IPB

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

10 Stron V  « < 8 9 10  
Reply to this topicStart new topic
> Kruche ciastka Cranberry Noel
Buka
post 10 Dec 2019, 08:45
Post #181

kucharz 3 gwiazdek

Grupa: Złoty użytkownik
Użytkownik nr: 67

CYTAT(Joanna @ 9 Dec 2019, 22:42 ) *
Tylko się nie spiesz z pieczeniem. IMO najsmaczniejsze są świeżo pieczone, maksymalnie do tygodnia.
U mnie wypadły z kanonu, bo znalazłam lepsze, ale w sumie takie najgorsze nie były.... Może znów po latach popełnić? Mam pekany, żurawiny i włoskie orzechy... fiesgrins.gif

Jak mam czekać z pieczeniem, to musze grafik na dziś zmienić. gruebel_2.gif Właściwie nie jestem do żadnych ciasteczek przywiązana (a od pierniczkowych wręcz stronię), to te wyglądają ładnie i nawet był zbyt w rodzinie, więc chciałam czymś urozmaicić zestaw.
A te lepsze, Joanno, to jakie były? Może zdradzisz? icon_smile.gif

Skanna, myśl, myśl... Może tu wprowadzimy taki kanon, że kanonów w pieczeniu, ani gotowaniu nie uznajemy? Taki kanon, który będzie zmieniany co roku? Ładny oksymoron: kanon zmienny. icon_mrgreen.gif
Go to the top of the page

+Quote Post
Joanna
post 10 Dec 2019, 13:42
Post #182

kucharz 3 gwiazdek

Użytkownik nr: 1.024

CYTAT(Buka @ 10 Dec 2019, 08:45 ) *
A te lepsze, Joanno, to jakie były?

Te:
https://www.cincin.cc/index.php?showtopic=32262&hl=
Mój ciasteczkowy numer jeden. icon_smile.gif

+Quote Post
skanna
post 10 Dec 2019, 14:13
Post #183

szef kuchni

Użytkownik nr: 1.535

CYTAT(Buka @ 10 Dec 2019, 08:45 ) *
Skanna, myśl, myśl... Może tu wprowadzimy taki kanon, że kanonów w pieczeniu, ani gotowaniu nie uznajemy? Taki kanon, który będzie zmieniany co roku? Ładny oksymoron: kanon zmienny. icon_mrgreen.gif

Wymyśliłam, a konkretnie sprawdziłam w wątku "co upiekłyście", co to było. Teraz jeszcze muszę namierzyć ten konkretny przepis, który gdzieś w ubiegłym roku wyguglałam icon_smile.gif

+Quote Post
Buka
post 10 Dec 2019, 14:31
Post #184

kucharz 3 gwiazdek

anbetung.gif Joanno. Dlaczego ich nie widziałam. gruebel_2.gif Nawet mam wszystkie składniki. Jak to czasem człowiek nie wie, co mu pisane, kiedy wychodzi z Kuchni Świata z wodą pomarańczową zamiast różaną.

+Quote Post
hazo
post 10 Dec 2019, 15:04
Post #185

kucharz-zawodowiec

Użytkownik nr: 956

Kourabiedes, to też są ulubione ciasteczka mojej rodziny. Od kilku lat ich "produkcję" wzięła na siebie moja córka. Nie robi takich rogalików tylko lekko rozwałkowane ciasto wycina wykrawaczką. Nic nie tracą na smaku, a pracy przy nich dużo mniej.

+Quote Post
skanna
post 10 Dec 2019, 17:29
Post #186

szef kuchni

Użytkownik nr: 1.535

CYTAT(Buka @ 10 Dec 2019, 14:31 ) *
anbetung.gif Joanno. Dlaczego ich nie widziałam. gruebel_2.gif Nawet mam wszystkie składniki. Jak to czasem człowiek nie wie, co mu pisane, kiedy wychodzi z Kuchni Świata z wodą pomarańczową zamiast różaną.

Buko, to są te ciasteczka, o których wspominałam jedząc u Ciebie te greckie wynalazki, pyszne są icon_smile.gif

+Quote Post
kermidt
post 10 Dec 2019, 17:45
Post #187

kucharz 3 gwiazdek

Użytkownik nr: 59

Pamietam z festiwalu greckiego, ze nie byalam fanka i... wolalabym zeby mi tak zostalo. Na razie migadlow mielonych nie mam ani wody pomaranczowej czyli jestem bezpieczna.

Bede grzeszyc w swieta, owszem, ale im mniej tym lepiej.

+Quote Post
Buka
post 10 Dec 2019, 19:00
Post #188

kucharz 3 gwiazdek

CYTAT(skanna @ 10 Dec 2019, 17:29 ) *
Buko, to są te ciasteczka, o których wspominałam jedząc u Ciebie te greckie wynalazki, pyszne są icon_smile.gif

Pamiętam, ale mam nadzieję, że wykonane w domu będą jeszcze lepsze. icon_smile.gif W każdym razie przygotowania podjęłam, bo w czasie rozdania nagród noblowskich pozbawiłam skórek całe pól kilograma migdałów. icon_smile.gif

+Quote Post

10 Stron V  « < 8 9 10
Reply to this topicStart new topic

Wersja Lo-Fi Datenschutzerklärung |  Impressum |  Aktualny czas: 19th January 2020 - 09:22