Wiejska tarta ze śliwkami

Margot

Well-known member
Cze 24, 2005
16,683
520
113
Joanna @ 5 Oct 2009 napisał:
index.php?act=findpost&pid=897646Jesień bez tarty śliwkowej - to po prostu niemożliwe.
icon_mrgreen.gif
i ty Joanno też
icon_mrgreen.gif

właściwie już na 100% jestem zdecydowana
icon_lol.gif
 

tatter

Moderator
Gru 21, 2005
7,253
4
0
Joanno droga - ja upieke Twoja tarte, zagniote ciasto zaraz po lunchu
icon_wink.gif
 

Aniutka

Well-known member
Maj 11, 2008
2,112
1,561
113
Zrobilam ta tarte tydzien temu - tyle, ze nie zawijalam ciasta, bo pieklam w formie do tart. Bardzo smaczna! Na drugi raz dodam troszke wiecej cukru do ciasta - bo mogloby byc ciutke slodsze (pewnie jak jest posypane cukrem, tak jak w przepisie, to jest wystarczajaco slodkie). Ciasto fajne, bo faktycznie listkujace. Dziekuje za przepis
icon_smile.gif
 

Margot

Well-known member
Cze 24, 2005
16,683
520
113
obłędne
u mnie z amaretto bo Joanno tobie wierzę
cheers.gif
że musi być z nim pysznie
weekendowe_45_279.jpg
weekendowe_45_286.jpg
 

Załączniki

  • weekendowe_45_279.jpg
    weekendowe_45_279.jpg
    210.1 KB · Wyświetleń: 6
  • weekendowe_45_286.jpg
    weekendowe_45_286.jpg
    161 KB · Wyświetleń: 6
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,443
3,757
113
Zatęskniłam za smakiem tej tarty i upiekłam ją wczoraj w.... prodiżu, z jabłkami i śliwkami.
O dziwo wyszła znakomicie, podpieczona od spodu i bez zakalca, co najlepiej świadczy o tym, jak znakomity to przepis.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

coolka

Member
Sie 26, 2010
4
0
0
Wymyśliłam sobie, że zrobię ciasto ze śliwkami, więc szukałam przepisu i ... znalazłam ten:) Zdjęcia przepiękne. Jutro jadę do teściów i zabiorę ją ze sobą, więc musi się udać!
icon_mrgreen.gif

Skoro narzekacie, że jest za mała, to może zwiększyć nieco ilość składników? Postaram sie podzielić wrażeniami:)
 

coolka

Member
Sie 26, 2010
4
0
0
Ok, zrobiłam. Pierwsze wrażenie: bardzo cieniutka wyszła i krucha (łamię się), następnym razem mniej wałkować będę, zostawię grubszy placek. Dałam więcej cukru, bo lubię kiedy ciasto jest słodkie i szczerze mówiąc jeszcze możnaby dosłodzić
icon_mrgreen.gif
ale planuję podać to ciasto ze śmietaną słodką.
Ogólnie mówiąc dobre i inne niż standardowe ciacho. Jednak muszę zrobić jeszcze ze 2 sztuki, żeby wyczuć przepis i być na 100% zadowoloną.
 

GosiaN

Member
Paź 15, 2008
136
0
0
Ja też zrobiłam, ale z owocami różnymi (jagody, borówki, maliny, śliwka, nektaryna). Sok z owoców mnie się porozlewał (pewnie z powodu, że te owoce za dużo go w sobie miały), ale ciasto ciekawe. Nie spodziewałam się takiej jego "konstrukcji". Na pewno będzie do powtórzenia, gdyż są powody do mlaskania
icon_wink.gif
Jak niektóre z dziewczyn i ja swoje dosłodzę, gdyż jak dla mnie tochę mało słodkie (choć małżonek własnie za to je chwali).
icon_biggrin.gif

Dziękuję ładnie za przepis
icon_biggrin.gif
 

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,443
3,757
113
coolka @ 26 Aug 2010 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1018346Skoro narzekacie, że jest za mała, to może zwiększyć nieco ilość składników?
W pierwszech chwili pomyślałam - niezła myśl i zarobiłam ciasto z podwójnej porcji.
Ale po namyśle jedna z nich powędrowała do lodówki na jutro, bo jednak taka świeżutka, ledwie ostygła tarta jest zdecydowanie najlepsza!
Dziś boki dodatkowo obsypałam niewielką ilością cukru perlistego, co bardzo dekoracyjnie wygląda i przydaje odrobinę słodyczy.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Vanilka

Member
Sie 9, 2010
546
0
0
PRZEPYSZNA
lecker.gif
lecker.gif
lecker.gif

W piątek zrobiłam ze śliwkami i migdałami, poszła migiem więc w sobotę zrobiłam z jabłkami
mniam.gif

Cudnie chrupiące ciasto.
Zawsze wzbraniałam się przed tartami, ale od piątku już wiem jakie ciasto będę często robić z owocami
lecker.gif

Bardzo dziękuję za przepis
anbetung.gif

Fotka tarty z jabłkami wygląda jak pizza z pieczarkami
icon_wink.gif

Jabłka ze skórkami, bo były małe i nie chciało mi się ich obierać, ale nic nie straciły na smaku, a skórki mało wyczuwalne.

P1050836.JPG

P1050855.JPG
 

Załączniki

  • P1050836.JPG
    P1050836.JPG
    333.9 KB · Wyświetleń: 5
  • P1050855.JPG
    P1050855.JPG
    314.9 KB · Wyświetleń: 5

coolka

Member
Sie 26, 2010
4
0
0
Tak jak zapowiedziałam, dziś robię podejście nr 2, ale tym razem w roli głównej wystąpią gruszki. Mam wybrednego męża i ta ze śliwkami zupełnie nie przypadła mu do gustu (kwaśna) pomimo, iż zwiększyłam ilość cukru. Gruszki będą bajkowo słodkie, powinno byc ok:) Zrobię tylko trochę grubszy placek, ciekawe czy nie będzie zakalca...
 

coolka

Member
Sie 26, 2010
4
0
0
Zakalca nie ma, to ciasto bardzo ladnie sie przepieka. Jednak jakoś nie zachwyca mnie swoim smakiem:( Zrobię jeszcze z jabłkami, ostatnia szansa:)
 

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,443
3,757
113
coolka @ 31 Aug 2010 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1020069jakoś nie zachwyca mnie swoim smakiem
De gustibus.... Dla mnie jest the best.
Ostatnio robię ją z mąki pełnoziarnistej Lubelli pół na pół ze zwykłą i jest chyba jeszcze lepsza (o ile to w ogóle możliwe).
Dziś będzie z jabłkami, orzechami (włoskimi i pekanami) i garścią suszonych owoców (wiśni i żurawin).
Na wierzch dorzuciłam w ostatniej chwili kilka mrożonych malin, bo właśnie je przekładałam z tacy do woreczków.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator: