Mazurek przekładany

yoanka

Member
Maj 14, 2006
1,077
0
0
mazurek_duzy.jpg

Ciasto:
3 szkl. mąki
1 kostka margaryny (250 g)
3 żółtka
1 szkl. cukru pudru
aromat waniliowy
2-3 łyżki śmietany

Wykończenie:
słoik powideł śliwkowych
bakalie
polewa

Zagnieść kruche ciasto, włożyć na min. 1 godz. do lodówki. Odłożyć niewielką część ciasta do zrobienia brzegu mazurka. Resztę podzielić na dwie części i rozwałkować na prostokątne placki. Na jednym ułożyć brzeg w formie paska lub wałeczka. Piec ok 20 min w temp. 220 st.C.
Wystudzone ciasto przełożyć powidłami. Wierzch polać lukrem lub polewą, ozdobić bakaliami.

Z tej porcji ciasta piekę zawsze 2 prostokąty w dużej prostokątnej blaszce podzielonej na pół.
 

Załączniki

  • mazurek_duzy.jpg
    mazurek_duzy.jpg
    126 KB · Wyświetleń: 5

alexandra

Member
Mar 4, 2007
128
0
0
ale cudny ten mazurek
mniam.gif
 

Katee

Member
Lut 1, 2007
84
0
0
yoanka @ 12 Apr 2007 napisał:
index.php?act=findpost&pid=485696Z tej porcji ciasta piekę zawsze 2 prostokąty w dużej prostokątnej blaszce podzielonej na pół.
Przepraszam za banalne pytanie,ale 2 prostokąty piecze się jako podstawę do dwóch mazurków, czy układa jeden na drugi.
Rozumiem tez ,ze piecze się najpierw kruche ciasto wraz z tymi brzegami i podziałkami a po upieczeniu mozna wlać różne masy.
I czy moja blaszka o wymiarach 35x24 jest odpowiednia ?

Pierwszy raz się zabieram za mazurka i czuję się jak dziecko we mgle.
 

yoanka

Member
Maj 14, 2006
1,077
0
0
Katee @ 13 Mar 2008 napisał:
index.php?act=findpost&pid=674772Przepraszam za banalne pytanie,ale 2 prostokąty piecze się jako podstawę do dwóch mazurków, czy układa jeden na drugi.
Rozumiem tez ,ze piecze się najpierw kruche ciasto wraz z tymi brzegami i podziałkami a po upieczeniu mozna wlać różne masy.
I czy moja blaszka o wymiarach 35x24 jest odpowiednia ?

Pierwszy raz się zabieram za mazurka i czuję się jak dziecko we mgle.
Dopiero teraz zauważyłam pytanie
icon_redface.gif
Jeden prostokąt to spód mazurka, drugi to jego wierzchnia warstwa i na niej układam brzeg z wałeczka. Moja blacha ma rozmiar 24 x 39 cm.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

_Gonia_

Member
Mar 25, 2010
249
0
0
Czyli te dwa prześliczne mazurki to z podwójnej porcji? Też zastanawiam się nad upieczeniem mazurków, ale na prezenty, bo sama za mazurkami nie przepadam. Niemniej tym bardziej chciałabym zrobić coś efektownego, ale i smacznego coby sobie wstydu nie narobić.

Czy do przełożenia tych dwóch placków moż użyć czegoś innego; bo tak same powidła sliwkowe i na drugi placek sama polewa to mi się troche suche zda ... chyba, że tak ma być.

Ale myk z kancikiem prześliczny; tak szukam czegoś ładnego i wszystkie polewy na tych kruchych spodach takie mało efektowne, a tu ten rancik - bardzo estetyczne wykończenie.

A jakbym na dużą blache położyła prostokaty to sie nie rozleją?

Przepraszam za może głupie pytania, ale nigdy jeszcze się na mazurki nie porywałam.