Tiramisu'

Małgoś.dz.

Member
Paź 25, 2004
4,687
1
0
A po co komu taka informacja ???
O ilości kalorii? :lol:
No to bardzo ważna informacja. :dump: Będę wiedziała czy co weekend mogę sobie pozwolić na takie rozpustne szaleństwo. :mrgreen:

Ps. Ja jaja parzę wrzątkiem, ale do końca nie jestem przekonana czy to zdoła ewentualne pałeczki salmonelli zamordować. :dump:
Lokale gastronomiczne to mają specjalne odkażacze do jaj, ale w domu to jednak strach tymi surowuymi jajami żonglować. :lol:
 

Małgoś.dz.

Member
Paź 25, 2004
4,687
1
0
Malgoś, co jak co ale wagą to Ty sie nie powinnas przejmować
:lol: :lol: :lol:
Marghe, ale Ty mnie widziałaś rok temu z małym haczykiem. Od tego czasu troszkę się zmieniło. Za dużo na cincinie przebywam i stanowczo za dużo jem.

CYTATps. amaretto pod warunkiem,ze lubisz migdałowe alkohole. JA nie lubię, dlatego u nas kroluje Amaro Montenegro (raczej niedostępne w PL )
Ja to nawet nie wiem co u mnie króluje. :dump:
Tfu, migdałowego na pewno nie lubię. Zatem amaretto odpada. Dooobra, to jakiś inny likier kupię. :dump:
 

Linn

Member
Wrz 17, 2004
8,842
0
0
Kubanko, w weekend mozna. Najwyzej odstaw chleb. Cos za cos...
 

Johasia

Member
Wrz 14, 2004
11,744
0
0
A co dodać w wersji bezalkoholowej, by dziecko mogło spokojnie zjeść? Aromat rumowy? :roll:
 

marghe

Member
Lis 1, 2004
28,999
1
0
Tiramisu’ dla dzieci:

70 g kakao
1 szklanka mleka
250 g mascarpone
3 jajka
100g cukru
100 g biszkoptów
Żółtka utrzeć z cukrem. Dodać ser mascarpone. Ubic białka na pianę, dodać. Do mleka wsypac kakao, w tymże napoju maczac biszkopty... Postępowac tak jak w przypadku klasycznego tiramisu...
 

marghe

Member
Lis 1, 2004
28,999
1
0
ps. Gaba jada krem z "dorosłego" Tiramisu'
icon_smile.gif
tam alkohllu jest naprawdę nieduzo
 

Johasia

Member
Wrz 14, 2004
11,744
0
0
Dzięki.

A tak mi się skojarzyło - ta dziecięca wersja tiramisu powinna Kashy przypaść do gustu... :mrgreen:
 

Linn

Member
Wrz 17, 2004
8,842
0
0
Ja robie klasyczna wersje bez alkoholu. Wcale nie jest obowiazkowy.
 

Marc

Administrator
Członek ekipy
Wrz 11, 2004
98
3
8
ojjjjjjj, jakie pyszne tiramisu :!: :!: marghe jestes wielka!!!
zawsze myslalam ze tiramisu to cos wielce skomplikowanego, a to takie proste i PYSZNE!!!!

jakbyscie widzieli jak goscie wyjadali.....
icon_razz.gif


dziekuje za przepis
 

ela-c

Member
Cze 10, 2005
2,075
0
0
Dziewczyny, mam ochotę zrobic ale trochę boję się salmonelli. W związku z tym mam pytanie czy kupujecie do teramisu gdZieś specjalnie jajka (nie wiem odkazone czy co) czy ryzykujecie?
 

Małgoś.dz.

Member
Paź 25, 2004
4,687
1
0
Ela, ja baaaardzo długo opierałam się tiramisu, właśnie ze względu na strach przed salmonellą. :dump:
W tej chwili, zanim jaja rozbiję, najpierw dokładnie myję je pod bieżącą wodą, potem (jeśli są zimne, prosto z lodówki wyjęte) "ocieplam" np. poprzez trzymanie ich przez kilkanaście minut w cieplej (ale nie gorącej) wodzie, a jak juz odtają - to wkładam je dosłownie na 3 sekundy do wrzątku. Zimnych wrzątkiem nie zalewam, bo łatwo skorupka pęka.

Owszem, stracha mam dalej, ale jak się już raz spróbowało tiramisu - to trudno się opanować. :lol:

Restauracje i wszelkie inne gastronomie mają specjalne urządzenie do odkażania jaj, ale jeśli chodzi o domowe sposoby - to nie znam żadnego innego. :roll:
 

ela-c

Member
Cze 10, 2005
2,075
0
0
słyszałam, że żeby zabic salmonellę, to trzeba trzymac przez 60 sek. w temp. 60 stopni C, ale to nie sprawdzona informacja no i jajko już ścięte będzie
icon_sad.gif
 

Simona

Moderator
Członek ekipy
Paź 27, 2004
2,528
0
0
Mozna zrobic tez podrobione tiramisu bez surowych jajek. Gdzies w domu mam przepis od kolezanki z wloskiej granicy. Musze poszukac.