Surówka dwudniowa

Johasia

Member
Wrz 14, 2004
11,744
0
0
Wczoraj z powodu braku octu normalnego (spirytusowego) musiałam zrobić zalewę (nr 2) z octem winnym. Dziś nastąpiła degustacja i - uwaga - ta surówka jest jeszcze pyszniejsza!!!! :mniam:
 

BeataSz

Member
Wrz 23, 2004
10,244
1
38
z białym robiłaś?
Ja winnego jeszcze bardziej nie lubię niż spirytusowego, ale pewnie mam coś pokićkane w głowie ;) :roll: :mrgreen:
Może mi się coś w Nowym Roku odmieni, kupię ocet winny i spróbuję
 

lucia

Member
Wrz 3, 2005
64
0
0
Zapytam nieśmiało, czy można w tej zalewie pominąć ocet?? czy jest to składnik niezbędny?
Ja octu tak bardzo nie lubię, wyczuję go zawsze w najmniejszej ilości, a mam taką ochotę na tą surówkę
icon_smile.gif

Pozdrawiam serdecznie!
lucia
 

Johasia

Member
Wrz 14, 2004
11,744
0
0
Tak, Beata - z białym. Pyyycha. Zalewa jest bardziej aromatyczna i chyba mniej octowa.

Lucia - poeksperymentuj z sokiem cytrynowym. ;)
Ale nie wiem, jak on zniesie gotowanie... :gruebel:

A jeśli Beata nie lubi octów, a tę surówkę robi i wcina, to możesz poeksperymentować i z octem, tylko zrób z mniejszej ilości składników, bo z tej ilości mi wychodzi wielka micha... ;)

Albo poeksperymentuj gdy będziesz się spodziewać gości, którzy wszystko wrąbią bez szemrania a z mlaskaniem... :mrgreen:
 

Lis

Member
Lip 29, 2005
13,335
0
36
Specjalnie poleciałam przez te zaspy do sklepu po kapustę na 5 minut przed jego zamknięciem. Zaraz będę testować nowy hebelek :mrgreen:
 

Musia

Member
Lis 14, 2005
489
0
0
Zrobilam ale z calej glowki kapusty no i chyba dlatego bylo tej zalewy troche za malo i musialam ja jeszcze doprawic ale to nic bo surowka i tak nam bardzo smakowala. Reszte dalam do sloikow i stoja sobie w lodowce. Nawet po tygodniu dalej smakuje. Dziekuje za przepis. ;)
 

trzkasienka

Member
Wrz 15, 2005
4,188
0
0
ja tez sie dolaczam do zachwytow- super surowka!!!! dla mnie druga zalewa jest zbyt slodka, a w pierwszej zmienilam proporcje i daje o wiele mniej octu- rewelacja!!!
 

lola157

Member
Sty 11, 2006
21
0
0
Podnoszę do góry bo WARTOOOOOOOOOOOOO!!!!!!!!!!

Surówka jest po prostu pyszna.

Niestety nie wiemy jak smakuje na drugi dzień, bo "wyżarliśmy" ją z jeszcze lekko ciepłą zalewą!!

Robiłam z drugą zalewą.


PYCHOTKA!!!
 

Basia_11

Member
Sie 24, 2005
415
0
0
Beatko, dołączam do fanów Twojej surówki, jest pyszna.
Dwie udane inauguracje - hebla i surówki:)
Ponieważ testowałam wczoraj nowy nabytek, więc w tej surówce dodatkowo znalazł się utarty korzeń pietruszki.
Do zalewy użyłam octu jabłkowego, bo nie lubię spirytusowego tam, gdzie nie jest konieczny.
Nie wiem jak ze zwykłym octem, ale z jabłkowym surówka jest pyszna - dziękuję :anbetung:


pozdrawiam serdecznie
Basia
 

Cinka

Member
Maj 5, 2006
30,543
12
38
Robiłam z młodej kapusty - zszatkowałam całą małą główkę, starłam 2 marchewy, cebulę i pół czerwonej papryki. Zalewa nr 1 - z octem jabłkowym w ilości nieco mniejszej niż w przepisie. Do tego jabłko i ogórki konserwowe.
Niebo w gębie !!!
Dzięki za przepis - jak dla mnie rewelacja bo lubię zrobić obiad na 2 dni, teraz nie muszę na drugi dzień dorabiać surówki :mrgreen:
Polecam gorąco!!!
 

jaxja

Moderator
Maj 26, 2006
3,521
0
0
Surówka jest r e w e l a c y j n a!!! Dziękuję za przepis! Wchodzi na stałe do mojego menu
icon_smile.gif
. Spróbuję ją jeszcze zrobić z porem lub selerem - zalewa pozostanie bez zmian.
Robię drugi raz, rzez pomyłkę osoliłam ją tylko połową soli i tez była super.
 

Johasia

Member
Wrz 14, 2004
11,744
0
0
Czy ja się pytałam, czy można tę surówkę zapasteryzować...? :denknach:
 

Johasia

Member
Wrz 14, 2004
11,744
0
0
Znalazłam przepis na podobną surówkę na zimę. Zmodyfikowałam ją wg tego przepisu i zapasteryzowałam.
Jak otworzę słoik to dam znać, czy warto. I podam zmodyfikowany przepis (chociaż już teraz wiem, że i bez pasteryzacji dobry...).
icon_cool.gif
 

Gusia

Member
Wrz 28, 2004
2,907
0
0
Robiłam ją z drugą zalewą i wszystkim bardzo smakowała, mam wrażenie, że im dłużej stoi tym lepsza. Następnym razem spróbuję z pierwszą zalewą. Zastanawiam się czy ktoś próbował ją zapasteryzować w słoikach i przechować na zimę, bo mnie strasznie kusi taka operacja :fiesgrins:
 

Johasia

Member
Wrz 14, 2004
11,744
0
0
Podejrzewam, że spokojnie można. W przepisie, o którym wspomniałam wyżej, stoi napisane, co by pasteryzować 15-20 min.
Spróbuj resztki surówki wsadzić do słoika i zapasteryzować, to dasz nam znać, jak wyszło. ;)
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

alisia

Member
Sie 21, 2006
515
0
0
Suróweczka bardzo smaczna, wszystkim domownikom przypadła do gustu. Zrobiłam ją z drugą zalewą. Niestety nie wiem jak smakuje następnego dnia, ponieważ zjedliśmy ją gdzieś po dwóch godzinkach leżakowania w lodówce.
Właśnie takiego przepisu szukałam na surówkę z kapusty, to jest to co trafia w mój gust.
Dzięki Beatko
anbetung.gif
cvety.gif


Nie dodałam jabłka i ogórka, bo najzwyczajniej w świecie zapomniałam, ale i tak była wyśmienita. Zamierzam przygotować surówkę jutro do niedzielnego obiadu, postaram się nie zapomnieć o dodatkach, no i zobaczymy jak smakuje na drugi dzień
icon_mrgreen.gif