Wuzetka cytrynowa

Aniq

Member
Maj 5, 2007
2,734
0
0
Właśnie piekę to ciasto. Proszę o kciuki - to moje pierwsze biszkoptowe!





No i już widzę, że mi się nie udało - nic a nic nie wyrosło
no_shakinghead.gif


Ubijałam jajka dłuuugo, lekko potem pomieszałam ... i porażka!
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

okruszek13

Member
Sty 27, 2009
276
0
0
Zrobiłam w kwadratowej tortownicy. Biszkopt nie wyrósł aż tak bardzo ale wystarczyło żeby przekroić na 2 krążki. Śmietana wyszła bardzo lekka aczkolwiek jak dla mnie za mało cytrynowa mimo, że dałam ok 700ml śmietany a galaretkę całą. Czy myślicie, że jak doda się odrobinę soku z cytryny to śmietana nie zważy się? Ogólnie ciasto zebrało pochwały.
Przepraszam za jakość zdjęcia, trochę mało apetyczne :/

 

kas1986

Member
Cze 19, 2008
832
0
0
Oj, donoszę, że ciasto nadaje się też do udekorowania masą marshmallow.
U mnie tak prezentował się jako subtelny tort na wieczór panieński dla księżniczki

Obraz_040.jpg
 

Załączniki

  • Obraz_040.jpg
    Obraz_040.jpg
    115.5 KB · Wyświetleń: 1

bib_i

Member
Maj 7, 2010
12
0
0
Muszę upiec tą wuzetkę, wygląda przepysznie i w związku z tym mam parę pytań-jajka najpierw należy ubijać same a potem dodać do nich cukier czy ubijać razem z cukrem? ile min ubijać? czy herbatę do przesączenia trzeba słodzić? niech mi ktoś odpowie, będę wdzięczna
icon_biggrin.gif
 

Krystyna9

Well-known member
Cze 7, 2007
16,273
2,354
113
bib_i @ 6 Oct 2010 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1033564Muszę upiec tą wuzetkę, wygląda przepysznie i w związku z tym mam parę pytań-jajka najpierw należy ubijać same a potem dodać do nich cukier czy ubijać razem z cukrem? ile min ubijać? czy herbatę do przesączenia trzeba słodzić? niech mi ktoś odpowie, będę wdzięczna
icon_biggrin.gif
całe jaja od razu z cukrem ubijamy
 

_Gonia_

Member
Mar 25, 2010
249
0
0
Upiekłam własnie z 1,5 porcji (choc ciężko podzielić 5 jajek na pół) i ciasto było BARDZO gęste (tak, że ciężko było mi wymieszać jajka z maka).
Niestety nie urosło tak wysokie jakbym chciała.
Jestem zdruzgotana (a żółtka z i białka tak ładnie mi się ubiły). Pachnie przecudnie, ale ... jutro będę przekrajać (mam nadzieję, że bedzie co przepoławiać) i przekładać masą.
 

ka_thy

Member
Kwi 13, 2006
372
0
0
Upiekłam na Nowy Rok. Biszkopt zrobiłam po swojemu czyli ubiłam najpierw białka, dodałam cukier, potem żółtka i do tej masy wmieszałam mąkę z kakao. Jak dla mnie biszkopt był za mało kakaowy. I na podaną wyżej wielkość foremki bodajże 32 na 21 był zbyt wysoki. I masy śmietanowej tez zrobiło się baardzo dużo, tak że gotowa wzetka miała chyba z 7 cm wysokości
icon_smile.gif
Ale nic to - praktycznie jej już niewiele zostało. Córce, która niechętnie je wszelkie ciasta, musiałam tę wzetkę wydzielać
icon_mrgreen.gif
bo chyba by wszystko zjadła.
 

vana

Member
Lis 7, 2008
5,394
0
0
miała być na wielkanoc, jest na weekend po.
icon_smile.gif

żadnych kłopotów nie miałam, biszkopt urósł ładny, miękki i wilgotny.
nasączyłam go mocną herbatą z cytryną- rumu w domu brak.
właśnie włożyłam do lodówki.
icon_smile.gif
 

vana

Member
Lis 7, 2008
5,394
0
0
zamieszczam zdjęcie jako dowód
fiesgrins.gif


STP65277aaaa.JPG
 

Załączniki

  • STP65277aaaa.JPG
    STP65277aaaa.JPG
    137.4 KB · Wyświetleń: 1

lena7900

Member
Maj 5, 2010
1,297
0
0
Robiłam wczoraj z małymi modyfikacjami,dałam 2 galaretki i po swojemu zrobiłam biszkopt.Ale przyznać muszę że jest strasznie dobraaaaaaaaa!!!!!!!!!!!
bussi.gif
bussi.gif