IPB

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Reply to this topicStart new topic
> Pomidory pieczone do słoików
reniam_123
post 16 Sep 2020, 19:51
Post #1

kucharz-zawodowiec

Grupa: Złoty użytkownik
Użytkownik nr: 14.366

Pomidory (u mnie to był gatunek Lima, te podłużne, mięsiste) przekroiłam na ćwiartki, poukładałam w blasze tej od piekarnika, posypałam drobno pokrojoną cebulą, czosnkiem startym na tarce i ziołami do pizzy, gotowymi z torebki. Pociapałam miodem (ok 1 łyżka na tę ilość) i polałam odrobiną oliwy. Całość piekłam ok 1 godz w 180 st, góra-dól, do momentu, aż zostało mało wody pod pomidorami na blasze.

4-5 większych pomidorów zblendowałam w całości, tzn ze skórką i pestkami, porządnie zagotowałam i dodałam po odrobinie cukru i soli.

Z upieczonych i przestudzonych pomidorów, pościągałam skórki, (bardzo ładnie schodzą) i układałam w słoiczkach do ok 2/3 wysokości i zalewałam przygotowanym przecierem pomidorowym. W każdym słoiczku przemieszałam zawartość łyżką, zakręciłam i pasteryzowałam ok 15 min.

Z tej ilości pomidorów na blasze na 1 zdjęciu wyszło mi 3 słoiki 0,33 po takim dżemie z Lidla.

Załączone pliki
Załączony plik  pomidory1.jpg ( 31.17K ) Suma pobrań: 2
Załączony plik  pomidory2_2_.jpg ( 42.31K ) Suma pobrań: 2
Załączony plik  pomidory3_2_.jpg ( 7K ) Suma pobrań: 1

Go to the top of the page

+Quote Post
reniam_123
post 3 Sep 2021, 06:45
Post #2

kucharz-zawodowiec

Wyciągnę do wierzchu bo może ktoś zechce skorzystać.

Pomidory te okazały się być bardzo dobre więc kupiłam wczoraj 10 kg Limy, poczekam z tydzień aż porządnie dojrzeją i przetworzę je w ten sposób.
Super sprawdziły się w zimie do szakszuki, którą lubi moja córka i do zupy pomidorowej czy jarzynowej.
Miałam tylko 3 słoiki więc nie mogłam sprawdzić w innych potrawach, ale teraz zaszaleję i zrobię dużo więcej.

+Quote Post
Buka
post 3 Sep 2021, 07:23
Post #3

kucharz 3 gwiazdek

Użytkownik nr: 67

Ślinka cieknie na samą myśl o zimowej szakszuce na bazie z takich pomidorów. lecker.gif
Pamiętasz, Reniu, ile kg wchodzi na jedna blachę?
Musiałabym znów dokupić słoików, ale nie mam już na nie miejsca. gruebel_2.gif

+Quote Post
reniam_123
post 3 Sep 2021, 09:33
Post #4

kucharz-zawodowiec

Niestety nie pamiętam ile pomidorów wtedy przerobiłam gruebel_2.gif Ale zaraz poukładam te moje w całości, tak orientacyjnie, zważę i ci Buka powiem.

EDIT:
Po poukładaniu w ten sposób jest równo 2 kg, ale żeby nie było wolnych przestrzeni bo w trakcie pieczenia pomidory się kurczą, myślę że 2,5-3 kg będzie w sam raz icon_mrgreen.gif

Załączony plik  pomidory_2.jpg ( 105.36K ) Suma pobrań: 2

+Quote Post
Buka
post 3 Sep 2021, 16:52
Post #5

kucharz 3 gwiazdek

Użytkownik nr: 67

Dzięki, Reniu.icon_smile.gif

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic

Wersja Lo-Fi Datenschutzerklärung |  Impressum |  Aktualny czas: 17th September 2021 - 02:58