Udka kurczaka duszone z pomidorami i oliwkami*

seniorka

Member
Sie 13, 2008
8,443
2
0
Zdjęcie bardzo smakowite,
lecker.gif
opinia o przepisie też - jestem po prostu szczęśliwa. Pozdrowienia
wink.gif
 

urbasia

Member
Gru 23, 2004
2,533
0
36
Zrobiłam tego kurczaka prawie wg przepisu, bo wczoraj sobie nie wydrukowałam, a dzisiaj suprajs - nie mogłam się na cina dostać.
Z założenia nie dałam oliwek, bo jakoś nie przepadamy, zapomniałam o tymianku, zamiast pomidorów puszkowych użyłam świeżych. No i dusiłam w piekarniku.
Zdjęciem nie dysponuję, ale danie wyszło baaaaardzo smaczne.
Dziękuję Seniorko za przepis
cvety.gif
 

kawazmlekiem

Moderator
Członek ekipy
Mar 19, 2005
37,849
6
38
Właśnie się kurak dusi. Zdam relację, jak już go pochłonę.




Edit: zjedzone, dobre bardzo, zjadłam z makaronem.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

seniorka

Member
Sie 13, 2008
8,443
2
0
basiau @ 27 Jun 2010 napisał:
index.php?act=findpost&pid=993122Zrobiłam tego kurczaka prawie wg przepisu, bo wczoraj sobie nie wydrukowałam, a dzisiaj suprajs - nie mogłam się na cina dostać.
Z założenia nie dałam oliwek, bo jakoś nie przepadamy, zapomniałam o tymianku, zamiast pomidorów puszkowych użyłam świeżych. No i dusiłam w piekarniku.
Zdjęciem nie dysponuję, ale danie wyszło baaaaardzo smaczne.
Dziękuję Seniorko za przepis
cvety.gif
Cieszę się, że smakował, mimo tylu zmian. Widocznie inspiracja była dobra. Pozdrawiam.

kawazmlekiem @ 6 Nov 2010 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1045653Właśnie się kurak dusi. Zdam relację, jak już go pochłonę.

Edit: zjedzone, dobre bardzo, zjadłam z makaronem.
Miło mi czytać Twoją opinię. Polecam się na przyszłość.
 

seniorka

Member
Sie 13, 2008
8,443
2
0
Witaj na forum. Pomidory pelati w puszkach są w całości, o podłużnym kształcie, bez skórki, zanurzone w soku pomidorowym. Jest ich zazwyczaj kilka, zależnie od wielkości. Możesz do tego dania użyć pomidorów krojonych bez skórki, także w puszkach. Na puszkach jest dokładnie napisane, jakie to są pomidory. Jak w całości, to pelati. Puszki z pomidorami można dostać w każdym sklepie spożywczym.
Oczywiście można je zastąpić świeżymi pomidorami, ale są one tak wodniste, że zanim woda wyparuje, kurczak prawdopodobnie się rozpadnie. Nie robiłam ze świeżymi, więc tak naprawdę trudno mi coś radzić.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Ewenny

Member
Sty 3, 2010
420
0
16
miałam do zagospodarowania 6 udek
i znalazłam ten przepis
i zrobiłam te udka na obiad
dobre wyszły, wszystkim smakowały
z pozostałego w brytfannie sosu zrobię jutro pulpety z ryżem
nic się nie może zmarnować
icon_razz.gif
 

seniorka

Member
Sie 13, 2008
8,443
2
0
Tak. Tylko od wewnętrznej strony dobrze jest usunąć tłuszcz i nadmiar skóry. Pozostawiam skórkę tylko od zewnątrz. Lepiej się osmaża i nie wysusza.
 

.agatka.

Member
Lis 7, 2008
14,687
1
0
Zrobiłam. Miało być na jutro, kurczaka kupiłam więcej żeby zamrozić i przygotować kiedy indziej. Ale miałam nosa i zrobiłam z całości (4 ćwiartki podzielone na udka i podudzia).
fiesgrins.gif

Danie jest przepyszne w swojej prostocie. Kurczak rozpływa się w ustach, bynajmniej nie dlatego, że rozgotowany
icon_lol.gif
, a sos palce lizać.
Podałam z makaronem tagliatele.
Sosu na pewno zostanie, pomimo tego, że po 20 minutach duszenia odkryłam garnek i dusiłam, żeby go trochę zredukować. Bardzo mnie to cieszy, bo zamrożę go i za jakiś czas wrzucę do niego piersi kurze i szybki obiad gotowy.
Chłop jak dostał talerz pyta "dobre to?"
rofl.gif

Spróbował i mówi "pyszne!".
Będę powtarzać i już myślę, że może przygotuję dla teścia, ale bez podsmażania. Dam znać jak wyszło.
anbetung.gif
 

Ewenny

Member
Sty 3, 2010
420
0
16
jutro będę miała gości, więc na obiad zaserwuje takiego kurczaka
zamiast udek dałam podudzia
dzisiaj je piekę a jutro tylko siup do piekarnika i na stół
lubię takie dania co można je gotować dzień wcześniej
bo jutro do 14.00 w pracy
baa.gif
 

jean

Member
Kwi 12, 2006
7,139
0
36
Ostatnią edycję dokonał moderator: