Tortilla Twister - Kido*

Pinkberry

Member
Lut 17, 2008
309
0
0
Smażone z miodem i kruszonymi orzechami. Polecam
icon_smile.gif
 

marcychna

Member
Sie 6, 2006
1,050
0
0
Tortille koniecznie muszę zrobić...tym bardziej, że czas grilowania i z dodatkami nie będzie problemu
icon_biggrin.gif
 

Deanne

Member
Lis 15, 2006
52
0
0
jestem totalnym antytalentem jezeli chodzi o jakiekolwiek potrawy z dodatkiem maki.. potrafie zepsuc doslownie wszystko!

robilam ta tortille bez przekonania, na probe i musze przyznac, ze albo zaczynam sie wyrabiac albo to jest jakis magiczny przepis:p (mam nadzieje, ze bardziej to pierwsze;) 

ten przepis jest naprawde swietny! dziekuje autorce i polecam wszystkim!!!!
icon_smile.gif
 
Lis 9, 2006
6
0
0
A ja mam pytanie, jaka ma to być margaryna? taka do pieczenia typu kasia czy coś w stylu planty? A czy mozna użyć oleju? Ja dopiero raczkuję w kuchni i do mnie trzeba mówić drukowanymi literami bo jeszcze nie wszystko łapie w locie
icon_smile.gif
dzieki za odpowiedź
 

Mała_Mi

Member
Lis 21, 2006
15,028
2
0
Kasha, uczyniłaś mnie człowiekiem szczęśliwym.
icon_biggrin.gif
Szczęśliwym, że może zrobić tortille, i ze są one tak pyszne i prawdziwe w smaku.
daumen.gif
Koniec z kupnymi!

Ciasto jest wspaniałe ( robiłam z połowy porcji), niezwykle elastyczne, delikatne, wręcz aksamitne.

Bardzo, bardzo dziękuję.
cvety.gif
anbetung.gif
cvety.gif


DSC_0226.JPG

Potem mogę jeszcze dodac zdjęcie napełnionych
icon_mrgreen.gif
 

Załączniki

  • DSC_0226.JPG
    DSC_0226.JPG
    103.3 KB · Wyświetleń: 0

Ilona

Moderator
Paź 10, 2004
37,718
1
0
Ja poprosze napełnione i skład prosze też podać, psze Pani
anbetung.gif
 

kasha

Member
Wrz 25, 2004
20,571
2
0
Mała_Mi @ 2 Dec 2008 napisał:
index.php?act=findpost&pid=783605Kasha, uczyniłaś mnie człowiekiem szczęśliwym.
icon_biggrin.gif
Szczęśliwym, że może zrobić tortille, i ze są one tak pyszne i prawdziwe w smaku.
daumen.gif
Koniec z kupnymi!

Ciasto jest wspaniałe ( robiłam z połowy porcji), niezwykle elastyczne, delikatne, wręcz aksamitne.

Bardzo, bardzo dziękuję.
cvety.gif
anbetung.gif
cvety.gif


Potem mogę jeszcze dodac zdjęcie napełnionych
icon_mrgreen.gif
Mi, jakie piękne
lecker.gif


ten przepis też sprzedałam koledze i jest zachwycony,
gdy się spotykamy zawsze wspomina o tortillach
mówi jak to się uśmiecha w sklepie przechodząc obok pakowanych tortilli i już nie musi kupować tych niesmacznych grubasów bo robi swoje
icon_biggrin.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Mała_Mi

Member
Lis 21, 2006
15,028
2
0
Dziękuję
icon_smile.gif
A przepis jest po prostu wspaniały.
daumen.gif


Podaję skład na życzenie Ilonki: drobno posiekana kapusta pekińska, gesty jogurt z przeciśniętym ząbkiem czosnku, ogórek świeży, ogórek kiszony, papryka, czerwona cebula, grillowany kurczak (pierś) w przyprawach.
Gdyby wyjąć z tego kurczaka, na pewno byś się skusiła
icon_wink.gif


DSC_0231.JPG

DSC_0229.JPG
 

Załączniki

  • DSC_0229.JPG
    DSC_0229.JPG
    96.7 KB · Wyświetleń: 0
  • DSC_0231.JPG
    DSC_0231.JPG
    103.1 KB · Wyświetleń: 0

Ilona

Moderator
Paź 10, 2004
37,718
1
0
Świtne Mi
anbetung.gif


A powiedz mi ile sztuk CI wyszlo z tego przepisu
icon_question.gif

I jak zrobie z margaryna to tez wyjda
icon_question.gif
(nie bede specjalnie kupowala planty czy tymbardziej smalcu
icon_wink.gif
bo nie bede miala do czego użyc a margaryne mam zawsze do pieczenia
icon_wink.gif
)
 

Mała_Mi

Member
Lis 21, 2006
15,028
2
0
Robiłam z połowy porcji i wyszło mi pięć sztuk. Cały trick polega na tym, by je maksymalnie cieniutko rozwałkować, wtedy są najlepsze. I od razu po zdjęciu z patelni przykrywać je talerzem lub w torbę foliową chować, by się nie zrobiły chrupiące.

Wydaje mi się, ze z margaryną powinny wyjść
gruebel_2.gif
Jak nie wyjdą
icon_wink.gif
to już wiadomo, że będzie trzeba wyruszyć po plantę
icon_cool.gif


Ja robiłam ze smalcem. Jak już mówiłam, jestem baaardzo zadowolona i mówię stanowczo, że "wchodzą" u nas na stałe, do częstych powtórek.


PS.
Wiesz, że margarynę/masło /smalec/plantę możesz sobie zamrozić w porcjach i nie musisz zużywać wszystkiego na raz? Mogą sobie w zamrażarce czekać na następne tortille.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Ilona

Moderator
Paź 10, 2004
37,718
1
0
Dzięki za odpowiedz
cvety.gif

Tez myślałam zeby z polowy porcji robic
icon_wink.gif


Ad. P.S. w zamrażarce juz kolanem ser wczoraj upychałam. Nie ma miejsca
icon_neutral.gif


Edit.
Acha nie mam malaksera to czym wyrabiac? Mikserem czy ręcznie?
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Mała_Mi

Member
Lis 21, 2006
15,028
2
0
Ja ręcznie wyrabiałam, o malakserze nawet nie pomyślałam. w żyssiu czegos takiego do ciast nie uzywałam
icon_cool.gif


Powiem Ci, jak zrobiłam:

Do miski wsypałam 2 szkl maki, łyżeczkę soli i łyżeczkę proszku do pieczenia.
Do szklanki wlałam wrzącej wody i wrzuciłam do niej smalec, by się rozpuścił.
Jak woda trochę przestygła, wlałam ja do ciasta. Najpierw pomieszałam trochę łyżką, by się nie poparzyć w razie, gdyby było jednak za gorące, a potem normalnie zagniotłam. Nawet nie musiałam dodatkowej maki podsypywać.
Naturalnie, to pewnie zależy od rozmiaru szklanek, podsypanie to nic złego, ale ciasto na prawdę fantastycznie się wyrabia, szybko, jest elastyczne, dobrze się wałkuje.
 

catparker

Active member
Cze 14, 2007
724
43
28
zachęcona pozytywnymi opiniami postanowiłam wczoraj je zrobić. wyszły przepyszne (użyłam zwykłej margaryny bo nie chciało mi sie z domu wyłazić po smalec)
Zrobiłam z całej porcji i wyszło mi 14 sztuk średniej wielkości.
Kiedy dałam mężowi do skosztowania, jak wrócił z pracy, to spytał się mnie gdzie zamówiłam takie jedzonko, Myślał, że w restauracji kupiłam na wynos
rofl.gif
icon_mrgreen.gif

Nadziałam je podsmażoną piersią z kurczaka z przyprawami do tego sałatka z kapusty pekińskiej z pomidorem, ogórkiem,kukurydzą, fasolką i cebulką a na to sos majonezowo jogurtowy z ziołami prowansalskimi i czosnkiem.
Świetny przepis, zawsze uwielbiałam tortille, ale nie kupowałam ich zbyt często bo te kupne są strasznie drogie, a tu za 1/5 ceny mam tyle samo placków, do tego smaczniejszych.
 

Ilona

Moderator
Paź 10, 2004
37,718
1
0
Mała_Mi @ 4 Dec 2008 napisał:
index.php?act=findpost&pid=784361Najpierw pomieszałam trochę łyżką, by się nie poparzyć w razie, gdyby było jednak za gorące, a potem normalnie zagniotłam.
Myslałam, ze to będzie bardziej skomplikowane
icon_wink.gif

A robilas kulki i walkowalas czy wycinałaś talerzykiem??

P.S. jak robie jakies ciasto drożdzowe to ZAWSZE najpierw "wyrabiam" łyżka a dopiero jak ciasto sie scali to reką (nienawidze ciasta pod paznokciami a u mnie raczej sporo by sie nazbierało
fiesgrins.gif
)
icon_wink.gif


catparker @ 4 Dec 2008 napisał:
index.php?act=findpost&pid=784392(użyłam zwykłej margaryny bo nie chciało mi sie z domu wyłazić po smalec)
Czyli wyjdą i z margaryną
daumen.gif
 

Mała_Mi

Member
Lis 21, 2006
15,028
2
0
robiłam kulki wielkości jajka, jak radzi Kasha, a potem je wałkowałam na kształt najmożliwiej zbliżony do kolistego
icon_cool.gif

Przy okazji trzeba pamiętać, by nie przekroczyć wielkości swojej patelni. Pierwszy trochę za duży wyszedł, co stwierdziłam przed położeniem go, i musiałam zmniejszać
icon_lol.gif
Warto wsiąść jak największą, bo im większe tym naturalnie lepsze
fiesgrins.gif