dlugo, ale w tej samej wodzie. A potem zalewy tlusto-kwasne. Znaczy olej musi byc i ocet, albo sok z cytryny, pomidory. Na forum jest sporo przepisow wiec na pewno cos wybierzesz.

A propos ilosci przepisow... poniewaz kocham sledzie wpadlam na pomysl zrobienia WSZYSTKICH, tyle, ze nie na raz
icon_wink.gif
i ustalenia listy, od najlepszych do mniej dobrych. Dla mnie niedobry sledz nie istnieje
icon_lol.gif
To moj sposob na to, zeby w przyszlym roku otwierajac spis tresci nie spasc z krzesla z wrazenia.

Teraz wroce do watku.
Na swieta nie zrobie, bo mam mnostwo matijasow. Ale bardzo chetnie sprobuje pozniej, bo sledzie marynowane sa jedynymi, ktore mozna kupic produkowane na miejscu, a co za tym idzie tanie. Niestety sledz drogi. Drogi!
Czy ta marchewka ma sie rozpasc? Wyglada na zdjeciu jak pasta.
I czy na pewno nie solic? Tutejsze sledzie marynowane maja jednak mankament. Sa dwa rodzaje: robione na slodko, albo na jeszcze bardziej slodko. Czy razem z marchewka nie wyjdzie sledziowy dzem? Moze jednak je zlamac? Choc marchewke posolic przy smazeniu?