Szwarcwaldzki tort wiśniowy

MarthaB

Well-known member
Kwi 9, 2009
2,841
64
48
a jak zrobić piękne wiórki czekoladowe??! I cyzm nasączyć wersję tortu dla dzieci? sokiem wiśniowym?
 

Cinka

Member
Maj 5, 2006
30,543
12
38
Może być i sok wiśniowy, ale ja jakoś wolę jak poncz jest w kolorze neutralnym, a jak już to w kolorze ciasta które nasączam - zrobiłabym taki lekki z cukru, soku z cytryny i esencji waniliowej albo waniliowego aromatu do ciast.
Smak wiśniowy zapewnią same wiśnie
icon_smile.gif
 

maugosha

Member
Gru 3, 2012
94
0
0
A ja mam pytanie.
nie ma mozliwosci dostepu do wisni ...zadnych...w sklepie moge kupic konfiture wisnowa albo taki sos wisniowy ( typ plynny kisiel z wisniami) co wy, co robilyscie ten tort uzylybyscie w moim przypatku? czy wogole moge to uzyc ..bo zaczynam sie zastanawiac...
 

Cinka

Member
Maj 5, 2006
30,543
12
38
Trudno powiedzieć.
Możemu ci napisać czego użyłybyśmy, ale jeśli nie robiłyśmy same z takim zamiennikiem to nie zagwarantujemy ci że tort się uda, nic nie wycieknie i będzie ok...
Ja użyłabym chyba dżemu wiśniowego, zrobiłabym nim takie kleksy dość gęsto, żeby po ukrojeniu porcji tortu było to widoczne, ale żeby nie wyciekało.
Konfitura niby mogłaby wsiąknąć w ciasto z wierzchu, ale równie dobrze mogłaby wyciekać z ciasta pod naciskiem noża, płynny kisiel tym bardziej.
 

maugosha

Member
Gru 3, 2012
94
0
0
Z dzemem wisniowym ,tez mam problemy
icon_wink.gif
...ale jest tu polski sklep w poblizu moze beda mieli dzem wisniowy
icon_smile.gif
faktycznie trzeba zrobic tak by nie wycieklo - dzieki
icon_smile.gif
anbetung.gif
... znam ten tort tylko ze zdjeci i opowiesci - dlatego ciezko mi sie ustosunkowac
icon_wink.gif
 

maugosha

Member
Gru 3, 2012
94
0
0
nie maja...
icon_sad.gif
kiedys mieli teraz nie - prawde powiedziwszy to liczylam na te wisnie ...bo 100lat temu widziala je w u nich w sklepie - ale tam nic nie jest "caly czas " w sprzedazy ...a przynajmniej nie te rzeczy ktore ja chce kupic
icon_wink.gif
icon_smile.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

dea

Member
Lis 20, 2005
346
0
0
Mam pytanie z gatunku tych nie najmądrzejszych
icon_mrgreen.gif

Jutro planuję przygotować ten tort na urodziny córki, chcę użyć wiśni mrożonych i tu mam pytanie - czy mam je najpierw rozmrozić, czy takie zamrożone na śmietanie ułożyć ?!
Potrzebuję w miarę szybkiej odpowiedzi.
 

Cinka

Member
Maj 5, 2006
30,543
12
38
Ja bym je rozmroziła i zostawiła trochę na sitku, po czym odcisnęła lekko.
Bałabym się że wiśnie rozmrażając się same w śmietanie pociekną.
 

dea

Member
Lis 20, 2005
346
0
0
zalałam wiśnie wodą i cukrem, zagotowałam, na sitko, ostudziłam, odcisnęłam i położyłam na bitą śmietanę. Co mi z tego wyszło dowiem się jutro podczas degustacji.
 

dea

Member
Lis 20, 2005
346
0
0
wyszło bardzo dobre, goście bardzo chwalili. Jedynie biszkopt mogłam nieco mniej nasączyć, bo się delikatnie rozpadał, ale w smaku tort był naprawdę miodzio
icon_smile.gif