Szwarcwaldzki tort wiśniowy

Cinka

Member
Maj 5, 2006
30,543
12
38
Maraa piękny tort i piękne zdjęcia
anbetung.gif

Jak zawsze
icon_biggrin.gif
szczerze podziwiam!
 

Margot

Well-known member
Cze 24, 2005
16,676
517
113
Mój tort ,zrobiłam tak jak Maraa podała -biszkopt z jej przepisu, masa wiśniowa (wiśnie mrożone) Dziuni, a nasączałam nalewka wiśniowa (przepis z cina hm Buki?) na miodzie trochę rozcieńczona , od siebie starłam pół bardzo gorzkiej czekolady i posypałam w środku dolna warstwę śmietany

i
wzorek ,bo środka nie ma bo to na jutro ,ale nie wiem cz dam radę zrobić
icon_mrgreen.gif

 

Maraa

Well-known member
Mar 26, 2008
2,294
364
83
Margot, aleś się napracowała przy tym wzorku, koronkowa robota. Ślicznie wygląda, proszę mi przesłać kawałeczek na pw
icon_wink.gif
icon_mrgreen.gif
 

Margot

Well-known member
Cze 24, 2005
16,676
517
113
Maraa, bardzo chętnie jutro prześle
icon_razz.gif

A wiesz ,że to nie koronkowa ,a ciapowata robota
icon_mrgreen.gif
,w planach nie było pomysłu jak ozdobić,to tak sobie esy floresy czekolada rysowałam i sama byłam zaskoczona ,że całkiem ,całkiem wyszło
zahnlos.gif
 

ewa1203

Member
Gru 13, 2008
181
0
0
Maraa @ 18 Apr 2009 napisał:
index.php?act=findpost&pid=847096Upiekłam dzisiaj z podobnego przepisu, a właściwie bez przepisu.
icon_mrgreen.gif
Pyszny jest! Nadzienie wiśniowe zrobiłam Dziuni, takie dodałam tylko wiśniówki (...)
Zrobiłam... i szczęka mi opadła jak skosztowałam... pierwszy raz z czystym sumieniem mogę napisać, że mi smakowało bardzooo (zazwyczaj coś jest nie tak z moimi ciastami-moim zdaniem)

Tak jak Maraa zrobiłam masę z przepisu Dziuni..reszta bez zmian
icon_smile.gif
(no choć tych śmietanfixów już nie dodam)

Tort do powtórki, bo szybki i powalający na kolana nawet najwybredniejszych :D

p.s. Maraa proszę napisz jak zrobiłaś takie wielkie wiórki czekoladowe, które są na wierzchu Twojego tortu, z góry dzięki
icon_smile.gif
 

illy

Member
Lut 20, 2008
1,500
0
0
Uwielbiam ten tort, jest przepyszny, przepis troszeczke inny, ale smakouje bosko.
Oto moje wypociny:

DSCI0318.JPG
 

Załączniki

  • DSCI0318.JPG
    DSCI0318.JPG
    368.6 KB · Wyświetleń: 2

illy

Member
Lut 20, 2008
1,500
0
0
Jeszcze jeden, w przekroju, u mnie z masa wisniowa do tego(tutaj w Niemczech oryginalny jest wlasnie z taka masa, a dopiero na to idzie smietana):

 

Załączniki

  • DSCI0323.JPG
    DSCI0323.JPG
    367.5 KB · Wyświetleń: 0

illy

Member
Lut 20, 2008
1,500
0
0
Oczywiscie, ze da sie bez alkoholu, robilam juz tez dla dzieci i poprosttu nasaczalam sokiem z wisni.
 

illy

Member
Lut 20, 2008
1,500
0
0
A naozylas na smietane buttercream?? Masy cukrowej nie naklada sie bezposrednio na smietane.
 

maugosha

Member
Gru 3, 2012
94
0
0
piekne fotki
icon_smile.gif

Ja w tym tygodniu postanowilam upiec tez ten tort na urodziny corki . Przepisy przetlumaczylam prosto z niemieckiego przepisu ale widze ze tutaj sa latwiejsze .... bede improwizowac zobacze czy mi wyjdzie
icon_smile.gif