Surówka dwudniowa

BeataSz

Member
Wrz 23, 2004
10,244
1
38
O rzeczywiście, ja jakoś przeoczyłam, dziękuję Mi
icon_biggrin.gif
 

Siedmiokropka

Member
Sty 9, 2008
5,224
0
0
Cieszę się, że trafiłam na ten przepis. Taką kapuchę robiła kiedyś moja mama. Spróbowałam i ja
lecker.gif
Zrobiłam z czerwonej kapusty, zalewa nr II. Jest dobra w przepisie podstawowym, ale spróbowałam też z ogórkiem i jabłkiem-równie pyszna. Nie doczytałam dokładnie i zamiast ogórka konserwowego dałam kiszony, ale nie przyniosło to żadnej ujmy tej surówce. I dalałm zdecydowanie mniej oleju-jakieś 3 łyżki.
Polecam. Surówka jest tania, łatwa do zrobienia, chrupiąca i smaczna.
 

BeataSz

Member
Wrz 23, 2004
10,244
1
38
ja nie pasteryzowałam, ale możesz to zrobić, nie sądzę żeby jej to zaszkodziło. Zresztą ktoś tu pisał, że w słoiku bez pasteryzacji w lodówce stała ok. miesiąca też bez szkody, więc mąż nie musi jej jeść codziennie
icon_wink.gif
 

mexikana

Active member
Sty 15, 2008
6,773
28
48
surowka godna polecenia...bardzo pyszna!!!!
 

Mała_Mi

Member
Lis 21, 2006
15,028
2
0
Typowy polski ocet ma 10%.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Cinka

Member
Maj 5, 2006
30,543
12
38
Typowy czyli spirytusowy
icon_smile.gif
ma zazwyczaj 10% podobno bywa też 6%, winny i jabłkowy mają 6% - około bo np mam w lodówce 5 % a ryżowy np 3%.
 

Mała_Mi

Member
Lis 21, 2006
15,028
2
0
Nie jest szkodliwy, chyba ,że byś go codziennie piła.
Wtedy faktycznie, doprowadzi do anemii.
Ale zakładam, ze nie ocet jest głównym składnikiem Twojej diety i że codziennie po szklance go nie wypijasz
icon_wink.gif
icon_smile.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Margarete

Member
Cze 23, 2007
1,969
0
0
Beatko, zrobilam, pychota!
Papryke mialam wlasna (chwale sie!) ale nie dodalam za to ogorka konserwowego.
Jak zaczelismy z mezem probowac, to probowalismy i probowalismy az stwierdzilismy, ze wlasciwie to ona sie juz "przegryzla" i skonsumowalismy wiekszosc do dzisiejszego obiadu.
Reszta w sloiku w spizarni na jutro.
Dziekuje bardzo za przepis!

A propos papryki polecam wszystkim, w braku wlasnego ogrodu, hodowanie jej w donicach na cieplych, oslonietych przed deszczem balkonach. Szczegolnie odmiany balkonowe, mini. Oprocz korzysci posiadania niepryskanego owocu mamy ladna dekoracyjna rosline na balkonie lub tarasie (Donica minimum 12 litrow pojemnosci)
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

KAROTKA

Member
Maj 27, 2007
1,245
0
0
Cinka @ 25 Mar 2009 napisał:
index.php?act=findpost&pid=839270Typowy czyli spirytusowy
icon_smile.gif
ma zazwyczaj 10% podobno bywa też 6%, winny i jabłkowy mają 6% - około bo np mam w lodówce 5 % a ryżowy np 3%.
A ja zakupiłam ostatnio esencję octową - 25% i nie wspomnę, że mam mały kłopot z dawkowaniem - zwłaszcza małych porcji...
gruebel_2.gif

A kupiłam go, żeby miejsca tyle nie zajmował - bo butelka mniejsza...
dump.gif
icon_mrgreen.gif
 

Margarete

Member
Cze 23, 2007
1,969
0
0
Karotko, ja tez mialam klopot z dawkowaniem octu. Naprzod wzielam 1/4 porcji octu 25% bo innego nie mialam. Na jedna glowke kapusty to juz tego bylo nawet troche za duzo. Dlatego zrezygnowalam tym razem z ogorka konserwowego. Kupie jednak normalny ocet 10%, latwiej jest dawkowac. Surowka pysznosci.
 

oliweczka

Member
Maj 27, 2006
1,609
0
0
bardzo czesto robie wersje z bialej kapusty, ale daje mniej soli, mniej cukru i ocet winny
moje 2,5 letnie dziecko ja uwielbia i czasami nawet sie domaga- Mama, a masz dla mnie surowke?

ostatnio zrobilam wersje z czerwonej kapusty + jablka+ marchewka i ocet balsamiczny
pychota wyszla i Malemu tez smakuje
icon_smile.gif