Surówka dwudniowa

Mała_Mi

Member
Lis 21, 2006
15,028
2
0
Zrobiłam, ta sałatka jest po prostu przepyszna. Jest to dokładnie to, czego szukałam
anbetung.gif


To było w pt., ale znowu mieliśmy na nią ochotę, i w nd. była z kapusty pekińskiej, też wyszła super.
icon_razz.gif


icon_mrgreen.gif
icon_mrgreen.gif
icon_mrgreen.gif
 

KASIA.B

Member
Lut 13, 2006
201
0
0
wreszcie zrobiłam - połowę wyżarłam jeszcze z letnią zalewą, potem miske dopadła moja mama, i jeszcze teściowi zaniosłam wieczorem z instrukcja, że JUTRO ma dodać ogórka i jabłko.
U nikogo z nas surówka jutra nie dotrzymała.
DZiś robię jeszcze raz i moze do jutra dotrzyma.............................

pycha pycha pycha
 

letti

Member
Kwi 4, 2006
1,370
0
0
Również bardzo chwalę surówkę,odkąd znalazłam przepis,tj.od ub.lata,robię ja często i zawsze smakuje.Najciekawsze w niej to,że jest dobra od razu po zrobieniu,jak i po 2 dniach.
Obdzieliłam już przepisem rodzinę i znajomych,podając naturalnie źródło.
cvety.gif
 

katarzynka

Member
Wrz 13, 2004
1,003
0
0
pysznosci
icon_exclaim.gif

zrobilam z pierwsza zalewa. zamienilam proporcje wody i octu,gdyz tego drugiego w ogole na co dzien nie uzywam, a balam sie ze bedzie za bardzo wyczuwalny.
pyszne pyszne i jeszcze raz pyszne!
bede robic nie raz, a za niedlugo powtorka z druga zalewa [tu z kolei mnie ta ilosc cukru odstrasza troszke]

dzieki za przepis :-D
 

M@łgosia

Member
Mar 15, 2007
1
0
0
wink.gif
Witam wszystkich bardzo cieplutko, podoba mi się tu i jeżeli mi tylko pozwolicie zostanę z Wami. Bardzo lubie gotować i piec. Jestem mężatką , mam jedną córkę i mieszkam na południu Polski. Na początek wypróbowałam przepyszną surówkę . Już ją kocham istny cud. Dzięki za super przepis.
anbetung.gif
 

Mała_Mi

Member
Lis 21, 2006
15,028
2
0
Witaj! Zapraszamy na fora dyskusyjne, gdzie możemy poznać się lepiej i podzielić poglądami i doświadczeniami
icon_razz.gif
wink.gif
 

Maria z Łeby

Well-known member
Gru 26, 2006
34,971
1,552
113
Wczoraj robiłam tą sałatkę a dzisiaj jedliśmy i bardzo nam smakowała.
lecker.gif

Gdybym ją pokroiła a nie użyła szatkownicy, byłaby jeszcze lepsza.
Acha używałam zalewy nr.1.
Polecam i dziękuję za przepis
anbetung.gif
.
 

alicjanka

Member
Cze 28, 2006
5,627
0
0
Chyba musiałam coś pokręcić
dump.gif
Wyszła taka mocno octowa, ale zalewę (I) zrobiłam dokładnie wg przepisu. Składników też było sporo... Hmmm... więc co nie tak??
gruebel_2.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

alicjanka

Member
Cze 28, 2006
5,627
0
0
Spirytusowy 10%. Pewnie tu jest przyczyna...
gruebel_2.gif

Ale G. i Majka zadowoleni
icon_lol.gif
- stwierdzili, że im smakuje
icon_lol.gif
(to chyba ja taka jestem mało kwaśna
icon_mrgreen.gif
)
 

miszka52

Member
Paź 29, 2006
1,307
0
0
Ja takie surówki robię w ilościach rzadko spotykanych i to tylko na 2 osoby, ale nie mają szans zostać na drugi dzień. Dlatego przerzuciłam się z octu na cytrynę. Zawsze to zdrowiej. A jeśli już do jakichś dodaję ocet, to winny.
Czasem zamiast białej kapusty daję pekińską. Też pycha.
 

melba

Member
Sty 5, 2006
27
0
0
to ja was chyba uciesze, a moze nie ;)
moja tesciowa in spe robi ta surowke od dawna i trzyma ja w lodowce do miesiaca czasu
icon_smile.gif
oczywiscie bez utraty walorow smakowych surowki... bardzo to wygodne gdy sie nie ma czasu codziennie kombinowac zieleninki do obiadu.