Piętrowy sernik z malinami i białą czekoladą

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,381
3,662
113
Piętrowy sernik z malinami i białą czekoladą

Źródło przepisu:
http://www.epicurious.com/recipes/food/views/104844
Tłumaczenie - Dziunia
anbetung.gif
cvety.gif
, konsultacje - Tatter
anbetung.gif
cvety.gif
icon_smile.gif


Składniki:
na spód:
250 g czekoladowych herbatników, drobno pokruszonych
6 łyżek- 85 g rozpuszczonego masła

na nadzienie:
1 opakowanie 336 g mrożonych malin, rozmrożonych, rozgniecionych i odsączonych - sok zachować * ( do ciasta potrzeba 1/2 szklanki przetartego malinowego musu)
168 g białej czekolady w kawałkach
896 g sera kremowego o temperaturze pokojowej
1 1/3 szklanki cukru
2 łyżki mąki
4 duże jaja
2 łyżki śmietany kremowej
2 łyżeczki ekstraktu waniliowego
1/2 łyżeczki ekstraktu migdałowego
wiórki z białej czekolady - opcjonalnie

Wykonanie:
Piekarnik włączyć na 160*C.
Tortownicę o średnicy 23 cm, wysoką na 7 cm, wysmarować masłem. Owinąć formę z zewnątrz podwójnie folią aluminiową.
Zmiksować w malakserze ciastka dodając masło. Wsypać mieszankę do tortownicy i ugnieść formując brzeg do połowy wysokości formy. Piec ok. 8 minut, ostudzić.
Maliny przetrzeć przez sitko. Odmierzyć 1/2 szklanki puree na nadzienie. Czekoladę rozpuścić w kąpieli wodnej. Ser zmiksować z cukrem, dodać mąkę, jajka po jednym, śmietanę i wanilię. Odmierzyć 2 1/4 szklanki masy do mniejszej miski i wmieszać do niej czekoladę. 1/2 szklanki puree malinowego dodać do masy w większej misce, dodając ekstrakt migdałowy i wymieszać.
Masę malinową wylać na spód. Umieścić tortownicę w większej formie wlewając do niej tyle gorącej wody, żeby sięgała ok. 2,5 cm wysokości. Piec ok. 50 minut, aż nadzienie będzie lekko ścięte pośrodku a brzegi się uniosą. Wyjąć formę z piekarnika, odstawić na 5 minut. Zaczynając od brzegów, wylewać delikatnie dookoła masę z czekoladą, wygładzić wierzch. Piec ok. 30 minut, aż będzie ścięte pośrodku. Wyjąć ostudzić i chłodzić w lodówce min. 4 godziny (można przygotować 2 dni wcześniej, trzymać przykryte w lodówce).
Delikatnie oddzielić ciasto od brzegów małym nożem. Wyłożyć na talerz i przybrać wiórkami z czekolady.


Moja wersja:
- tortownica o średnicy 24 cm
- 1 opakowanie ciastek Digestive ( 144 g) plus około 50 g roztopionego masła wyłącznie na spód tortownicy
Ciastek nie miksuję w malakserze, tylko rozgniatam wałkiem w torebce z grubszej folii ( mrożonkowej z Lidla). Trwa to moment, a odpada mycie malaksera.
icon_smile.gif
. Masło i czekoladę rozpuszczam w mikrofalówce.
- *1/2 szklanki musu ze świeżych malin, zmiksowanych z łyżeczką cukru i kilkoma kroplami soku z cytryny, a potem przetartych przez sitko
- 900 - 1000 g sera śmietankowego Delfiko
- 1 i 1/4 szklanki cukru
- zamiast ekstraktu migdałowego - Amaretto
- pieczenie metodą gazetową zamiast kąpieli wodnej ( 15 minut w 250 stopniach warstwa malinowa plus 50 minut w 160 stopniach obie warstwy).
Dokładny opis metody gazetowej:
https://www.cincin.cc/index.php?showtopic=14230

Sernik jest pyszny! Pachnący i kremowy.
mniam.gif

Polecam gorąco!
icon_smile.gif

sernik_z_malinami_i_bia___czekolad_.jpg

sernik_z_malinami_i_bia___czekolad_1.jpg

Brązowe plamki na serniku to okruszki z ciasteczkowego spodu...
 

Załączniki

  • sernik_z_malinami_i_bia___czekolad_.jpg
    sernik_z_malinami_i_bia___czekolad_.jpg
    20.7 KB · Wyświetleń: 6
  • sernik_z_malinami_i_bia___czekolad_1.jpg
    sernik_z_malinami_i_bia___czekolad_1.jpg
    18.8 KB · Wyświetleń: 6
Ostatnią edycję dokonał moderator:

alice

Member
Wrz 13, 2004
857
0
0
O rany. Joanno, a Ty znowu sernik wypatrzyłaś gdzies cudowny. Koniecznie musze go wypróbować. W najbliższy weekend.
 

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,381
3,662
113
Róbcie dziewczyny, róbcie, bo warto.
icon_smile.gif
Można jeszcze kupić piękne jesienne maliny...
icon_smile.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Hiena

Member
Maj 6, 2005
13,652
0
0
Nie rozumiem. Nie rozumiem.
Czytam już na głos i dalej nie rozumiem.
icon_redface.gif

Od momentu kiedy mam puree z malin. Dzielę mase serową na czesci, do jednej daję czekoladę, do drugiej dodaję maliny? I ten z ser z malinami jest masą malinową czy tez jest to czesc pozostała z oddzielonego puree malinowego? A może chodzi o zmieszanie malin z czekolada? Co z sokiem z malin? Uzywa sie go do tego ciasta?
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

sylwia18

Member
Wrz 24, 2005
3,577
0
0
Hiena @ 18 Sep 2007 napisał:
index.php?act=findpost&pid=585178Nie rozumiem. Nie rozumiem.
Czytam już na głos i dalej nie rozumiem.
icon_redface.gif

Od momentu kiedy mam puree z malin. Dzielę mase serową na czesci, do jednej daję czekoladę, do drugiej dodaję maliny? I ten z ser z malinami jest masą malinową czy tez jest to czesc pozostała z oddzielonego puree malinowego? A może chodzi o zmieszanie malin z czekolada? Co z sokiem z malin? Uzywa sie go do tego ciasta?
dokładnie
icon_smile.gif
przynajmniej tak to rozumiem
icon_lol.gif
 

Hiena

Member
Maj 6, 2005
13,652
0
0
acha
icon_redface.gif

Bo mi nie pasowało. 336g malin to wiecej niz szklanka i kiedy zuzywam tylko 1/2 szklanki do ciasta to zostaje ich jeszcze troche.
Dzieki.
 

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,381
3,662
113
Hieno, miałam te same wątpliwości co Ty, stąd konsultacja Tatter...
icon_smile.gif

Doszłyśmy obie do wniosku, że pozostałą część malin ( z sokiem
icon_wink.gif
) przeznaczamy na kolejny sernik....
icon_smile.gif


Podejrzewam, że 336 g ( w oryginale 12 uncji) to waga najmniejszego dostępnego w handlu opakowania mrożonych malin.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,381
3,662
113
sernik_z_malinami_i_gorzk__czekolad_.jpg

sernik_z_malinami_i_gorzk__czekolad_1.jpg

Nie byłabym sobą, gdybym nie próbowała robić różnych wersji tego samego ciasta.
icon_smile.gif

Tu - wersja z gorzką czekoladą.
Nie muszę chyba dodawać, że przepyszna....
icon_smile.gif
mniam.gif
 

Załączniki

  • sernik_z_malinami_i_gorzk__czekolad_.jpg
    sernik_z_malinami_i_gorzk__czekolad_.jpg
    26.7 KB · Wyświetleń: 2
  • sernik_z_malinami_i_gorzk__czekolad_1.jpg
    sernik_z_malinami_i_gorzk__czekolad_1.jpg
    23.1 KB · Wyświetleń: 2
Ostatnią edycję dokonał moderator:

sylwia18

Member
Wrz 24, 2005
3,577
0
0
Ostatnią edycję dokonał moderator:

alice

Member
Wrz 13, 2004
857
0
0
Też piekłam wczoraj ten sernik.
Oryginalny, przepyszny. Joanno jeszcze raz dziękuję Tobie za wynajdowanie tak pysznych przepisów na serniki. One otworzyły nową epokę w pieczeniu serników. W życiu bym nie przypuszczała, że serniki moga mieć takie smaki....
Widze że piekłaś tylko warstwę malinową ? Też sie nad tym zastanawiałam (na wierzch może budyń na soku malinowym?).
Zastanawiam się też nad dodaniem większej ilości malin (jeszcze bardziej malinowy sernik... ale czy wyjdzie ?)
 

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,381
3,662
113
alice @ 24 Sep 2007 napisał:
index.php?act=findpost&pid=589169Widze że piekłaś tylko warstwę malinową ? Też sie nad tym zastanawiałam (na wierzch może budyń na soku malinowym?).
Zastanawiam się też nad dodaniem większej ilości malin (jeszcze bardziej malinowy sernik... ale czy wyjdzie ?)
Bardzo się cieszę, że Ci smakował. Zawsze lubiłam serniki, ale dopiero przepisy znalezione na Izbushce spowodowały, że ciasta te stały się moim ulubionym cukierniczym "poligonem doświadczalnym"... Ciekawy przepis na sernik wyłowię nawet z tekstu w języku, którym nie władam...
icon_wink.gif

Na szczęście mam w domu zdeklarowanych sernikożerców....
icon_wink.gif


Tym razem też piekłam dwie warstwy - na dole jest czekoladowa ( z gorzką czekoladą), na górze malinowa. Może na tych zdjęciach będzie to lepiej widoczne:
sernik_z_malinami_i_gorzk__czekolad_4.jpg

sernik_z_malinami_i_gorzk__czekolad_5.jpg


Świetnie się razem komponują. Ja dałam dużo czekolady ( około 170 g), ale spokojnie można dać połowę mniej. Wydaje mi się, że można dodać trochę więcej malin, ale pod warunkiem, że masa malinowa będzie stanowić wierzchnią warstwę, bo na spód może się okazać zbyt rzadka. Może przydałaby się wtedy dodatkowa płaska łyżka mąki?
icon_smile.gif
Wg mnie budyń nie bardzo pasuje do tego ciasta, ale to kwestia gustu.
icon_smile.gif

Z malinami ( i poziomkami) robiłam też wersję pasiastą torcika serowego, czyli sernika gazetowego. Również była bardzo smaczna :
https://www.cincin.cc/index.php?showtopic=1...mp;#entry535214
 

Załączniki

  • sernik_z_malinami_i_gorzk__czekolad_4.jpg
    sernik_z_malinami_i_gorzk__czekolad_4.jpg
    29.3 KB · Wyświetleń: 2
  • sernik_z_malinami_i_gorzk__czekolad_5.jpg
    sernik_z_malinami_i_gorzk__czekolad_5.jpg
    31.4 KB · Wyświetleń: 2
Ostatnią edycję dokonał moderator:

alice

Member
Wrz 13, 2004
857
0
0
Joanna @ 24 Sep 2007 napisał:
index.php?act=findpost&pid=589181Tym razem też piekłam dwie warstwy - na dole jest czekoladowa ( z gorzką czekoladą), na górze malinowa. Może na tych zdjęciach będzie to lepiej widoczne:
Aaaa..... a ja jakoś "nie dopatrzyłam" sie i myślałam że ta warstwa czekoladowa to spód z ciasteczek
icon_redface.gif
(a przecież grubośc warstwy wskazuje na coś zupełnie innego....)
icon_redface.gif