grissini

bahomet

Member
Wrz 4, 2006
985
0
0
pierwszy raz robilam grissini w domu. od pierwszego momentu wygladalo to na wielkie niepowodzenie i musialam zupelnie improwizowac. na sam koniec wyczytalam, ze uzylam zlej maki
icon_mrgreen.gif
ale wyszly przepyszne! szczegolnie obwiniete szynka parmenska (niezupelnie, ale nie wiem jak sie ta szynka nazywa po polsku- fioccho di prosciutto)
lecker.gif


podaje jak ja zrobilam.wyrabialam w maszynie:

szklanka cieplej wody
4 lyzki oliwy
1 i 3/4 szklanki maki razowej
lyzeczka cukru
2 lyzki soli
opakowanie drozdzy suszonych
semolina- ile zabierze, tak zeby odklejalo sie od reki (scianek), ale zeby zostalo miekkie.

odstawic do wyrosniecia. nastepnie delikatnie podzielic na czesci. uformowac grissini (mi 32 wyszly) posmarowac dokladnie bialkiem. obsypac sezamem lub makiem (lub czym sie chce). odstawic do wyrosniecia na 10min. nastepnie wstawic do pieca nagrzanego do 200 stopni na 10 minut. nastepnie wyjmujemy i jeszcze raz smarujemy bialkiem i pieczemy 5 minut. studzic na kratce.

zdjecie jutro. tzn. poniej...
icon_mrgreen.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Bea73

Member
Maj 28, 2007
12,223
0
0
wow!! wygladaja przepysznie!! tym bardziej, ze uwielbiam fioccho di prosciutto
icon_mrgreen.gif
dzieki za przepis!!!!
 

Akulka

Member
Gru 28, 2005
29,115
0
0
Chyba 200
icon_mrgreen.gif


Mam pytanie, czy z pszennej maki wyjdą? Trzeba cos wtedy mniej, więcej dodawać?
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:
Lis 28, 2005
3,760
0
0
Uwielbiam grissini, robilam pare razy ......... szczegolnie kiedy doda sie duzo ziol ........ pachna i smakuja nieziemsko. Bahomet wyszli ci piekne!
 
Lis 28, 2005
3,760
0
0

Linn

Member
Wrz 17, 2004
8,842
0
0
Ostatnią edycję dokonał moderator:

agu

Member
Lip 3, 2008
1,024
0
36
Przygotowałam je na wczorajszego grilla. Pycha. Zmieniłam przepis. Dodałam do nich posiekaną pietruszkę, koperek i szczypiorek. Paluchy były zielone i pachnące. Do dipów pychotka
lecker.gif