Muffinki Milky Way

Eklerek

Member
Mar 15, 2009
667
1
0
milkyway.JPG


Na 6 cupcake'ów:
1 jajo

3 batoniki milky way, pokrojone
2/3 szklanki mąki
1/3 szklanki cukru ( lub mniej)
40 g masła + 2 łyżki
1/3 szklanki maślanki/kefiru
pół łyżeczki proszku do pieczenia
1/8 łyżeczki sody oczyszczonej
szczypta soli

Krem:

2 batoniki milky way, pokrojone
125 ml śmietanki 30%
łyżka masła
trochę ponad 1/2 szklanki mleka w proszku
4 łyżki cukru pudru



40 g masła ucieramy na puszystą masę z cukrem. Dodajemy jajo i jeszcze chwilę ucieramy.

W międzyczasie w małym rondelku, najlepiej teflonowym umieszczamy batoniki i 2 łyżki masła. Na małym ogniu podgrzewamy, aż batoniki połączą się z masłem. Ups! Czyżby ulepek? Najlepszy dowód na to, ile cukru pakują w te slodycze.
icon_smile.gif
Tak więc nie czekajcie aż ostygnie i stwardnieje (jak ja), tylko ciepłą, gęstą masę powoli łączcie z masą maślaną, ciągle miksując.
Teraz dodajemy mąkę z proszkiem i sodą, na zmianę z maślanką. Najlepiej skończyć na mące. Po każdym dodaniu miksujemy.

Ciasto nakładamy do papilotek i pieczemy ok 20 minut w 180 stopniach. Studzimy.
I czas na krem.
Śmietankę z masłem podgrzewamy. Do gorącej dodajemy batoniki i często mieszając, na bardzo małym ogniu roztapiamy. Wszysko musi ładnie się połączyć. Gorącą miksturę przelewamy do miski i dodajemy mleko w proszku. Miksujemy na gładką masę i odstawiamy na kilkanaście minut do zgęstnienia.
krem milky way
Po tym czasie wmiksowujemy cukier puder.
Rozsmarowujemy na muffinkach / cieście. Na czubek można położyć kawałki batoników.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

dziunia

Moderator
Członek ekipy
Paź 30, 2004
27,454
7
38
No dobrze ale jesli dajesz krem na wierzch, to to juz nie są muffinki tylko cupcakes
fiesgrins.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

kermidt

Moderator
Członek ekipy
Wrz 17, 2004
44,979
4
0
Eklerek, mozesz edytowac? Strasznie Ci rozrzucilo przepis, nie miesci sie na monitorze. Strasznie zle sie czyta.

Z wygladu to sa muffins. Grzybka maja. Znaczy ten zwisajacy brzeg. Tyle, ze frosted. Zdarza sie.

Sprawdzilas, Dziuniu, formule?
Tak mi sie nie chce jezdzic po ekranie.
Ale wychodzi, ze jednak capcakes.
Dlaczego grzybek? Za duzo sodki? One zwykle pieknie, rowniutko, siedza w papilotkach.
 

dziunia

Moderator
Członek ekipy
Paź 30, 2004
27,454
7
38
Ker, mufinki są skromne, tzn. jesli mają jakies dodatki, to jest ich niewiele, a na wierzchu najwyżej kruszonka, żadnego kremu nakładanego po upieczeniu. Za to cupcakes to takie wręcz małe torciki, czyli ciastko pod spodem, a na wierzchu rózne kremy, posypki, owoce, czekolada itp. itd. czyli na bogato
icon_smile.gif
Elementem wspólnym tych dwóch ciastek jest foremka, do jednych i do drugich używa się papilotek.
BTW, jak nałożysz za dużo surowego ciasta do papilota na cupcakes, to też będzie zwisający brzeg
icon_wink.gif
 

kermidt

Moderator
Członek ekipy
Wrz 17, 2004
44,979
4
0
E, u mnie i muffinki smaruja.

Ale muffin ma duzo mniej tluszczu i cukru od cupcake, jest prosty w przygotowaniu. Powiedzialabym, ze przasny jest
fiesgrins.gif

I czytalam o dokladnym odmierzaniu masy na cupcakes. Juz widze moje
fiesgrins.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

kermidt

Moderator
Członek ekipy
Wrz 17, 2004
44,979
4
0
Mowia, ze muffiny sie jada dla zdrowia, a cupcake z milosci.
Ja tam nie wiem, czy muffin z bialej maki taki zdrowy, ale ma malo cukru i mniej tluszczu od cupcake.
 

Kiiri

Moderator
Wrz 30, 2007
3,567
0
0
podobno muffiny bardziej chlebopodobne a cupcakesy bardziej ciastopodobne. podobno. Jak bylam w Stanach to muffiny byly dla mnie ciastopodobne a cupcakesow nie moglam przelknac bo takie toto slodkie tam robia ze az szok ;)

Przepis mi sie bardzo podoba, jadlam kiedys ciasto z masa na bazie batonikow Milky Way i bylo pyszne
icon_smile.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Ilona

Moderator
Paź 10, 2004
37,718
1
0

inula

Member
Lis 4, 2008
2,087
0
0
nigdy nie robiłam tych muffinek, sądzę, że dodałabym więcej mleka w proszku. Na oko powinien zgęstnieć
gruebel_2.gif

A jakie mleko użyłaś?
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Izunia_1985

Member
Lis 26, 2011
38
0
0
też pomyślałam o dodaniu większej ilości mleka w proszku, powoli gęstnieje. moim błędem chyba było kupienie mleka w proszku ale odtłuszczonego. widocznie to robi jakąś różnicę.
 

Izunia_1985

Member
Lis 26, 2011
38
0
0
też zawsze takie kupuje ale ostatnio mnie podkorciło żeby kupić mlekowity odtłuszczone bo dużo mniejsza pojemność a nie potrzebowałam większej ilości.