Zawijasy z sejtanu

Margot

Well-known member
Cze 24, 2005
16,676
517
113
Zawijasy z sejtanu

sejtan z 1 kg mąki(u mnie z 1/2 kg)-ugotowany jeśli robimy sami

na nadzienie
kiszone ogórki
grzyby suszone ugotowane(ew uduszone pieczarki)
podduszona na oleju cebula
papryka swieża lub marynowana
musztarda
sos sojowy
pieprz ,majeranek ,lubczyk
czosnek
olej sezamowy-najlepiej
Sejtan pokroić na plastry(mój jest własnie w takich płatach), 2 łyżki sosu sojowego wymieszać z 2 łyzkami musztardy,łyżką
oleju,przyprawami,dodać siekany czosnek.
Masą tą smarować plastry sejtanu i układać pokrojona cebulę,ogórki,grzybki i paprykę.Zawinęć i śpiąć patyczkiem lub związać nitką .Obtoczyć w mace razowej pszennej i smażyć na goracym oleju podać z kaszami i warzywami
000_0406.jpg
 

Załączniki

  • 000_0406.jpg
    000_0406.jpg
    713 KB · Wyświetleń: 0
Lis 28, 2005
3,760
0
0
A na to to jeszcze nie wpadlam
cvety.gif
....... Margot, jestes wielka! Podoba mi sie ten przepis. Dawaj dalej
anbetung.gif
 

Doruśka

Member
Mar 28, 2006
5,233
0
0
hmmm przeraza mnie to płukanie:(( a j jak potem w palstry to poroić? czy jak placki sa to w takie placki zawijać??
 

Margot

Well-known member
Cze 24, 2005
16,676
517
113
Tak ,nie często jest u mnie sejtan ,przez to płukanie
icon_wink.gif
,ja mam je odrazu-te plastry bo sejtan przed gotowaniem rozklepuje w dłoni na cieniutki placuszek ,ale mozna kroić jak ktoś gotuje w całosci
Czasami widywałam -jak byłam jakiś czas w Warszawie taki sejtan gotowy w słoiku ,chyba czeski i nie pamiętam czy był w plastrach ,trzeba zobaczyć w sklepach ze ,,zdrową żywnoscią"-ja takich sklepów w pobliżu nie mam
 
Lis 28, 2005
3,760
0
0
A jak to jest z kupnem sejtanu w Polsce? Wogole mozna to gdzies dostac, czy raczej nie ma szans?

W niektorych potrawach, mysle, ze seitam mozna zastapic tofu, albo grzybami, czy czyms innym. Oczywiscie smak bedzie troche inny. Na przyklad, mielone spokojnie mozna zrobic z tofu, a te zawijaki, mozna sprobowac z duzych boczniakow.
 

Aniq

Member
Maj 5, 2007
2,734
0
0
Czy ktoś mi może powiedzieć, jak smakuje ten sejtan? I czy to w ogóle ma smak?

Od lat przymierzam się, zeby go zrobić, tylko zniechęca mnie przekonanie,że to jest jak bezsmakowa guma, to po co mam tyle się męczyć płukaniem, itp
 

Pinkberry

Member
Lut 17, 2008
309
0
0
Więc tak: można kupić w sklepie, w różnej formie, w słoiku, jako bryłkę i w plastrach.

Smak ma, ale wszystko zależy od tego, jak go przyprawisz, i za to go uwielbiam :D Sam seitan, podgotowany w rosole i obsmażony w panierce smakuje jak nuggetsy z mcdonalda i to jest chyba odpowiedź najbliższa temu, o co pytałaś Aniq. Ze względu na formę i konsystencję jest uniwersalny jako zamiennik mięsa w daniach jak te tutaj zrazy, zamiast rybnych czy kurczakowych. Jest przepyszny z grilla, obmarynowany wstępnie w czymkolwiek bądź.

Płukanie wcale tak długo nie trwa i małe dzieci uwielbiają to robić, więc można je zatrudnić :D

Po zrobieniu i podgotowaniu kroi się na kawałki, ale jak chcę kotlet, to zwyczajnie rozbijam tłuczkiem do mięsa i tyle
icon_smile.gif
 

Aniq

Member
Maj 5, 2007
2,734
0
0
Dzięki Dziewczyny - na Was zawsze można liczyć jesli chodzi i smaki i nie tylko !
icon_smile.gif


Nie chcę kupować, skoro mogę sama zrobić. I pewnie jutro się za to wezmę.
Mam od dawna ksiązkę B. Cyran, wiele potraw z niej gotowałam, tylko do sejtanu podchodziłam zawsze jak pies do jeża ;)

Chyba dlatego, ze mi się w ogóle w głowie nie mieściło, że coś takiego się uda. Magia i tyle
icon_smile.gif