Tort śmietankowy

skanna

Well-known member
Mar 21, 2006
4,874
214
63
imamcia @ 13 May 2008 napisał:
index.php?act=findpost&pid=703416Skanna, zbyt ostro się oceniasz!
Możliwe, że faktycznie zbyt ostro.
Ponieważ pół tego wielkiego tortu mi zostało, zawiozłam dziś go do pracy - 12 bab w garderobie piało z zachwytu, a ta, która na komunię własnego dziecka tortu w ogóle nie miała, bo u nich tortów nikt nie lubi (za to ciasta w każdej ilości), zjadła z własnej, nieprzymuszonej woli dwa kawałki.
A biała masa, po nocy spędzonej w lodówce pod przykryciem (poprzednio trzymałam na balkonie) zmiękła i była bardziej przyjazna. Wprawdzie dla mnie nadal za słodka, ale dziewczyny wylizały paterę do czysta wyrywając sobie ostatnie kawałki białej dekoracji
icon_smile.gif
 

marcia_

Member
Paź 15, 2008
5
0
0
zrobilam i ja tylko w troche innej formie...uzylam tez czesciowo masy cukrowej na glowny i masy z marshmallow (zdecydowanie lepiej sie formuje). Nie do konca wyszla mi masa do posmarowania ciasta z zewnatrz, nie wiem czemu. Strasznie duzo mi wyszlo masy smietanowej, zrobilam jeszcze tarte ;)

img_0097.jpg
 

xxx9lenka5xxx

Member
Kwi 29, 2009
1
0
0
[size="4"]Ja zrobiłam dzisiaj ten tort na urodziny swojej mamy. ( ja mam 14 lat a mama 38). Niestety bardzo ciężko rozwałkowywała mi się masa cukrowa i starczyło tylko na górę ale z tym sobie poradziłam i dałam czegoś innego. Był to mój pierwszy tort więc cieszę się że wyszedł mi smaczny. Zamiast brzoskwiń użyłam płatków migdałowych a biszkopt zrobiłam z tego przepisu http://gotowanie.onet.pl/3968,0,1,rewelacy...ka_przepis.html . Użyłam również innej dekoracji : kulki bitej śmietany a w nich po 2 listki z czekolady. Na środku jest napis 38 urodziny i dwie buźki. Niestety napis nie jest zachwycający ponieważ nie zbyt ładnie piszę a co dopiero na torcie ;] Załączę do tego również zdjęcia
lecker.gif

To zdjęcie jest robione w naturalnych kolorach...
P4300046.JPG
... a to z lampą więc widać wszystko dokładnie ale nie oddaje prawdziwych kolorów:
P4300045.JPG
 

Załączniki

  • P4300045.JPG
    P4300045.JPG
    2 MB · Wyświetleń: 3
  • P4300046.JPG
    P4300046.JPG
    2.2 MB · Wyświetleń: 3
Ostatnią edycję dokonał moderator:

kasha

Member
Wrz 25, 2004
20,571
2
0
Lena rewelacja, gratuluję pięknego tortu
mama na pewno bardzo zadowolona
fiesgrins.gif
 

Sinistra

Member
Lut 21, 2005
16,701
3
38
Lenko, tort pierwszoklaśny. Az strach się bać, co będzie, kiedy nabierzesz jeszcze więcej wprawy
icon_wink.gif
 

Sierotka3m

Member
Mar 23, 2010
598
0
0
Torcik pycha! W każdym razie o takim stanie rzeczy zostałam powiadomiona (był zamówiony na chrzciny). No i masy popróbowało się troszku podczas robienia..
icon_redface.gif

Natan3.JPG
Dla urozmaicenia smaku upiekłam biszkopt czekoladowy
icon_smile.gif
 

Załączniki

  • Natan3.JPG
    Natan3.JPG
    32.3 KB · Wyświetleń: 3
Ostatnią edycję dokonał moderator:

alicjanka

Member
Cze 28, 2006
5,627
0
0
Sierotko, piękny!!!
 

inula

Member
Lis 4, 2008
2,087
0
0
dziewczyny, piękne torty
brawo.gif


ja za 2 tygodnie mam komunię ale nie odważę się zrobić takiego tortu, idę zamówić
icon_redface.gif
Tym bardziej, że ja nie kupię u siebie takich dodatków jak hostia, książeczka czy aniołek, a sama nie zrobię takich cudowności (totalny brak talentu
icon_sad.gif
).

Ale właśnie mnie olśniło
fiesgrins.gif
- zrobię go na Dzień Matki
icon_smile.gif
Najwyżej jak wyjdzie pyszny to zostawię kawałek na sobotnią komunię, a co
icon_wink.gif
 

inula

Member
Lis 4, 2008
2,087
0
0
zrobiłam - rewelacja
lecker.gif


tort__1.jpg

skromny bo czasu i przede wszystkim talentu brak
icon_mrgreen.gif

w smaku cudowny - dziękuję za przepis
anbetung.gif
 

Załączniki

  • tort__1.jpg
    tort__1.jpg
    241.4 KB · Wyświetleń: 3

morena55

Member
Wrz 5, 2011
78
0
0
Wypróbowałam przepis i tort bardzo bardzo smakował wszystkim :)Następnym razem zamiast brzoskwiń użyję wiśni
 

Załączniki

  • tort_1_.jpg
    tort_1_.jpg
    40.1 KB · Wyświetleń: 1
  • przekroj.jpg
    przekroj.jpg
    42.8 KB · Wyświetleń: 1