Wuzetka cytrynowa

h-elen

Well-known member
Lut 16, 2008
8,636
1,182
113
Jak nadać kształt serca. Przy tej metodzie nie ma ścinków…(choć niektórzy wolą aby było dużo…)
Potrzebny kwadrat i koło, tzn kwadratowa blaszka i tortownica o średnicy równej bokowi kwadratowej blaszki. Koło przecinamy na dwie równe części i dokładamy do boków
Grafik ze mnie marny ale naszkicowałam
my.php
 

gagunia

Member
Lip 10, 2007
108
0
0
Wuzetka super. Moja nieco wybrakowana bo okazało się że kakao mam tylko 2 łyżki więc ciasto wyszło jasne. Wylałam na dużą blaszkę , która okazała się zbyt duża. Myślałam że to będzie katastrofa bo nie mogłam przekroić ciasta na dwa placki. Przekroiłam więc na dwie części i wyszło wysokie , mniejsze ciacho- ale efekt smakowity.Rodzinka zachwycona.
 

Załączniki

  • ciacho_010.jpg
    ciacho_010.jpg
    112.5 KB · Wyświetleń: 0
Ostatnią edycję dokonał moderator:

bietka

Member
Lut 25, 2006
3,895
6
38
Upiekłam w sobotę.Pyszna,polecam zastanawiającym się.Ciasta zrobiłam z 1 i 1/2 porcji i mogłam spokojnie je przekroić.Krem-poezja.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

bietka

Member
Lut 25, 2006
3,895
6
38
No i mamy kolejne rodzinne uzaleznienie.Ledwie się skończyła a juz musiałam kolejną piec.Dobrze,że nie ma w przepisie ile kalorii toto zawiera.
 

bietka

Member
Lut 25, 2006
3,895
6
38
No właśnie chodzi o te ,,ciut',' ale jak zredukuję jej ilość to już nie będzie to samo więc pozostaje bez zmian.
 

karibe

Member
Wrz 22, 2007
563
0
0
A oto moja WUZETKA POMARAŃCZOWO-BRZOSKWINIOWA upieczona na urodziny kuzynki .. niestety fotkę mam tylko całości w masie zamieniłam galaretkę cytrynową na pomarańczową a "góra" brzoskwiniowa
 

Załączniki

  • wuzetka_1.jpg
    wuzetka_1.jpg
    31.5 KB · Wyświetleń: 0
  • wuzetka_2.jpg
    wuzetka_2.jpg
    26.1 KB · Wyświetleń: 0

olcieek

Member
Lip 21, 2007
3,630
0
0
robie dzisiaj.
niestety biszkopt też mi nie wyszedł, a ubijałam te jaja 20mniut
dump.gif
(najpierw sama białka, potem same zółtka, potem razem). musiałam upiec drugi.
teraz studzi się galaretka i zoobaczmy co będzie dalej
icon_rolleyes.gif



edit.
pycha i kropka.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

rybkaro

Well-known member
Lis 11, 2006
1,456
326
83
Ostatnio jadłam pyszna wuzetkę , tak bardzo ten smak za mną chodził ze postanowiłam upiec dla rodzinki.
Nie wyszła idealnie ale to jest to , zrobiłam połowę śmietany do przełożenia, nie dodałam galaretki ,a dolną warstwę posmarowałam czeko-dżemem truskawkowym a na to pokroiłam wiśnie ze syropu .
WZ.JPG
 

Załączniki

  • WZ.JPG
    WZ.JPG
    70.1 KB · Wyświetleń: 1

Yagienka1

Member
Mar 11, 2008
4
0
0
Wypróbowałam...W trakcie pieczenia poczytałam komentarze i okazało się że piekę na za dużej blszace...
cluebat.gif
więc szybciutko dorobiłam ciasto
icon_smile.gif
jajka muszą być jednak bardzo dobrze zmiksowane bo z braku czasu i lenistwa to drugie ciasto wyszlo mi gorzej niż pierwsze. Ale nikt nie zauważył i wszystkim bardzo smakowało
icon_smile.gif
Na pewno nie raz powtórzę
icon_smile.gif
 

ewaklaudia

Member
Paź 29, 2008
5
0
0
dziewczyny a myslicie, ze da sie to ciasto zrobic z polowy porcji? Jesli tak to w jakich proporcjach skladniki uzyc?
Mam ogromna ochote je zrobic, tylko ze w domu tylko ja jem ciasta, wiec cala wielka blacha to dla mnie zdecydowanie za duzo
icon_sad.gif
 

samanta

Member
Sie 19, 2007
16,197
1
0
Najbliższe pieczenie ciasta to będą Święta Wielkanocne i już sobie spisuję menu. To ciasto napewno.