Tort śmietankowy

skanna

Well-known member
Mar 21, 2006
4,874
214
63
Siostra_Ducket @ 10 May 2008 napisał:
index.php?act=findpost&pid=702174trzymam kciuki, będą zdjęcia?
icon_smile.gif
No ba
icon_smile.gif


O ile będzie się czym chwalić, jako, że poniekąd eksperymenta czynię
icon_smile.gif

W środku będzie masa z beatkoeszowego śmietanowca z truskawkami, malinami i jagodami, na wierzchu Twoja maślano-cytrynowa i na to biała plastyczna
icon_smile.gif


Rany julek, żebym nie musiała jutro rano jeszcze mojego ukochanego ananasowego, co zawsze wychodzi, robić, bo komunia o 10 :D
 

h-elen

Well-known member
Lut 16, 2008
8,636
1,179
113
Czytam i podziwiam. Gratulacje - tort pięknie się prezentuje pewnie wybornie smakuje. Skorzystam z przepisu na tort śmietanowy. A w kwestii perełkowej - właśnie dostałam przesyłkę z tortowni.pl - przysłzo szybko i jak zawsze wszystko właściwej jakości.
 

urbasia

Member
Gru 23, 2004
2,533
0
36
Szczegóły po niedzieli, dzisiaj już nie dam rady.
Grunt, że tort chrzcielny
icon_wink.gif
(z masą śmietankową bez owoców) smakował, wizualnie też był raczej ok.
Zobaczymy jak będzie z tortem komunijnym, bo to ten głównie przysporzył nam kłopotu.

Skanna, co do paczki to nie ma sprawy, też bym nie miała do tego głowy.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

rzeka79

Member
Maj 11, 2008
3
0
0
witam mam pytanko tak patrzac na ten przepis (a naprawde mi sie podoba)czy jesli zrobie ta mase lukrowa w piatek a w sobote bede dopiero robic tort czy moze postac dluzej od piatku do soboty dodam ze komunie corci mam w niedziele .A przegladalam forum w poszukiwaniu tortow i ten najbardziej mi przypadl do gustu
icon_smile.gif
 

rzeka79

Member
Maj 11, 2008
3
0
0
dziekuje bardzo za rade biszkop upieke w piatek ,a masy w takim razie zrobie w sobote
icon_biggrin.gif
lecker.gif
na sama mysl cieknie slinka ,i mam nadzieje ze mi wyjdzie bo jak nie to w niedziele nijak nie kupie nigdzie innego.. Pozdrawiam i jeszcze raz dziekuje za rade:)
 

imamcia

Member
Lis 29, 2005
2,398
0
36
No to tak: pomieszałam dwa przepisy, dodałam coś od siebie i wyszedł mi pyyszzny tort! Miał być minimalistyczny w swej formie. Upiekłam dwa biszkopty: jasny i ciemny, Jasny przekroiłam na pó. Było więc : jasny biszkopt, masa, ciemny biszkopt, masa i jasny biszkopt. Masa śmietankowo-truskawkowa, z zamrożonych truskawek. Nasączenie: woda, cukier, rochę rumu i sok z cytryny. Na wierzch, pod masę gotowy krem z masłem do tortów. Na wierzch masa cukrowa, która zrobiłam pierwszy raz i jestem nią zauroczona! Zdjęcia z telefonu, bo aparatu akurat w domu nie było. Mogłam dać szerszą wstążkę, ale okazało się, że dziecię na technikę wykorzystało. Ale obdarowanemu i tak się bardzo podobało i co najważniejsze - smakowało!
DSC00081.JPG
DSC00083.JPG
DSC00087.jpg

Oczywiście do tego doszły jeszcze świeczki, akurat tyle, że wszystkie brzegi zapełniły:)
 

Załączniki

  • DSC00081.JPG
    DSC00081.JPG
    314.8 KB · Wyświetleń: 3
  • DSC00083.JPG
    DSC00083.JPG
    277.8 KB · Wyświetleń: 3
  • DSC00087.jpg
    DSC00087.jpg
    136.6 KB · Wyświetleń: 3
Ostatnią edycję dokonał moderator:

imamcia

Member
Lis 29, 2005
2,398
0
36
Acha! Do masy cukrowej dodałam odrobinę aromatu śmietankowego, bo jakoś migdałowy do truskawek nie bardzo mi pasował.... dla mnie było ok, dla zajadających chyba też, bo masa została zjedzona razem ze środkiem.
 

skanna

Well-known member
Mar 21, 2006
4,874
214
63
U mnie masa cukrowa na ogół pozostała na talerzach, co mnie osobiście nie dziwi. Jest śliczna, ale nijak niezjadliwa, a szkoda
icon_sad.gif

Zdjęcie będzie, jeśli uda mi się wyciąć z niego jakoś tło - nie ja robiłam, a teściowej pełne szklanki i inne dziwne rzeczy dookoła tortu nie przeszkadzały.
No i nie był tak staranny jak Wasze, bo w pośpiechu niestety robiony.
Ale pomijając niedoróbki i konieczność ściągania lukru, reszta była jak najbardziej ok
icon_smile.gif


Zresztą, najwięcej mówi mina mojej młodszej córy oczekującej na swój kawałek tortu
icon_smile.gif
 

Załączniki

  • Tort.JPG
    Tort.JPG
    13.5 KB · Wyświetleń: 1
  • W_oczekiwaniu_na_tort.JPG
    W_oczekiwaniu_na_tort.JPG
    36.3 KB · Wyświetleń: 1
Ostatnią edycję dokonał moderator:

edyta4

Member
Gru 22, 2007
728
0
0
Za mnie też trzymajcie kciuki, bo mam zrobić ten tort na sobotę! Dodam, że raz w życiu robiłam coś co niektórzy nazywali wtedy tortem - moje zdolności plastyczno - wykończeniowe pozostawiają wiele do życzenia.
 

imamcia

Member
Lis 29, 2005
2,398
0
36
Skanna, zbyt ostro się oceniasz! Jak dla mnie bomba!
Joanno, taki minimalistyczny, skromny miał być w założeniu. Miałam kokardę szerszą, ale nie dotarła do mnie informacja, że została wykorzystana przez dziecię! Wrrr! A o 23 jakoś pasmanterie nie chciały pracować
icon_smile.gif

Byłam przy degustacji i w przekroju prezentował się bardzo fajnie, przy tych dwóch kolorach biszkoptu i masie truskawkowej.
Na pewno nie jeden raz jeszcze wykorzystam pomysł z masą cukrową
icon_smile.gif
anbetung.gif
 

urbasia

Member
Gru 23, 2004
2,533
0
36
No to opiszę mój horror z masą cukrową
icon_mrgreen.gif

Po pierwsze, kazałam Teściowej wziąć za dużo wody do rozrobienia żelatyny, wobec czego dosypywałam cukru i dosypywałam, a masa jakaś taka glutowata się robiła (miałam porównanie, bo parę dni wcześniej tort "na próbę" robiłam). Nie wiem, być może to wina żelatyny albo złych proporcji? W końcu jakoś udało mi się tę masę zagnieść. Tort chrzcielny został udekorowany, i Teściowa zaczęła rozwałkowywać masę na komunijny. Podsypała za mało mąki ziemniaczanej, masa przywarła do stołu, w trakcie odrywania porobiły się dziury, które próbowałyśmy na masę maślaną zalepiać, dolepiać, nie wychodziło, wzięłam pogniotłam masę, wywalić chciałam, na szczęście Teściowa jakoś to wszystko do kupy poskładała, jednakże z boku musiałam dorobić 4-5 centymetrową opaskę, żeby zatuszować co nieco.
Tort na chrzest - jasny biszkopt przełożony masą śmietankową
Tort komunijny - biszkopt jasny i ciemny przełożony masą budyniową w wykonaniu Teściowej i dla złamania słodyczy dżemem z czarnej porzeczki.
Mnie osobiście bardziej smakował tort chrzcielny.

Dekoracje kupiłam gotowe.



Tu tort w towarzystwie "kotleta i surówki", ale innym zdjęciem nie dysponuję.


Ha, i napisze jeszcze, że ludzie myśleli, iż torty były zamawiane w cukierni
icon_mrgreen.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Ilona

Moderator
Paź 10, 2004
37,718
1
0
Basiu sliczne Wam wyszły
daumen.gif