Koktajl pomidorowy*

Cinka

Member
Maj 5, 2006
30,543
12
38
0,5 kg bardzo dojrzałych pomidorów
mała cebulka
litr/pół litra schłodzonej maślanki, kefiru, zsiadłego mleka, można dodać trochę śmietanki, majonezu... - wg uznania
sól
pieprz ziołowy! spoooro
pieprz czarny mielony

Pomidory - obrać ze skórki, usunąć zdrewniałe końcówki, pokroić
Cebulka - posiekać

Pomidory z cebulką zmiksować (np. żyrafą), dodać przyprawy - sporo, oraz (np) maślankę - zmiksować i pić
icon_biggrin.gif
lub wstawić na jakiś czas do lodówki dla lepszgo schłodzenia.

Pomidory przed miksowaniem można pozbawić gniazd nasiennych - ja tego nie robię bo wg mnie przy pestkach właśnie jest ten pyszny kwaskowy smak pomidora.

Pieprz ziołowy nadaje baaardzo charakterystyczny zapach i smak! Nie rezygnujcie z niego - no chyba że ktoś wyjątkowo nie lubi
icon_neutral.gif


Super na upał
mniam.gif
- a również jako dodatek do obiadu np do młodych ziemniaczków z jajkiem sadzonym, kaszy gryczanej, czy zwykłej jajecznicy.
DSCF4801.JPG
 

Załączniki

  • DSCF4801.JPG
    DSCF4801.JPG
    204.5 KB · Wyświetleń: 0
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Cantiq

Member
Cze 5, 2007
3,130
0
0
Osobiście bardzo lubię to połączenie np, z jogurtem naturalnym ^^" i duuuuużą ilością bazylii.Czytałam gdzieś że takie połączenie soku pomidorowego z wyrobami mlecznymi bardzo szybko odchudza i zmniejsza ryzyko zachorowań na raka
gruebel_2.gif
icon_mrgreen.gif
 

Ilona

Moderator
Paź 10, 2004
37,718
1
0
Ciekawe czy w takiej wersji pomidory by mi "podeszly"
gruebel_2.gif

Troche boje sie probowac ale raz sie zyje
fiesgrins.gif

Tylko pomidory dorwe i sprawdze...
icon_wink.gif
 

Cantiq

Member
Cze 5, 2007
3,130
0
0
Ja swego czasu robiłam taki koktajl ale z soku pomidorowego ;) pół kubka soku pomidorowego np. pikantnego i pół kubka jogurtu naturalnego i do tego maaaaaasa przypraw :D mniam normalnie
icon_smile.gif
 

Cinka

Member
Maj 5, 2006
30,543
12
38
Jasne że można z soku
icon_biggrin.gif
tylko skoro teraz sezon na pomidorki to fajnie jest zrobić samemu.
Ilona na początek spróbuj takie połączenie z sokiem - jak ci posmakuje to spróbuj ze zmiksowanym pomidorem - kto wie - może to będzie dobry początek na drodze do przekonania się
icon_wink.gif
 

Ilona

Moderator
Paź 10, 2004
37,718
1
0
Kiedys pilam w sumie sok z maslanka chyba ale mi nie podszedl smak.
Moze za malo ziol poprostu
gruebel_2.gif

Pokombinam
icon_mrgreen.gif
 

Cinka

Member
Maj 5, 2006
30,543
12
38
Dosmakować - dosmakować koniecznie - mi np baaardzo tu pasuje pieprz ziołowy i sporo soli - jak niedosolone to mi nie pasi...
 

Cantiq

Member
Cze 5, 2007
3,130
0
0
Ja dodaje jeszcze troszkę bazylii ,wtedy przyjmuje to smak podobny do włoskiego sosu do pizzy który mogłabym jeść tonami :D Ogółem polecam jakiś dobry jogurt naturalny na początek i hortexowski sok np. Grecki
icon_smile.gif

682.jpeg
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Ilona

Moderator
Paź 10, 2004
37,718
1
0
Jak zrobie to pewnie koperku full wsypie
icon_redface.gif

icon_mrgreen.gif
 
Wrz 3, 2007
299
0
0
Tak przypadkiem zainteresował mnie ten koktajl. Początkowo nie byłem co do słuszności tego połączenia,ale dzisiaj lecę po kefir i po pomidory.Przekonało mnie stwierdzenie Cantinq ,,szybko odchudza i zmniejsza ryzyko zachorowań na raka" - i to jest to
gitarre.gif
gitarre.gif
gitarre.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator: