IPB

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

7 Stron V  « < 3 4 5 6 7 >  
Reply to this topicStart new topic
> Romertopf-rzymski garnek zasady użytkowania
Bea73
post 31 Aug 2007, 20:47
Post #81

kucharz 3 gwiazdek

Grupa: Złoty użytkownik
Użytkownik nr: 4.174

dziekuje bardzo hazo!!!
jak przetestuje to dam znac icon_wink.gif
Go to the top of the page

+Quote Post
bietka
post 31 Aug 2007, 20:50
Post #82

szef kuchni

Użytkownik nr: 1.428

handclasp.gif Dokładnie tak samo

+Quote Post
MalenkiePojo
post 7 Oct 2007, 17:05
Post #83

Grupa: Brązowy użytkownik
Użytkownik nr: 5.684

CYTAT(mirabbelka @ 17 Aug 2007, 23:08 ) *
jesli masz mozliwosc kupienia garnka, ktorego tylko czesc dolna jest glazurowana to taki spelnia wszystkie warunki i taki bym nabyla.
w Polsce do kupienia byly kiedys tylko albo ogromne szkliwione albo male bez glazury.
l

Witajcie,
Z tego, co mi wiadomo dostępne są już wszystkie modele garnków rzymskich firmy Roemertopf. Jeśli jesteście zainteresowani to polecam www.roemertopf.pl anbetung.gif
Wiem bo właśnie zamówiłam garnek do pieczenia kartofli, którego już od dawna szukałam.
Macie jakieś fajne przepisy na desery przygotowywane w garnku rzymskim???
Pozdrawiam Was serdecznie

+Quote Post
Bea73
post 7 Oct 2007, 17:08
Post #84

kucharz 3 gwiazdek

CYTAT(MalenkiePojo @ 7 Oct 2007, 18:05 ) *
Macie jakieś fajne przepisy na desery przygotowywane w garnku rzymskim???

hmmm... mam ksiazke z przepisami z Roertopfa, ale deserow tam raczej nie ma icon_wink.gif

+Quote Post
MalenkiePojo
post 7 Oct 2007, 17:27
Post #85

CYTAT(Bea73 @ 7 Oct 2007, 18:08 ) *
hmmm... mam ksiazke z przepisami z Roertopfa, ale deserow tam raczej nie ma icon_wink.gif

Pytałam o przepisy, bo znalazlłam fajny garnek do deserów http://www.roemertopf.pl/viewpage.php?page_id=12 ale nie ma na razie żadnych przepisów icon_sad.gif W ciemno wolałabym nie kupować, bo nie wiem co można w tym piec.
A tak na marginesie to skad masz książkę i czy jest po polsku?

+Quote Post
Bea73
post 7 Oct 2007, 17:54
Post #86

kucharz 3 gwiazdek

ooo... takich 'deserowych' Romertopfow to nie widzialam icon_frown.gif
co do ksiazki to jest po francusku (mieszkam poza granicami PL icon_wink.gif )
pozdrawiam
wink.gif

+Quote Post
MalenkiePojo
post 8 Oct 2007, 10:56
Post #87

Może ktoś ma polską wersję książki???

Ten post został edytowany przez MalenkiePojo: 8 Oct 2007, 11:23

+Quote Post
MalenkiePojo
post 8 Oct 2007, 11:22
Post #88

CYTAT(Igwiesia @ 31 Jul 2007, 18:00 ) *
Czy ktoś wie, gdzie można w Polsce taki garnek kupić? Ja użytkuję od roku mój przywieziony z niemiec, ale go trochę zdewastowałam icon_sad.gif. Gorący płyn do rozgrzanego garnka...

Z tego co widziałam mają bardzo duży wybór garnków rzymskich www.roemertopf.pl

+Quote Post
Hainaut
post 6 Jul 2008, 12:58
Post #89

pomoc kuchenna
*

Grupa: Srebrny użytkownik
Użytkownik nr: 8.028

Podczas wakacji kupilam na pchlim targu rzymski garnek (za 10 eur!!). Przymierzam sie, zeby dzis w nim cos ugotowac - konkretnie kawalki indyka w pieczarkach i zastanawiam sie na jaka temperature najlepiej nastawic piekarnik. Mozecie cos poradzic? I jak dlugo moga sie piec 3 udka indycze?

+Quote Post
iwona44
post 22 Jul 2008, 18:33
Post #90

szef kuchni

Użytkownik nr: 4.326

No nie powiem 10 euro,to dobra cena,ale mój małżonek jest chyba dobry w targowaniu,bo też na takim targu(chyba bo się nie znam icon_mrgreen.gif )kupił nowiutki garnek plus do tego kamień i utargował to za razem 8 euro,jak się tej scenie targowania przyglądałam z boku to miałam niezły ubaw.
A co do pieczenia to ja chleb parę razy w nim piekłam,ale wkładałam do zimnego piekarnika i temperaturę różnie 230,200,a jak długo to nie poradzę bo ja praktycznie wszystko piekę na ,,oko"

+Quote Post
daglo
post 23 Jul 2008, 15:56
Post #91

pomoc kuchenna
**

Użytkownik nr: 6.977

Kupilam sobie garnek rzymski w ktorym dolna czesc jest glazurowana od wewnatrz. Kupilam go z mysla o wypieku chleba ale niestety chlebek po wypieczeniu jest od dolu wilgotny, bardzo deikatny, miekki, nie chrupiacy a wrecz rozpadajacy sie. Zamiast piec sie on sie jakby zaparza. Pieklam juz kilka razy i probowalam dluzej trzymac w piecu ale nic to nie dalo bo z gory byl pieknie wypieczony i chrupiacy a od dolu zaparzony.

Czy wam wychodzi chrupiacy chlebek z garnka glazurowanego? Jak to robicie?

+Quote Post
iwona44
post 23 Jul 2008, 16:32
Post #92

szef kuchni

Użytkownik nr: 4.326

Prawdę mówiąc odkąd mam kamień to garnek zarasta kurzem,ale jak piekłam w nim chleb to zawsze wychodził chrupiący ,tylko wkurzało mnie to,że raczej płaski,ale wilgotny nie ,zaparzony tym bardziej nie a garnek w środku jest glazurowany,a spód chleba zawsze był dla mnie lepszy bo właśnie taki przypieczony,powiedziała bym że nawet bardziej jak góra ,a ja piekę na ,,oko"więc nic mądrego nie podpowiem icon_mrgreen.gif

+Quote Post
hazo
post 23 Jul 2008, 16:48
Post #93

kucharz-zawodowiec

Użytkownik nr: 956

CYTAT(daglo @ 23 Jul 2008, 16:56 ) *
Czy wam wychodzi chrupiacy chlebek z garnka glazurowanego? Jak to robicie?

Mnie wychodzi chrupiący cały; i góra i boki i spód. Stawiam garnek na ruszcie ustawionym bardzo nisko w piekarniku.

+Quote Post
daglo
post 23 Jul 2008, 19:25
Post #94

pomoc kuchenna
**

Użytkownik nr: 6.977

ja tez stawiam garnek jak niajnizej w piekarniku, pieke chleb odkryty bez pokrywki, mocze garnek nie 15 a max 10 minut i mimo to spod jest zaparzony.
Glazura w moim garnku jest taka blyszczaca nie matowa, moze on sie nie nadaje do chlebka i powinnam kupic taki bez glazury...

+Quote Post
lemonka1
post 10 Oct 2008, 22:05
Post #95

Użytkownik nr: 8.656

Hmmm... ja mam garnek bez glazury więc nic mądrego nie poradzę. Dopiero trafiłam na ten wątek i się przeraziłam bo kupiłam już używany garnek rzymski. Bez instrukcji. Nie pomyślałam nawet, że może być. Od pół roku piekę w nim chleby. Nigdy nie moczę go w wodzie. Zawsze wkładam do nagrzanego piekarnika. Nic się na szczęście z nim nie stało. Chleby wychodzą świetne. Inne potrawy też. I raczej zapachy nie zostają "w garnku". Przed pieczeniem chleba smaruje garnek masłem, nie olejem bo kiedy smarowałam olejem chlebki zawsze przywierały. Jakiś dziwny chyba ten mój garnek icon_eek.gif

+Quote Post
Miuriel
post 8 Jan 2009, 14:59
Post #96

Użytkownik nr: 6.736

Pomocy.
Piekłam dzisiaj pierwszy raz mięsko w garnku rzymskim. Wcześniej oczywiście go dokładnie wyszorowałam, moczyłam, wszystko jak w instrukcji.
Włożyłam do niego piersi z kurczaka, ziemniaki pokrojone w grube plastry, marchewkę i plasterki selera. Mięso było przyprawiane solą, pieprzem słodką papryką. Na wszystko położyłam odrobinę masełka. Piekło się prawie półtorej godziny. Wszystko przeszło zapachem gliny a mięso wyszło suche. icon_sad.gif
Co ja robię źle?
Podczas pieczenia w domu unosił się zapach gliny, w ogóle wszędzie go teraz czuję. Byłam taka głodna, że zjadłam ten gliniany obiad, ale reszta rodziny odmówiła.
Dodam, że garnek był wcześniej użyty (chyba tylko raz), nie przeze mnie, więc dokładnie nie wiem w jaki sposób, ale wyglądał dobrze.
Piszę świeżo po obiedzie, jeszcze w rozpaczy., a tak mi się marzył ten garnek. cry_1.gif

+Quote Post
dziunia
post 8 Jan 2009, 22:59
Post #97

kucharz 3 gwiazdek

Użytkownik nr: 151

A co to za garnek konkretnie i gdzie go kupiłaś? Bo chyba w samym garnku trzeba się przyczyny dopatrywać.

+Quote Post
Hiena
post 9 Jan 2009, 08:47
Post #98

kucharz 3 gwiazdek

Użytkownik nr: 506

No ale jak to? Do garnka powinno się wlać chociaż z pół szklanki wody. Ziemniaki nie mają szansy się udusić bez wody, samą wilgoć z garnka to za mało. Przeglądałam wczoraj zapiski bałkańskie i w przepisach albo dodawana była woda albo oliwa. Poza tym piersi to piersi, mnie zawsze wychodzą suche, chyba że je zawinę w rękaw czy folię.

+Quote Post
Miuriel
post 9 Jan 2009, 09:36
Post #99

Użytkownik nr: 6.736

Garnek mam identyczny jak ten na zdjęciu w pierwszym poście tego wątku. Kupił mi go mąż na jakimś targu. Nie dodawałam wody (jedynie troszeczkę masła), mimo to na dnie było sporo takiego rosołku. Ziemniaki i marchewka były upieczone bardzo dobrze, mięciutkie, tylko ten straszny smak i zapach gliny.

Co do piersi kurczaka, to fakt, mi tez prawie zawsze wychodzą suche. Chyba, że je na początku obsmażę na gorącym tłuszczu, a potem duszę.
Ten rosołek na dnie garnka, to jak się domyślam, częściowo soki które zdążyły z mięsa wyciec zanim się w nim zamknęły "pory".
Dlatego przygotowanie mięsa, które nie będzie suche, przez wstawienie do zimnego piekarnika pozostaje dla mnie niezgłębioną tajemnicą.

+Quote Post
hazo
post 9 Jan 2009, 10:15
Post #100

kucharz-zawodowiec

Użytkownik nr: 956

CYTAT(Miuriel @ 9 Jan 2009, 09:36 ) *
Garnek mam identyczny jak ten na zdjęciu w pierwszym poście tego wątku. Kupił mi go mąż na jakimś targu.
...Dodam, że garnek był wcześniej użyty (chyba tylko raz), nie przeze mnie, więc dokładnie nie wiem w jaki sposób, ale wyglądał dobrze.

Według mnie smak i zapach gliny to na pewno wina garnka. Czy to jest oryginalny garnek czy może jakaś podróba? Przyznam, że pierwsze słyszę o oryginalnych Romertopfach sprzedawanych w Polsce na targach. Nie mogę zrozumieć, jak dziś, gdy można bez problemu kupić nowy garnek, ktoś kupuje używany - nie wiadomo, jak, przez kogo i dlaczego ktoś go sprzedaje. gruebel_2.gif

+Quote Post

7 Stron V  « < 3 4 5 6 7 >
Reply to this topicStart new topic

Wersja Lo-Fi Datenschutzerklärung |  Impressum |  Aktualny czas: 18th September 2019 - 06:28