Śledzie w marchewce*

Moniak

Well-known member
Wrz 19, 2004
15,891
212
63
Nie wziełam tych z biedronki, bo były w oleju, a do przepisu mają być w occie. Znalazłam w końcu w Lidlu, wiejskie jakieś, ale marynowane. wiec wziełam, zrobiłam, zobaczymy. Dodałam też trochę cebulki od tych śledzi.
 

Cinka

Member
Maj 5, 2006
30,543
12
38
kermidt @ 22 Dec 2009 napisał:
index.php?act=findpost&pid=924568Choc marchewke posolic przy smazeniu?
Absolutnie nie. Wyraźnie to zaznaczyłam w przepisie bo wiem co wyjdzie jak się doda sól (kiedyś przypadkowo dodałam
icon_mad.gif
) - coś paskudnego! Nie polecam.
Marchewka ma być po prostu uduszona do miękkości, nie kompletnie rozpadnięta. Zresztą - jak kto lubi.
W słoiku wygląda jak jednolita pasta ale to złudzenie - olej nabiera koloru marchewki i na ściankach słoika tak to wygląda.
 

icz6

Member
Lip 5, 2008
87
0
6
Cinko zrobiłam te sledzie na wigilie, to było pyszne, na stałe wchodzą do mojego jadłospisu, dziękuję za przepis
 

jaka

Member
Wrz 15, 2004
1,653
0
0
Cinko, one są DOSKONAŁE!!! Przygotowałam je na Wigilię i ZAWSZE już tak będę robić
icon_smile.gif

Dziękuję za doskonaly, aczkolwiek prosty w wykonaniu, rarytas.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Cinka

Member
Maj 5, 2006
30,543
12
38
Ja zazwyczaj robię ze 2-3 dni przed. Mają czas żeby się przegryźć z marchewką i nie mam obaw że się zepsuły czy cuś
icon_smile.gif
 

mariaanna

Member
Mar 6, 2008
1,831
0
0
Zrobiłam na próbę. Miałam takie filety w octowej zalewie z cebulką -na wagę.
Zaryzykowałam i dodałam trochę tej cebuli oraz odrobinę zalewy. Wyszły świetne.
lecker.gif
 

Kata-73

Member
Cze 11, 2007
92
0
0
A ja chcę się upewnić, czy na pewno marchewkę mam zetrzeć na drobnych oczkach? Nie wyjdzie wtedy puree marchewkowe? Moja tarka ma oczka grube, drobne (te do placków ziemniaczanych) i jeszcze takie drobniutkie, które dają efekt długich cieniuteńkich nitek. Marchewka potraktowana tymi ostatnimi na bank rozpadnie się w trakcie duszenia.
gruebel_2.gif
 

Kata-73

Member
Cze 11, 2007
92
0
0
Kata-73 @ 20 Dec 2010 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1064405A ja chcę się upewnić, czy na pewno marchewkę mam zetrzeć na drobnych oczkach? Nie wyjdzie wtedy puree marchewkowe? Moja tarka ma oczka grube, drobne (te do placków ziemniaczanych) i jeszcze takie drobniutkie, które dają efekt długich cieniuteńkich nitek. Marchewka potraktowana tymi ostatnimi na bank rozpadnie się w trakcie duszenia.
gruebel_2.gif
Odpowiadam sama sobie
icon_mrgreen.gif
.
Marchewka starta na drobnych oczkach w cienkie wiórki nie rozpada się w czasie duszenia
icon_mrgreen.gif
.
 

Dorotka.p

Member
Wrz 21, 2007
1,660
0
36
Mnie ten przepis też skusił i zrobiłam. Rzeczywiście wyszły pyszne. Ale marchewkę starłam na dużych oczkach, bo wydawało mi się, że starte na drobniutkiej tarce rozciapciają się przy smażeniu. Zastanawiam się tylko czy w podobny sposób można by też bylo przełożyć śledzie w oleju?
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

kermidt

Moderator
Członek ekipy
Wrz 17, 2004
44,979
4
0
Sledzie w oleju nie maja smaku, wiec takie by zostaly, jako ze sama marchew duzo nie zmieni.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Cinka

Member
Maj 5, 2006
30,543
12
38
Tak, one musza mieć zdecydowany kwaśny smak żeby później oddały go słodkiej marchewce - wtedy smaki fajnie się wyrównują i jest pysznie
icon_smile.gif