Udka kurczaka duszone z pomidorami i oliwkami*

jean

Member
Kwi 12, 2006
7,139
0
36
wyciagam bo jurto robię
lecker.gif
 

Shinju

Member
Lis 26, 2006
9,691
0
36
Podbijam, znowu będę robiła na święta
icon_smile.gif


edit: w tym roku zrobiłam z górnych części udek, ale kupiłam takie filety bez kości - wyszło świetnie
icon_smile.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

BeataSz

Member
Wrz 23, 2004
10,244
1
38
całkiem niezłe wyszło, chociaż w porcji na jutro muszę jakoś złagodzić sos, bo jak dla mnie lekko za kwaśny ( pomidory pewnie). Trochę się obawiałam oliwek, za któymi nie przepadam, dlatego dałam mniej, ale muszę powiedzieć, że dobrze się komponowały z resztą. Chyba pierwszy raz jadłam kurczaka w takiej postaci, bo wolę pieczonego, ale myślę, że jeszcze kiedyś powtórzę.
 

mimi33

Member
Lut 24, 2011
2,489
0
0
pyszne
icon_smile.gif
zjadł mój mąż i nie marudził, że są oliwki dziecku też smakowało
icon_smile.gif
pyszne i szybko się robi , przepisałam do zeszytu na pewno powtórzymy dziekuję
 

Moniak

Well-known member
Wrz 19, 2004
15,892
215
63
A ja zainspirowana tym przepisem robię coś podobnego: kurczaka (np. dziś pałki) obsmażam w przyprawach, wrzucam do naczynia do zapiekania, dodaję ziemniaki pokrojone w cząstki w ziołach, cebulę w piórkach, oliwki (jak mam), pomidorki koktajlowe (jak mam) i zalewam to wszystko puszką pokrojonych pomidorów doprawionych solą, pieprzem, cukrem, octem balsamicznym, czosnkiem i duszę ok. godziny.
Dzisiaj właśnie robiłam mężu , bo jako rekonwalescent ma zachcianki, i bardzo mu smakowało
icon_smile.gif
 

betsetse

Member
Cze 8, 2009
130
0
16
Pyszne danie, robiłam z kilograma udek bez skóry i kości,dałam pół litra swoich pomidorów i suszony tymianek nie miałam świeżego. I sosu i mięsa było akurat na 4 osoby. Podawałam z pysznymi ziemniaczkami czosnkowymi, rewelacja. Seniorko dziękuję za przepis.
 

kasha

Member
Wrz 25, 2004
20,571
2
0
Fajny przepis, trzeba będzie spróbować
fiesgrins.gif
 

kasha

Member
Wrz 25, 2004
20,571
2
0
polazałam teraz do Biedronki specjalnie po składniki do tej potrawy z myślą by zrobić na jutro pełny zestaw i zapomniałam kupić pomidorów i kopru
dump.gif

Pomidory bym świeże użyła, bez skóry i wnętrzności, ale ile ich dać wagowo mniej więcej?
anbetung.gif


No i koncertowo zepsułam całkiem nieźle zapowiadające się danie,
mam więc kurczaka w rosole ze strzępkami pływających pomidorów, mój kurczak się ugotował
icon_rolleyes.gif

Nie popełniajcie tego błędu, z żywymi pomidorami, jeszcze pod przykrywką zrobiło się 5cm rosołu
icon_rolleyes.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator: