Babka makowa bez mąki!!! Pod choinkę od Pucha

Puchatek

Member
Wrz 24, 2004
3,395
0
0
Jeżeli któraś z Was ma już dość świątecznych makowców, a ma jednak obowiązek zrobić coś z maku (choćby zwyczaje rodzinne) to uwaga.
Przepis sprawdzony - jak wszystko u Pucha :mrgreen:
200 g masła,
60 g cukru pudru,
szczypta mielonego cynamonu,
cukier waniliowy,
8 żółtek,
8 białek,
180 g cukru
300 g mielonego maku,
150 g drobno mielonych oprzechów laskowych.

Piec rozgrzać do 170 stopni. Masło rozpuścić, a gdy całkiem wystygnie zmiksować z c. pudrem, c. waniliowym i cynamonem. Stale miksując dodawać żółtko po żółtku, aż powstanie emulsyjna masa.
Białka ubić z cukrem na kremowa masę. KONIEC PRACY MIKSEREM!
1/3 "kremu" z białek wymieszać łyżką z żółtkami. Resztę dokłanie wymieszać z makiem i orzechami. Obie masy połączyć mieszając drewnianą łyżką.
Wlać do formy do pieczenia babek, wysmarowanej masłem i wysypanej mąką. Wyrównać wierzch. Piec 70 min NA DOLNEJ SZYNIE.
Czekam na pierwszą relację
icon_razz.gif
 

Malinna

Member
Paź 22, 2004
1,819
0
0
Musi być dobra.
Chyba zrobię na święta.
icon_biggrin.gif
 

BeataSz

Member
Wrz 23, 2004
10,244
1
38
Ja na pewno nie mam dość świątecznego makowca!! Uwielbiam drożdżowe strucle makowe!! Ale ja po prostu lubię mak więc Twoją babkę też wypróbuję. Może nawet w ten piątek.
 

dziunia

Moderator
Członek ekipy
Paź 30, 2004
27,454
7
38
Puchatku,czy ten mak ma być zmielony na sucho,czy tez namoczony i zmielony tak jak do makowca tradycyjnego?
 

Iguana

Member
Wrz 13, 2004
7,631
0
0
No bardzo interesujący ten przepis :idea:

Powiedz czy juz sie znalazł w dziale ciast? (ja tak dla przypomnienia bo widze że Kamila juz zareagowała).
Podpisuje sie pod pytaniem dziuni i dodaje swoje: jaka duża foremka na babke?
Jak ktos zrobi to niech fotke pstryknie obiektowi :mrgreen:
 

kasha

Member
Wrz 25, 2004
20,571
2
0
Wklej ten przepis poprostu w Ciasta a ten tutaj Usuń. Z prawej strony masz Zmień i tam możesz go wyrzucić, na samym dole zaznacz ptaszkiem Usuń ten post, a potem naduś Wyślij.

Rozumicie!
 

Iguana

Member
Wrz 13, 2004
7,631
0
0
Tadek toż zwyczajnie załóż temat w dziale ciasta pod tytułem np. babka makowa puchatka...czy jak tam chcesz. W środku wstaw ten przepis i wszelkie uwagi jakie wynikneły z tego wątku. Tu nic nie usuwaj...nie trzeba. jak ci cos nie wyjdzie...choć nie bardzo wiem co by mogło się nie udać :wink: to ja to posprzątam bo moderuje ciasta. Zrobiła bym to sama ale wtedy bede ja jako autor a to by było nieetyczne.
Zasada przepisy wstawiamy obowiązkowo do działu z przepisami a jak chcemy to jeszcze w innych działach. To po to żeby nie szukać po wątkach różnych tylko otworzyc dział i sobie wyszukac coś pysznego.


Teraz powiedz ty mi Puchatku jak tam mój obłęd w buzi? :twisted: Smakował czy pozostał w teorii?
 

Puchatek

Member
Wrz 24, 2004
3,395
0
0
Honoratko. Obled jeszcze nie trafil do buzi a to ze wzgledu na brak mozliwosci wykonania. Caly sprzet kuchenny mam na wsi i ostatnio tam nie bywam - bo zimno. Wybacz. Daje slowo, ze nadrobie.
icon_razz.gif
 

silencia

Member
Wrz 13, 2004
814
0
0
brzmi super...... ciekawe tylko jak smakuje... chyba sie skusze