Śmietankowe ciasteczka

asieja

Member
Kwi 22, 2008
800
0
0
Agata @ 9 Mar 2009 napisał:
index.php?act=findpost&pid=832758Zrobiłam przed chwilą, są pyszne i pięknie wyglądają
lecker.gif
 

Eklerek

Member
Mar 15, 2009
667
1
0
A ja je robiłam właśnie wczoraj - myślałam, że wszystkie zjem na ciepło!
A robi się faktycznie szybko.
Wstawiam zdjęcie. : )
maslane.jpg
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

m@nuel@

Member
Cze 8, 2009
1
0
0
Ja również potwierdzam, że te ciasteczka są pyszne. Ja daję w sumie tyle samo mąki i masła, po 30 dag, 2 żółtka, 2 łyżki octu i 6 łyżek kwaśnej śmietany. Ciastka mają fajny maślany smak, przypominają ciasto francuskie i są cholernie uzależniające ;p Bo nie znam chyba osoby, która poprzestałaby na jednym... Więc Ci dbający o linię niech się mają na baczności
 

dr_Gosiek

Member
Lis 21, 2008
5
0
0
Oj dziewczyny, ale żeście narobiły mi smaku tymi fotkami
icon_smile.gif
A wczoraj mąż rozglądał się za czymś do kawy... Zabieram się do roboty
cook.gif
 

anni

Member
Wrz 1, 2009
284
0
0
Bardzo dziękuję! Bardzo smacznie!
Darujcie, ale nie znam polski, żyję w Ukrainie
[Attachment = 45128: IMG_5206.JPG]
 

Załączniki

  • IMG_5206.JPG
    IMG_5206.JPG
    135.4 KB · Wyświetleń: 0
Ostatnią edycję dokonał moderator:

vanilia_sky

Member
Mar 28, 2009
38
0
0
właśnie je robię
icon_biggrin.gif
drugi raz:) tym razem miałam chcice na coś słodkiego więc skróciłam sobie prace mikserem:p i dałam śmietankę 12% i kropelkę aromatu śmietankowego, mam nadzieje, że coś z tego będzie:]
 

vespertine

Member
Paź 17, 2007
133
0
0
U mnie te ciastka weszły do stałego repertuaru, nie ma osoby, której by nie smakowały.

A czy któraś z Was próbowała wykorzystać ten przepis jako spód do ciasta? Chodzi mi po głowie nalepoleonka z tym ciastem zamiast francuskiego. To ciasto jest lżejsze, no i nieporównywalnie łatwiejsze do przyrządzenia.
 

elianka

Member
Sie 22, 2007
547
0
0
vespertine @ 18 Oct 2009 napisał:
index.php?act=findpost&pid=901636U mnie te ciastka weszły do stałego repertuaru, nie ma osoby, której by nie smakowały.

A czy któraś z Was próbowała wykorzystać ten przepis jako spód do ciasta? Chodzi mi po głowie nalepoleonka z tym ciastem zamiast francuskiego. To ciasto jest lżejsze, no i nieporównywalnie łatwiejsze do przyrządzenia.
Zrobiłam. Są booskie.
 

vanilia_sky

Member
Mar 28, 2009
38
0
0
będe robiła na urodziny, mam nadzieje że mi tym razem wyjdą...tamte wyszły zakalcowate,tak to jest jak leń bierze góre
rofl.gif

ale i tak się zjadło
icon_mrgreen.gif