Muffinki z masla orzechowego

kermidt

Moderator
Członek ekipy
Wrz 17, 2004
44,979
4
0
IMG_1051c.jpg

1 szkl maki
1 lyzka proszku do pieczenia (polskie proszki sa mocniejsze powinna wystarczyc polowa)
1/2 lyzeczki sody

Suche skladniki w/w wymieszac razem i odstawic.

1 szkl masla orzechowego
1/4 szkl oleju
1 jajko
1/2 szkl cukru brazowego (drobny)
1 szkl mleka

do nadzienia
2 lyzki dzemu
2 lyzki masla orzechowego

Jajko, maslo i olej zmiksowac do polaczenia. Dodac cukier i jeszcze dobrze ubic.
Ciagle miksujac stopniowo dodac mleko. Na koncu dodac suche skladniki i zamieszac do polaczenia.
Forme muffinkowa wylozyc papilotkami. Do kazdej nalozyc troche ciasta, i 1/2 lyzeczki masla i 1/2 lyzeczki dzemu. Na wierzch znow ciasto.

Piec w nagrzanym piekarniku 400F (205C) 15 minut.
Po wyciagnieciu z pieca zostawic na 5 minut w formie, a pozniej wyjac i studzic na kratce.

Uwagi
Muffiny nie sa specjalnie slodkie. Raczej rodzaj buleczki na sniadanie niz deser.
Img_1052.jpg
Mozna mrozic, wiec nie szkodzi jak sie robi ilosci hurtowe.
IMG_1050d.jpg
 

Załączniki

  • IMG_1051c.jpg
    IMG_1051c.jpg
    67.7 KB · Wyświetleń: 1
  • Img_1052.jpg
    Img_1052.jpg
    71.1 KB · Wyświetleń: 1
  • IMG_1050d.jpg
    IMG_1050d.jpg
    61 KB · Wyświetleń: 1
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Mycha

Moderator
Mar 13, 2006
2,694
0
0
Bardzo fajny przepis,wlasnie mi maslo zalega i nikt sie nie chce nad nim zlitowac
icon_smile.gif

Myslisz ,ze zamiast mleka moge dac zwykla wode(tak robie przy muffinach z tym co masz pod reka i wychodza) jakos mleko sojowe nie podchodzi mi
icon_sad.gif
 

kermidt

Moderator
Członek ekipy
Wrz 17, 2004
44,979
4
0
:
icon_redface.gif
Przepraszam, nie odpowiedzialam, ale przepisy w dziale slodkosci tak szybko spadaja na dol strony, nie zauwazylam.
Nigdy nie zamienialam mleka na wode. Zawsze mleko sojowe/ryzowe/migdalowe.
Budyn i ciasta drozdzowe najlepiej wychodza z sojowym, nalesniki z ryzowym.
Nie wiem Mycho co Ci doradzic.
Ale jesli bys szukala szybkiego deseru to stanowczo lepsze od muffin jest to. Muffiny sa typem innej buleczki sniadaniowej. Natomiast krajanke zrobiona na kruchym ciescie musze zamykac, a klucz polykac lub wrzucac do studzienki sciekowej.
icon_redface.gif
Jak ktos lubi maslo i czekolade polecam.
 

Mycha

Moderator
Mar 13, 2006
2,694
0
0
No widzisz ,Ker a ja tez nie zauwazylam odpowiedzi( nie zagladam juz prawie od 40-stu dni do slodkosci zeby mnie nie kusily) . Bardzo Ci dziekuje za link ,wyprobuje z pewnoscia a Max bedzie szczesliwy.Szkoda tylko,ze maslo jakos zniklo
icon_redface.gif
nic to, kupie nowe.
Bardzo dziekuje
cvety.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator: