Tortilla Twister - Kido*

hazo

Well-known member
Lis 13, 2005
8,356
1,436
113
CYTATPrzepis mi się bardzo podoba, bo nie mam mąki kukurydzianej, a nie chcę specjalnie kupować by dodać troszkę akurat do tego przepisu.
Cinka, to zdanie chyba wyraźnie mówi, że Kasha się ucieszyła, że w przepisie jest mąka pszenna, bo nie ma w akurat kukurydzianej.
icon_wink.gif


CYTATKiedy ja w końcu targana niepewnością zrobiłam z przepisu Małgosimi I tam na 3 szklanki mąki dodana była szklanka wody. Zrobiła mi się rzadka paciaja i musiałam sporo mąki dosypać. Więc nie wiem w końcu, jak z tą wodą.
Ja robiłam też z przepisu Malgosimi i miałam ciasto gęste. Chyba różne są mąki.
 

kawazmlekiem

Moderator
Członek ekipy
Mar 19, 2005
37,849
6
38
Już mnie Małgosia uspokoiła, że tak się może zdarzyć, że rzadkie wychodzi i trzeba dosypywać.

A w tortilli się zakochałam. Tylko muszę nabrać wprawy.
 

AgaKyc

Member
Mar 16, 2006
2,659
0
0
Nie napisalam wczesniej ale robilam w niedziele i wczoraj i wyszly super... ciasto rewelacja... Napewno bede robila czesto bo maz jest zachwycony...
 

kawunia

Member
Sie 12, 2007
2
0
0
Najlepszy przepis ze wszystkich jakie znalazłam na necie. Myślałam że juz dzis nie pojem sobie tortilli bo wychodziły bardziej twarde krążki niż tortille. Ale ten przepis jest świetny - gratuluje autorowi. Do środka dałam upieczone w paski mięso wieprzowe (mocno przypieczone - smakowało jak gyros), cebulke, ogórek zielony, pomidor i sos czosnkowy. Palce lizać.
icon_biggrin.gif
 

Cantiq

Member
Cze 5, 2007
3,130
0
0
Ja zrobiłam wczoraj z tego przepisu, wyszły bardzo podobne do tych kupnych (przynajmniej wizualnie)w smaku lepsze, delikatniejsze i nie "śmierdzą" mi tą kupną tortillą :D

Takie wyszły.
gallery_4238_43_32201.jpg
 

Pinkberry

Member
Lut 17, 2008
309
0
0
Dlaczego ja na takie przepisy trafiam jak jest za gorąco na piekarnik czy smażenie
icon_razz.gif


Wstanę chyba rano i zrobię ;)
 

migotka89

Member
Kwi 1, 2008
26
0
0
witam:)

Robiłam wczoraj tortille z tego przepisu. Wyszła pyszna tylko mam pewien problem.. Robiłam wszystko zgodnie z przepisem i wyszły mi tak twarde, że przy najmniejszym ruchu łamały się... Proszę o pomoc...
 

Pinkberry

Member
Lut 17, 2008
309
0
0
Przesmażyłaś wg mnie. To jest kwestia wprawy, tak jak przy naleśnikach, musi być odpowiednia temperatura i te sprawy. Jak się tortillę przesmaży to właśnie taka się robi - zazwyczaj stosuje się to do wykończenia dania.

Nie łam się - jeżeli porobiły ci się bąbelki to uzyskałaś hinduskie czapaty
icon_razz.gif
 

Ilona

Moderator
Paź 10, 2004
37,718
1
0

migotka89

Member
Kwi 1, 2008
26
0
0
Dziękuję za odpowiedź. W najbliższym czasie spróbuje jeszcze raz zrobić. A jak za krótko będę smażyć to nie będą zbyt surowe?
 

moni20

Member
Lis 18, 2007
3,319
1
0
Cos zrobilam nie tak jak powino byc bo wyszly mi w srodku zakalcowate i smakowaly jak surowe ... moze za mocno goraca patelnie mialam ?? Ile plackow wyszlo wam z tej porcji ... ??
 

Pinkberry

Member
Lut 17, 2008
309
0
0
migotka89 @ 6 Jun 2008 napisał:
index.php?act=findpost&pid=713412Dziękuję za odpowiedź. W najbliższym czasie spróbuje jeszcze raz zrobić. A jak za krótko będę smażyć to nie będą zbyt surowe?
Wydaje mi się, że nie ma takiej możliwości.

Mi wyszło kilkanaście, ale miałam małą patelnię. Przepyszne, o niebo lepsze od kupnych, pozostawione na czas dłuższy lekko zesztywniały ;)

A jakim cudem zakalcowate, tego nie rozumiem. Może coś z patelnią i nie grzeje pośrodku? może za duży palnik?
 

aneta2007

Member
Lis 9, 2007
5
0
0
Tortilla przepyszna , zrobiona a'la "kebab" , czyli sos tzatziki, pomidorek, ogóreczek,kapusta pekińska, smażona karkóweczka obsypana przyprawą gyros/kebab . mniamniuśne palce lizać
icon_smile.gif
icon_smile.gif
icon_smile.gif
 

Załączniki

  • 100_0333.jpg
    100_0333.jpg
    578.7 KB · Wyświetleń: 0

moni20

Member
Lis 18, 2007
3,319
1
0
Pinkberry @ 9 Jun 2008 napisał:
index.php?act=findpost&pid=714641Wydaje mi się, że nie ma takiej możliwości.

Mi wyszło kilkanaście, ale miałam małą patelnię. Przepyszne, o niebo lepsze od kupnych, pozostawione na czas dłuższy lekko zesztywniały ;)

A jakim cudem zakalcowate, tego nie rozumiem. Może coś z patelnią i nie grzeje pośrodku? może za duży palnik?
moje byly surowawe w srodku i lamaly mi sie ... niewiem co zrobilam nie tak sprobuje jeszcze raz
 

Siedmiokropka

Member
Sty 9, 2008
5,224
0
0
A ja mam takie pytanie:

Jeśli zrobię z dużej porcji i wyjdzie 14 placków-około, to jak długo i w jaki sposób mogę przechowywać te co zostaną?

No i jescze co z ta wodą? Gorąca ma być czy zimna? Piszcie szybko, chcę zrobić na obiad
icon_mrgreen.gif
 

migotka89

Member
Kwi 1, 2008
26
0
0
Hm.. Siedmiokropko, ja po prostu położyłam je na talerz a jak przestygły, przykryłam drugim. Włożyłam je do lodówki i następnego dnia były tam samo smaczne odgrzewane. Myślę, że mogą wytrzymać 1 - 2 dni w chłodnym.
a woda.. hm. moja była ciepła - taka, że mogłabym ją bez problemu wypić.

a co do moni20... moje na początku też takie były. ale za drugim razem zapomniałam dodać tłuszczu (smalcu lub margaryny) choć nie sądzę by miało to istotny wpływ.. hm.. myślę, że albo miałaś za mały gaz i przesmażyłaś je, tak jak ja.. lub za duży i nie zdążyły się upiec.. poza tym moje ciasto było bardzo cienkie, nie wiem jak u Ciebie..
icon_smile.gif
 

moni20

Member
Lis 18, 2007
3,319
1
0
dziekuje migotko sprobuje jeszcze raz moze rozwalkuje cieniej, bo sobie mysle ze moze za grube zrobilam
 

Siedmiokropka

Member
Sty 9, 2008
5,224
0
0
Zrobiłam wczoraj nie doczekawszy fachowej odpowiedzi, ale nie było to potrzebne bo tortille wyszły idealne
daumen.gif
pyszne
daumen.gif
nie miałam żadnych problemów ! Idealne ciacho, łatwo zagnieść i rozwałkować placki. Super! Taki łatwy przepis, aż dziwne że nie wpadłam na niego wcześniej. Serdecznie dziękuję
anbetung.gif
cvety.gif


A teraz z innej beczki: z czym "najdziwniejszym" jedliście tortille? Z dźemem? Z owocami? Szukam inspiracji na pozostałe placki
icon_smile.gif


Pozdrawiam!