Francuskie trójkąciki

Paulinka

Member
Wrz 18, 2004
4,774
0
0
składniki
1 op. mrożonego ciasta francuskiego (wymiary 30 x 40)
3 jabłka
lub:
brzoskwinie z puszki
ananasy z puszki
12 śliwek
konfitura wiśniowa
masa twarożkowa
masa orzechowa
1 tabliczka czekolady

sposób przygotowania
Ciasto francuskie rozmrażać 2 h, stopniowo rozwijając. Następnie pokroić na kwadraciki o wymiarach 5 x 5. Jabłka pokroić na osiem plasterków, a każdy plasterek w poprzek na pół (śliwki pokroić na 4 kawałki, czekoladę na 1/2 kostki). Na każdy kawałek nakładać kawałek owoca lub łyżeczkę masy i zlepić po przekątnej (jeśli ciasto nie chce się lepić, należy zwilżyć krawędź odrobinką wody). Tak powstałe trójkąciki przełożyć na wyłożoną folią blaszkę i piec 30 min w temp. 125 st. Następnie ostudzić i posypać grubo cukrem pudrem.
 

Paulinka

Member
Wrz 18, 2004
4,774
0
0
odgrzebuję przepis żeby zdjęcie wkleić
icon_smile.gif


tylko że tu są kwadraciki ;)

sru6cq.png
 

Caritka

Member
Mar 14, 2005
10,541
0
36
Zrobilam wedlug Twojego pomyslu, Paulinko....
Pocielam ciasto na kwadraciki, nadzialam czekolada z chrupkami, nutella i marmolada o smaku sliwkowo-cynamonowym...
Wyszly bardzo smaczne.....
Bardzo szybkie w przygotowaniu...- no moze troche trzeba sie bawic z tym lepieniem, ale ogolnie rzecz biorac -
- w pol godziny bylo gotowe i wiekszosc zniknela z talerza....
To moje dzielo

ciastka_francuskie_z_nutella.JPG



EDIT:
Poprawilam zdjecie, bo zniknelo i wywalilam wszystkie emotki, bo "zmienily sie" na literki i post byl troche nieczytelny.
 

Załączniki

  • ciastka_francuskie_z_nutella.JPG
    ciastka_francuskie_z_nutella.JPG
    113.3 KB · Wyświetleń: 0
Ostatnią edycję dokonał moderator:

sylwia18

Member
Wrz 24, 2005
3,577
0
0
o kurcze ale mi ślina pociekła :lol: przepięknie to wygląda :!:
 

Caritka

Member
Mar 14, 2005
10,541
0
36
Pulchne wyszly, to prawda....
icon_smile.gif
Jak sie piekly, to myslalam, ze eksploduja :roll: Tak strasznie pecznialy :mrgreen:- normalnie sie balam :dump: :mrgreen:

A w ogole, to.... przed chwila wrocilam ze sklepu i dokupilam ciasto francuskie 8) :cheers: :cheers: :cheers:
Jutro tez trzeba miec cos do kawy, co nie? :lol: :lol: :lol:
 

Katee

Member
Lut 1, 2007
84
0
0
Kupujemy ciasto francuskie (np. FROSTA - prostokąty).
Rozmrażamy do temperatury pokojowej.
Dzielimy na kwadraciki, do srodka kładziemy łyzkę ulubionych konfitur, owoców. Dodałam jeszcze pokruszoną białą czekoladę.
Sklejamy przeciwległe rogi.
Smarujemy jajkiem.
Wykładamy na blaszkę wyłożoną papierem i posypaną maką.
Piekarnik 210 C - ok. 15 min.
 

Załączniki

  • 1.JPG
    1.JPG
    343.4 KB · Wyświetleń: 0
  • 20.JPG
    20.JPG
    495.8 KB · Wyświetleń: 0
  • 3.JPG
    3.JPG
    354.5 KB · Wyświetleń: 0

kermidt

Moderator
Członek ekipy
Wrz 17, 2004
44,979
4
0
a zeby nie lepic lepiej robic tzw. koperty.
Ciasto w trakcie pieczenia robi sie sztywne i zachowuje ksztalt. I lepic nie trzeba i nic nie wycieknie.
 

MMMK3

Member
Mar 30, 2007
418
0
0
kermidt @ 30 Aug 2007 napisał:
index.php?act=findpost&pid=572579a zeby nie lepic lepiej robic tzw. koperty.
Ciasto w trakcie pieczenia robi sie sztywne i zachowuje ksztalt. I lepic nie trzeba i nic nie wycieknie.
No właśnie, ciekawa jestem jak robic tzw kopertki? Chciałabym zrobić jakieś z brzoskwiniami - właśnie dzisiaj nabyłam 2 rolki ciasta świeżego w Biedronce. Smaruje się to później żółtkiem? Nigdy nie robiłam nic słodkiego z francuskiego ciasta (a schab nie wyszedł mi rewelacyjnie - wolałam go przemilczeć )
icon_redface.gif
 

Ilona

Moderator
Paź 10, 2004
37,718
1
0
Czy z ciasta francuskiego wyjdą rogaliki
icon_question.gif
icon_question.gif
icon_question.gif
 

Cinka

Member
Maj 5, 2006
30,543
12
38
O ile dobrze pamiętam to jadłam kiedyś u koleżanki rogaliki z ciasta francuskiego mrożonego. Były bardzo smaczne.
 

inga_xx

Member
Maj 19, 2007
1,500
0
0
smialo mozna robic. w zeszlym tygodniu pieklam rogaliki z francuskiego ciasta z powidlami rabarbarowo-truskawkowymi (moje ulubione
lecker.gif
) i wyszly pycha.
 

Ilona

Moderator
Paź 10, 2004
37,718
1
0
anbetung.gif


A jak wyglada sprawa z ich rosnieciem??
Nie rozwalaja sie??
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

inga_xx

Member
Maj 19, 2007
1,500
0
0
tak jak w przypadku ciasteczek torche podrosna. no ale oczywiscie nie tak jak drozdzowe. rozwalac sie nie rozwalaly, tylko marmolada solidna musi byc, a nie jakas rozwodniona paciaja, jaka mi dzis tata kupil do piernika
dump.gif

a ja nastepnym razem sprobuje zrobic z budyniem.
 

imp_act

Member
Maj 12, 2007
3,009
0
0
Szukałam przepisu na ciastka francuskie i natknęłam się na Twój pomysł Paulinko
icon_smile.gif
. Co za olśnienie, można mieć pyszne domowe ciastka francuskie w tak szybki i łatwy sposób.
Zrobiłam z dwóch ciast, jedną porcję z brzoskwiniami, a drugą ze śliwkami ze słodkiej zalewy. Nadzienia posypałam cukrem waniliowym dla aromatu, a po upieczeniu popudrowałam. Aha, składałam kwadraty po przekątnej, inaczej niż w przepisie.
Przepis na stałe u mnie zagości, ciastka są dużo smaczniejsze od kupnych i na pewno zawsze wspaniale wyjdą. Dziękuję Paulinko
cvety.gif


francuz1.jpg

francuz2.jpg
 

Załączniki

  • francuz1.jpg
    francuz1.jpg
    36.7 KB · Wyświetleń: 0
  • francuz2.jpg
    francuz2.jpg
    32.5 KB · Wyświetleń: 0
Ostatnią edycję dokonał moderator:

laura

Member
Maj 16, 2007
922
0
0
Kupowalam w Lidlu ciasto francuskie.Robilam koperty z bydyniem,owocami.Pyszne i naprawde szybkie, hmm...tylko ten okropny zapach podczas pieczenia . Nie wiem,moze sprobowac z innego zrodla
gruebel_2.gif
 

imp_act

Member
Maj 12, 2007
3,009
0
0
laura @ 10 Nov 2007 napisał:
index.php?act=findpost&pid=619878Kupowalam w Lidlu ciasto francuskie.Robilam koperty z bydyniem,owocami.Pyszne i naprawde szybkie, hmm...tylko ten okropny zapach podczas pieczenia . Nie wiem,moze sprobowac z innego zrodla
gruebel_2.gif
Dopiero po Twoim poście zwróciłam na to uwagę i faktycznie masz rację. Pierwsze ciastka były pieczone z ciasta z Lidla i zapach podczas pieczenia był bardzo drażniący. Teraz piekłam z ciasta z Netto i zapach był zupełnie inny, bardzo przyjemny, pachniało bardzo smakowicie-ciasteczkowo. Chyba jednak coś w tym jest i możesz spróbować ciasta z innego źródła.
 

laura

Member
Maj 16, 2007
922
0
0
Hmm...a jednak z tym ciastem jest cos nie tak
gruebel_2.gif
.