Parker House Rolls

tatter

Moderator
Gru 21, 2005
7,253
4
0
sa pyszne...robilam je wielokrotnie i zawsze na zyczenie rodziny podawane sa jeszcze cieple...


180ml mleka
1 jajo
450g maki bialej pszennej chlebowej
2 lyzeczki mialkiego cukru (caster sugar)..zwykly cukier mozna delikatnie przemielic w blenderze
1 1/2 lyzeczki soli
17g rozpuszczonego masla
1 lyzeczka drozdzy instant

Mozna mieszac w maszynie...

Mleko wymieszalam z rozbitym jajem, dodalam make, cukier, sol, drozdze i 2 lyzki rozpuszczonego masla. Wymieszalam, wyrobilam gadkie ciasto. Zostawilam do wyrosniecia w cieple (ok 1 godz.).
Wyrosniete ciasto wyjelam na stolnice, odpowietrzylam, rozwalkowalam na placek grubosci 1 cm. Okragla foremka (do wycinania 7,5 cm) wycinalam kola. Nastepnie malym waleczkiem walkowalam srodek kazdego placka w jednym kierunku ( tak aby powstalo zaglebienie przez cala srednice ok 5 mm szerokosci). Wnetrze placuszka posmarowalam maslem, zostawiajac 1cm od brzegow i zlozylam placki tak aby czesc gorna zakladala sie odrobine na dolna, docisnelam lekko...
Buly ukladalam na naoliwionej blasze, wymalowalam wierzychy maslem i przykrylam folia, odstawilam do wyrosniecia na 30 min. Pieklam w 200 C ok 18 min...jesli zostanie nam maslo, mozna wysmarowac nim gorace jeszcze bulki tuz po wyjeciu z pieca.


 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Liska

Member
Lis 27, 2004
3,631
0
0
mmmmm, jak oni cudnie wyglądają! Jutro będę je robić
icon_smile.gif
 

Nadia

Member
Paź 28, 2004
1,057
0
0
Ja już zrobiłam - nie tylko pysznie wyglądają, ale i smakują.
Nie zrozumiałam, o co chodzi z tym małym wałeczkiem, więc po prostu naciskałam kantem dłoni, żeby zrobić zagłębienie.
Najlepsze świeżutkie i ciepłe, ale na drugi dzień też niezłe. I nie trzeba przekrawać, wystarczy rozdzielić dolną i górną cześć.

Dziekuję za przepis.
 

tatter

Moderator
Gru 21, 2005
7,253
4
0
bardzo sie ciesze dziewczeta...
rzeczywiscie nie trzeba przekrawac i smarowac maslem...wystarczy cos wlozyc w srodek...
icon_biggrin.gif
 

tatter

Moderator
Gru 21, 2005
7,253
4
0
O ile pamietam przepisy sie wiele nie roznia....chociaz Ursula na pewno ma z 500g maki...
icon_biggrin.gif
 

tatter

Moderator
Gru 21, 2005
7,253
4
0
Swietnie...to nasze ulubione sniadaniowe buleczki...sa lekkie i nadaja sie na "kazda" kanapke...
icon_biggrin.gif
 

beata65

Member
Paź 1, 2006
374
1
0
Zrobiłam na kolację, przed złozeniem dodałam odrobinę cynamonu. Zapach po domu unosił się niesamowity. Zrobione, zjedzone, wychwalone/a ( bułki + żona)
 

tatter

Moderator
Gru 21, 2005
7,253
4
0

sylwia18

Member
Wrz 24, 2005
3,577
0
0
Nie wyszły tak śliczne i równe jak Wasze ale najważniejsze, że są pyyyszne
mniam.gif

Dziekuję bardzo za przepis
bussi.gif
 

Załączniki

  • bu_.JPG
    bu_.JPG
    55 KB · Wyświetleń: 0

tatter

Moderator
Gru 21, 2005
7,253
4
0
Sa pyszne...a to najwazniejsze...BRAWO Sylwio!
 

sylwia18

Member
Wrz 24, 2005
3,577
0
0

kajtek

Member
Gru 8, 2008
498
0
16
Nie sprawdzałam czy to te same co na stronie naszej Mirabbelki ale ja piekłam z Jej przepisu i takie wyszły
Miały być na jutrzejsze śniadanie, ale czy doczekają
cheers.gif
gruebel_2.gif

Są pyszne i takie delikatne
Serdecznie dziękuje za przepis
anbetung.gif