Muffinki wisniowo-marcepanowe

Ruzia

Member
Wrz 13, 2004
2,141
0
0
zrobilam te muffinki kilka dni temu i byly pyyyszne, wiec nie zatrzymuje przepisu dla siebie tylko podaje dalej

Muffinki wisniowo-marcepanowe

200 g masy marcepanowej
1 sloik (370ml) wisni w kompocie albo swieze wisnie
150 g masla
100 g cukru
170 g maki
paczuszka cukru waniliowego
kilka kropli aromatu migdalowego
2 jajka
1 i 1/2 lyzeczki proszku do pieczenia
cukier puder do posypania gotowych muffinek

100 g marepanu zetrzec na tartce z grubymi oczkami, drugie 100 g marcepanu pokroic w kosteczke. Osaczyc wisnie z kompotu. Miekkie maslo, cukier, cukier waniliowy i aromat ubic mikserem i kolejno dodawac do masy starty marcepan, jajka i make wymieszana z proszkiem do pieczenia. Wszystko razem krotko wymieszac , na koncu wrzucic wisnie I wymieszac lyzka. Nakladac ciasto do foremek i do kazdej muffinki wkladac jeszcze po kilka kosteczek pokrojonego marcepanu (najlepiej zeby sie schowal do srodka ciasta). Muffinki piec w uprzednio nagrzanym piekarniku (180-200 stopni) ok 25-30 min


Ruzia
 

carbonicum

Moderator
Członek ekipy
Contributor
Wrz 13, 2004
8,555
1
0
hmmmm, uwielbiam marcepan
icon_smile.gif

lecker
 

Ruzia

Member
Wrz 13, 2004
2,141
0
0
bacardi z mrozonych jeszcze nie robilam, ale jagody zawsze daje mrozone to moze wisnie tez tak trzeba
icon_smile.gif
mysle ze zostana wtedy bardziej soczyste.

jesli zrobisz to napisz koniecznie jak wyszly (bo ze beda smakowac to wiem na pewno )
 

bajaderka

Member
Wrz 14, 2004
4,063
1
0
Pysznie brzmia te muffinki Ruziu
icon_smile.gif

Juz wiem dlaczego tak chomikowalam ostatni sloik polskiego kompotu wisniowego - teraz bedzie jak znalazl, a marcepan oczywiscie uwielbiam :mrgreen:
 

Iguana

Member
Wrz 13, 2004
7,631
0
0
Ile u was kosztuje marcepan że go tak dajecie gdzie popadnie?

Ja kupuje dziecku marcepanowe jajo na Wielkanoc i to skrzypie że drogie/

Może zrobimy jakis prywatny import ? :mrgreen:
 

Ruzia

Member
Wrz 13, 2004
2,141
0
0
Igus u mnie w Edeka marcepan (opak. 200 g) kosztuje 1,49 euro
icon_smile.gif
wiec mogiem go dawac ile chce bo cena znosna jest :lol:
 

Iguana

Member
Wrz 13, 2004
7,631
0
0
No co za świat .. mało że za miedzą mieszkają to jeszcze im marcepan tak tanio sprzedaja. U nas to ja nawet nie wiem czy tak sam marcepan gdzies dostac mozna. Batoniki w czekoladzie to tak i to chyba jakieś podrabiane.
Pozostaje tylko samemu produkowac. :wink:
 

Marcelina

Member
Wrz 16, 2004
1,714
0
0
Jeżeli te muffinki są tak dobre jak Twoje ciasto wiśniowo-marcepanowe, to piekę jutro do popołudniowej herbaty.Nawet mam wątek z MM o Twoim cieście wiśniowo-marcepanowym (nie tylko) w swoim archiwum.Ciasto pycha.Tylko ten marcepan muszę sama wyprodukować.

Marcelina
 

kermidt

Moderator
Członek ekipy
Wrz 17, 2004
44,979
4
0
mysle, ze to nie tylko kwestia cen ale tez realcje cen do zarobkow.
Tu marcepan nie bedzie drozszy od tego w Polsce (a moze nawet tanszy), ale zarobki inne.

A ciasto marcepanowo-wisniowe mozna wydebic przepisik???

Ja nie bardzo za ciastami wiec jak juz robie to musi byc hmm... wyszukane.
Chyba to najlepiej oddaje moj smaczek na smak. I wklad pracy i materialu nie jest tak wazny jak efekt koncowy.
 

Iguana

Member
Wrz 13, 2004
7,631
0
0
O mączce migdałowej to nie słyszałam ale może takie tarte migdały by mogły być..niestety cena nadal nieładna nooo.
Chyba poszukam kogoś kto mi bedzie woził z Niemiec bo nawet ta cena jest ok.
 

bajaderka

Member
Wrz 14, 2004
4,063
1
0
Jeżeli te muffinki są tak dobre jak Twoje ciasto wiśniowo-marcepanowe, to piekę jutro do popołudniowej herbaty.Nawet mam wątek z MM o Twoim cieście wiśniowo-marcepanowym (nie tylko) w swoim archiwum.Ciasto pycha.Tylko ten marcepan muszę sama wyprodukować.

Marcelina
Muffinki sa pyszne Marcelino
icon_smile.gif
Warto zrobic. Dzieki za przepis Ruziu
icon_smile.gif


Iguano, na pocieszenie powiem, ze u mnie marcepan tez tani nie jest, za 200g to musze placic 7 dolarow, zdzierstwo normalne
icon_smile.gif

No ale coz, nalogi drogie sa :mrgreen:
 

Ruzia

Member
Wrz 13, 2004
2,141
0
0
Bajaderko, ciesze sie ogromnie ze muffinki smakowaly
icon_smile.gif
icon_smile.gif
icon_smile.gif
nie ma takiej buzki zeby pokazac jak bardzo sie ciesze
icon_smile.gif


Marcelinko mozesz skopiowac ten przepis na ciasto tutaj na forum , ja mam go po niemiecku a nie dam rady go dzis wklikac
icon_sad.gif
bylabym bardzo wdzieczna .

Ruzia
 

Ruzia

Member
Wrz 13, 2004
2,141
0
0
Bajaderko, Niemcy to narod niezwykle "zmarcepanizowany" i ja glownie z jednego niemieckiego forum czerpie przepisy na te pysznosci. Podam linka dla chetnych www.chefkoch.de .
Mam jeszcze jeden bardzo ciekawy przepis na ciasto mercepanowe z jablkami i cynamonem wlasnie z tego forum, jeszcze go nie wyprobowywalam ale mial bardzo duzo pochlebnych opini, wpisze go chetnie do dzialu "ciasta"
 

bajaderka

Member
Wrz 14, 2004
4,063
1
0
Bajaderko, Niemcy to narod niezwykle "zmarcepanizowany" i ja glownie z jednego niemieckiego forum czerpie przepisy na te pysznosci. Podam linka dla chetnych www.chefkoch.de .
Mam jeszcze jeden bardzo ciekawy przepis na ciasto mercepanowe z jablkami i cynamonem wlasnie z tego forum, jeszcze go nie wyprobowywalam ale mial bardzo duzo pochlebnych opini, wpisze go chetnie do dzialu "ciasta"
To wpisz prosze ten przepis w wolnej chwili Ruziu
icon_smile.gif
Juz brzmi pysznie, a ja kocham wszystko co marcepanowe, a niemieckie czekoladki z marcepanem to moja wielka slabosc - te to juz musze pod kluczem trzymac :mrgreen:
 

Linn

Member
Wrz 17, 2004
8,842
0
0
Niestety o cenie decyduje cena samych migdalow. Bylam na Sycylii i niektorzy narzekali na kupiona mase migdalowa. Bylo wiecej cukru niz migdalow i do niczego sie nie nadawala. Marcepan musi swoje kosztowac. Ja mieszkam w zaglebiu migdalowym, wiec cena nie stanowi problemu / kalorie tak /. W porze zbiorow migdalow sa nimi zaslane ulice: przed obraniem nalezy je dokladnie wysuszyc / tzn. obraniem ze skorupek /.

findusknapp.gif
 

bacardi

Member
Wrz 13, 2004
2,860
0
0
Mnie sie marcepan wlasnie kojarzy glównie z zakupami w Niemczech. Niestety dosc dawno na takowych nie bylam.Dzisiaj oblecialam wszystkie okoliczne sklepiki na moim osiedlu i marcepanu nie uswiadczylam:( Musze przelozyc muffinki Ruzi na inny termin :mrgreen:
 

Marcelina

Member
Wrz 16, 2004
1,714
0
0
Marcepan pojawi się napewno w sklepach w okresie świąt bożonarodzeniowych.Będą i inne smakołyki w większym wyborze.
Marcelina
 

Basiuka

Member
Sty 17, 2005
81
0
0
Zrobiłam te muffinki. Wyszło mi 12 sztuk, ale takich bardzo niskich (czy tak miało być?). Na wierzchu była taka chrupiąca skórka, mniam. Dałam tzw. chlebek marcepanowy w czekoladzie, i nie wiem, czy jakość tego wyrobu, czy co innego spowodowało, że muffinki były bardzo słodkie, choć dałam połowę cukru podanego w składnikach. Polecam dla amatorów bardzo słodkich słodkości
icon_smile.gif