Tarta z pomidorami

lemina

Member
Kwi 23, 2006
1,690
0
0
W zeszłym tygodniu zrobiła moja dobra koleżanka, dzisiaj zrobiłam ja - przepisu przed nosem nie miałam, więc robiłam na oko.

Oto, co mi wyszło:



Jak to zrobiłam? Proste
icon_smile.gif
Potrzebujemy:
  • ciasto francuskie (ok 200g)
  • 3-4 pomidory (więcej, jak małe)
  • świeży tymianek
  • ser (ok 200g)
  • musztarda (dijon była w oryginale, nie miałam - dałam ziarnistą)
  • 1-2 ząbki czosnku
  • odrobina oliwy

Jak to robimy?
Pokręciłam najpierw gałkami piekarnika, żeby rozgrzał się do jakichś 210-220 stopni. Ciasto rozłożyłam na blaszce wyłożoną moją cudowną czarną folią do pieczenia (oczywiście papier też może być). Zagięłam rogi, żeby powstał niezbyt wysoki brzeg. Ponakłuwałam ciasto francuskie widelcem, posmarowałam musztardą i posmarowałam musztardą (uwaga, jeśli dijon, to nie przesadzać, bo wody w kranie zabraknie
icon_wink.gif
). Musztardę posypałam serem, a na to położyłam pokrojone w plastry pomidory (można wcześniej je odskórkować). Wziąć gałązki tymianku w ręce i wykruszyć listki na pomidory (nie przesadzać też proszę - jakieś 3-4 gałązki wystarczą). Po tymianku, przecisnąć do jakiegoś pojemnika czosnek, dodlać oliwę, pomieszać i delikatnie rozlać po pomidorach. Wrzucić danie do piekarnika i upiec do zezłocenia się brzegów, czyli ok 25-30 minut.

Podałam to z sałatą wieloskładnikową (jak ktoś chce bardzo, to mogę podać skład) i wyglądało to mniej więcej tak:



Czy muszę życzyć smacznego?
icon_mrgreen.gif


Przepis pochodzi z pisma Lisa Kochen i Backen, ale nie jestem tego do końca pewna.

Specjalna dedykacja dla Magdy - dziękuję.

Dodatkowa informacja: Przepis taki sam ukazał się w czerwcowym wydaniu "Soli i pieprzu", str 30/31
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

lemina

Member
Kwi 23, 2006
1,690
0
0
Wiedziałam... Zapomniałam dodać oliwki
icon_smile.gif
Bez oliwek też jest dobre, ale z oliwkami jest jeszcze lepsze
icon_smile.gif
Czarne, do smaku - ile kto lubi.
 

szpaczek1

Member
Wrz 28, 2008
91
0
0
nie wiem czy wrócisz bo to stary wątek

a jak zrobiłaś sałatkę?? widzę rukole, kukurydzę, pomidory, kiełki fasoliki mung
co jeszcze ??
i jaki sos??
 

lemina

Member
Kwi 23, 2006
1,690
0
0
QUOTE (szpaczek1 @ 31 Jan 2011, 20:24 ) index.php?act=findpost&pid=1084257nie wiem czy wrócisz bo to stary wątek
Wróciłam na wezwanie
icon_wink.gif


QUOTE (szpaczek1 @ 31 Jan 2011, 20:24 ) index.php?act=findpost&pid=1084257a jak zrobiłaś sałatkę?? widzę rukole, kukurydzę, pomidory, kiełki fasoliki mung
co jeszcze ??
Szczerze mówiąc nie jestem w stanie odpowiedzieć, ale ja robię sałatę pt. "co się pod rękę nawinie". Na zdjęciu widzę jeszcze: ogórka, paprykę, sałatę lodową.

QUOTE (szpaczek1 @ 31 Jan 2011, 20:24 ) index.php?act=findpost&pid=1084257i jaki sos??
Sos robię tak:
  • łyżka octu owocowego
  • 3 łyżki oleju rzepakowego
  • łyżka musztardy gruboziarnistej
Wyjaśnienei odnośnie octu owocowego: w Lidlu udało mi się kupić ocet winny owocowy - figowy, jabłkowy, gruszkowy. Nie są one w smaku kwaśne, tylko delikatnie słodkie. Mi bardzo one odpowiadają, ponieważ nie lubię kwaśnych sałat
icon_smile.gif
 

Moniak

Well-known member
Wrz 19, 2004
15,895
220
63
I aj mam ciasto francuskie i zastanawiałam się, co z nim zrobić. Zrobię taką tartę
icon_smile.gif
Ale to pojutrze, bo na jutro mam obiad.