Mini Pavlovy

Dagmara

Member
Paź 7, 2005
65
0
0
minipavlova.jpg


Pychotny deser Nigelly, male wspaniale bezy ktore wszysty uwielbiaja. Taki pyszny deser ze mi brakuje mi slow
icon_biggrin.gif
Mini Pavlovy sie podaje z bita smietana, owocamy i syropem. Albo mozna zrobic maly buffet z roznymy dodatkami; na przyklad postawic czekolade, rozne owoce i marmolady, syropy i bita smietana na stol. Kazdy gosc po prostu robi wlasna ulubiona kombinacje!



Mini Pavlovy (wychodzi 18, mozna podzielic przepis na pol)

8 bialka
500 gram cukru
2 lyzeczki octu winnego z bialego wina (ocet sprawi ze bezy beda w srodku ciagnace)
4 lyzeczki maki kukurydzianej
1 lyzeczka esencji waniliowej (ja nie mam i dlatego wymienilam 100 gram od wyzej podanego cukru na wlasny cukier z wanilia. Przy kazdym razem jak uzywam waniliowe laski po prostu zostawiam sama laske i wsadzam do sloika z cukrem. Pozniej uzywam ten pachacy cukier jak pieke).

smietana kremowka
owocowy syrup (ja uzywam malinowy)
owoce, najlepiej kwaskowate


Rozgrzac piekarnik do 180 stopni. Naszykowac 3 blachy do pieczenia, nalozyc papier do pieczenia.

Ubic bialka ze szczypta soli na prawie sztywno, pod koniec dodawac po powoli cukier az do jednolitej swiecacej i gestej konsystencji. Dodac make kukurydziana i ocet (i ewentualnie esencje), delikatnie wymieszac z piana. Lyzka wylozyc okrogle bezy na okolo srednicy 10 cm, 6 na kazdej blache. Obwrucona lyzka zrobic male zaglebienia w bezach (zeby przy podaniu bylo wiecej miejsca na owoce i smietane
icon_biggrin.gif
Wstawic do piekarnika. Obnizyc temperature do 150 stopni. Piec przez 30 minut. Wylaczyc piekarnik i pozostawic w nim bezy przez 1,5- 2 godzin.

Podac z bita smietana, owocami i syrupem. Mozna zrobic maly buffet z roznymy dodatkami; na przyklad postawic czekolade, rozne owoce, marmolady, syropy i bita smietana na stol. Kazdy gosc po prostu robi wlasna ulubiona kombinacje!

Podobniesz mozna zamrozic bezy, ale nie wiem czy beda dobre. Najlepiej wszyskie zjesc odrazu
mniam.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Dagmara

Member
Paź 7, 2005
65
0
0
Margot @ 5 Mar 2007 napisał:
index.php?act=findpost&pid=460522Dagmara jak miło Ciebie widzieć.A przepis ,hm miamuśny

a z jakiego przepisu Dagmara piekłaś te śliczne pączki?
Czesc Margot! Chociasz raz podalam przepis tutaj przed podaniem na blogu
icon_redface.gif


Paczki sa Bajaderki
wink.gif
(https://www.cincin.cc/index.php?showtopic=3805) ale nie udaly mi sie calkowicie bo drozde mi nie urosly
icon_frown.gif
Mialam zrobic jeszcze drugi raz, ale zamiast paczek to sie wzielam za bardzo trudny tort karaibski (z mango i czekolada) ktory mi sie nie udal
icon_redface.gif
i poniewasz mialam tak strasznie duzo bialek to zrobilam bezy! Ale zrobie znowu paczki i ten tort tez. Za pare dni
icon_biggrin.gif
 

Dagmara

Member
Paź 7, 2005
65
0
0
minipavlova2.jpg


Jeszcze jedno zdjecie. Z przodu marmolada jagodowa, jezyny, syrup malinowy i bita smietana. Z tylu mango, ananas, maliny, syrup brzoskwiniowy i bita smietana.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,479
3,793
113
No i po co ja tu o tej porze weszłam.....
baa.gif
dump.gif


Ślina mi leci jak psu Pawłowa...
icon_smile.gif

Śliczności....
mniam.gif
 

Akulka

Member
Gru 28, 2005
29,115
0
0
eek2.gif
Zaśliniłam sie jak buldog
lecker.gif
 

Ilona

Moderator
Paź 10, 2004
37,718
1
0
Do kawy bym sobie zjadla
fiesgrins.gif

lecker.gif
lecker.gif
lecker.gif
 

Alutka

Member
Lut 28, 2007
738
0
0
tak wiem ze to bita smietana tylko jak przegladalam zdjecia Pavlova to w srodku byla tak fajna pianka i zastanawiałam sie czy w tych malutkich tez bedzie

i jeszcze jedno pytanie czy moge maczke kukurydziana zastapic ziemniaczana?
 

Dagmara

Member
Paź 7, 2005
65
0
0
Alutka @ 6 Mar 2007 napisał:
index.php?act=findpost&pid=461397tak wiem ze to bita smietana tylko jak przegladalam zdjecia Pavlova to w srodku byla tak fajna pianka i zastanawiałam sie czy w tych malutkich tez bedzie

i jeszcze jedno pytanie czy moge maczke kukurydziana zastapic ziemniaczana?
Ah, w takim razie rozumie. Nie, nie ma pianki. Ale naprawde sa pyszne
icon_biggrin.gif


Nie jestem pewna czy mozna zastapic maczke na ziemniazczana. Daje sie make kukurydziana zeby zestabilizowac bezy i nie wiem czy maka ziemniaczana sie zachowuje akurat w bezach. Te maki sie rozniej zachowuja przy roznych temperatorach, ale mysze ze mozna zaryzykowac bo to jednak tylko 4 lyzeczki.