Zapiekanka ryżowo - serowa

Maria z Łeby

Well-known member
Gru 26, 2006
34,922
1,509
113
Smakowała, smakowała, resztę zapiekanki zjedliśmy na zimno i chyba była jeszcze lepsza.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Kasia0407

Member
Lut 3, 2011
815
0
0
Zrobiłam wczoraj z nutką niepewności, bo kombinacji ser-ryż nie jadłam do tej pory (ser zawsze z makaronem na słodko), zrobiłam z połowy porcji, z twarogu z kostki rozdrobnionego z 2 łyżkami jogurtu naturalnego, na dno dałam jabłka, 2 łyżki płatków migdałów, cynamon i suszone śliwki (rodzynek nie lubię). I jest super
icon_smile.gif
dla mnie na 4 posiłki, odgrzewane też bardzo smaczne, będę próbować jeszcze z jaglanką i bananami
icon_smile.gif
i owoców chyba dam więcej, bo dla mnie troszkę mało, a lubię pieczone jabłka
cvety.gif

 

kermidt

Moderator
Członek ekipy
Wrz 17, 2004
44,979
4
0
Patrzylam na to od jakiegos czasu
icon_mrgreen.gif
Pogoda sprzyja lekkim daniom.
Moge z serkiem kremowym, czy musi byc bialy?
Jak bedzie po zupie to wystarczy jako obiad?
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Cinka

Member
Maj 5, 2006
30,543
12
38
Z uwagi na dyskusję poboczną aż nie wiem sama co mam ci odpowiedzieć
icon_lol.gif

To może tak:
Z kremowym serkiem nie wiem co wyjdzie, bo nie wiem jaki serek masz na myśli, ale jak zamiast serka dodasz mielone i pominiesz jajka a zamiast rodzynek i jabłek dasz kapustę to wyjdą ci prawie gołąbki.
Potrawa ta - w zależności od upodobań - pasuje na śniadania, obiady jak i kolacje, oczywiście jeśli ktoś lubi dania na słodko
icon_wink.gif

 

kermidt

Moderator
Członek ekipy
Wrz 17, 2004
44,979
4
0
To musi dojrzec, bo ser bialy nie jest tu popularny.
 

dziunia

Moderator
Członek ekipy
Paź 30, 2004
27,454
7
38
Możesz Ker z kremowym robić spokojnie, z basmati też, bo chyba wcześniej o to pytałaś. Ser daję taki, jaki akurat mi zalega w lodówce, więc robiłam już z różnymi rodzajami, z kremowym też, zapiekanka wychodzi wtedy bardziej puszysta. Dodaję też kwaśną śmietanę dodatkowo w celach utylizacji, też wychodzi smaczne.
I wystarczy po zupie jako obiad, u mnie właśnie najczęściej jest w takiej konfiguracji.
 

kermidt

Moderator
Członek ekipy
Wrz 17, 2004
44,979
4
0
Dziekuje, Dziuniu.
Zrobie jak mi dziecko wyglodniale wroci z koncertow w Toronto.
Ale po ser bialy specjalnie mi sie nie chcialo jechac, szczegolnie, ze czesto nie jest najswiezszy (pakowany w vacuum) wobec czego jest gorzki.

Z paraboiled, basmati i ryzu krotkoziarnistego, ktory bedzie najlepszy? O koshihikari czy arborio nie pytam
icon_wink.gif
bo i tak sie raczej nie nadaja.

Joanno, a z jaka kasza robisz golabki? Tych sprobuje na pewno!
I mimo zmian bede je nazywac golabkami a nie zapiekanka ryzowo-serowa
icon_smile.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,381
3,662
113
kermidt @ 20 May 2014 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1523994Joanno, a z jaka kasza robisz golabki? Tych sprobuje na pewno!
I mimo zmian bede je nazywac golabkami a nie zapiekanka ryzowo-serowa
icon_smile.gif
Z gryczaną.
icon_smile.gif

Zażartowałam sobie z tą zamianą, bo mam ogromną ochotę na zapiekankę ryżowo - serową, a muszę się obejść smakiem, więc rozbawił mnie erzatz w postaci gołąbków.
 

Kasia0407

Member
Lut 3, 2011
815
0
0
Zrobiłam dzisiaj z bananami i kaszą jaglaną - będzie na śniadanie do pracy, kawałek spróbowałam i super
icon_smile.gif

Przepis poszedł w świat, koleżanka próbowała ostatniej zapiekanki, zabrała notatkę, dała też swojej koleżance, więc grono miłośników rośnie
 

AnkaP

Well-known member
Sty 2, 2008
11,426
4,676
113
Dzięki za przypomnienie przepisu. Dziecię przyjeżdża na weekend, a on też takie słodkości lubi
icon_biggrin.gif
 

dziunia

Moderator
Członek ekipy
Paź 30, 2004
27,454
7
38
kermidt @ 20 May 2014 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1523994Z paraboiled, basmati i ryzu krotkoziarnistego, ktory bedzie najlepszy? O koshihikari czy arborio nie pytam
icon_wink.gif
bo i tak sie raczej nie nadaja.
Parboiled nie kupuję, bo go bardzo nie lubię, ale na pewno się tu najmniej nada przez tę swoją 'twardość'. Najlepszy na pewno będzie krótki, puddingowy, ale jako że u nas problem jest z tym ryżem, to najczęściej używam jednak basmati.
 

kermidt

Moderator
Członek ekipy
Wrz 17, 2004
44,979
4
0
Dziekuje Dziuniu.

Jakby jeszcze Kasia wpisala jak robi z jaglana bylby raj
icon_wink.gif

jaglana lepsza od ryzu.
 

kasha

Member
Wrz 25, 2004
20,571
2
0
kermidt @ 23 May 2014 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1524677Dziekuje Dziuniu.

Jakby jeszcze Kasia wpisala jak robi z jaglana bylby raj
icon_wink.gif

jaglana lepsza od ryzu.
Ker, z jaglaną robię tak samo jak podaje przepis, nic nie zmieniam, ot gotuję ją normalnie w wodzie z odrobiną soli aż zmięknie i tyle
icon_biggrin.gif


no tak, to chyba nie było do mnie
rofl.gif
ja kilka stron wcześniej z jaglaną robiłam a to do innej Kasi było pytanie
rofl.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

kermidt

Moderator
Członek ekipy
Wrz 17, 2004
44,979
4
0
Dzieki
icon_smile.gif


Takie wlasnie bylo pytanie
icon_wink.gif
Czy tylko kasza czy cos jeszcze.
 

kermidt

Moderator
Członek ekipy
Wrz 17, 2004
44,979
4
0
Szklanka suchego ryzu bedzie dobrze?
Nie jestem pewna czy to 100g to przed czy po... ale chyba waga suchego
gruebel_2.gif

Zwaze dla pewnosci ile jest w szklance.
 

dziunia

Moderator
Członek ekipy
Paź 30, 2004
27,454
7
38
kermidt @ 1 Jun 2014 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1526330Szklanka suchego ryzu bedzie dobrze?
Nie jestem pewna czy to 100g to przed czy po... ale chyba waga suchego
gruebel_2.gif

Zwaze dla pewnosci ile jest w szklance.
Może to też pomoże, choć pewnie już ugotowałaś
icon_wink.gif


dziunia @ 6 Feb 2009 napisał:
index.php?act=findpost&pid=819169Zrobiłam dziś ale trochę inaczej. Miałam z wczoraj resztkę ryżu jaśminowego ugotowanego, może 2/3 szklanki przed ugotowaniem czyli ok. 125 g suchego, dodałam do niego ok. 150 g twarogu rozdrobnionego widelcem, trochę śmietany słodkiej ok. 1/3 szklanki, bo ryż raczej suchawy był, 3 żółtka i 3 białka ubite z cukrem, łyżkę esencji waniliowej, i to wymieszane piekłam w płaskiej formie najpierw 30 min. w 200*C, potem 15 min. w 160*C, aż samo opadło i się wyrównało. Wyszło pyszne, coś jak ciasto ale nie ciasto, lekkie i soczyste. Nie dodałam owoców, bo jabłka mi nie pasują do twarogu za bardzo, ale np. wiśnie pewnie fajnie by się tu odnalazły
icon_wink.gif
Zjadłam z kwaśną śmietaną
mniam.gif