Rogaliki drożdżowe z marmoladą!!

orelia

Member
Cze 25, 2007
3,049
0
0
ROGALIKI DROŻDŻOWE

3 szklanki mąki
10 dag drożdży
1 jajko
1 szklanka mleka
5 dag tłuszczu ( margaryna może być )
2 łyżki cukru
2 łyżeczki cukru do rozczynu
1 łyżeczka cukru waniliowego
Marmolada twarda lub konfitura o konsystencji zwartej

Z mleka, drożdży i cukru zrobić rozczyn i odstawić w ciepłe miejsce do wyrośnięcia. Dodać do reszty składników, wyrobić jakieś 20 minut i rozwałkować na okrąg i radełkiem pokroić, na każdy trójkąt nałozyć marmoladę i zwijać w rogale! Posmarować kwaśną śmietaną i piec w 180 stopniach przez 20-25 minut aż się zarumienią! Posypać cukrem pudrem!! Najlepsze na ciepło ale dobre również na drugie śniadanie do szkoły lub pracy!
SMACZNEGO

P.S. Ja zawsze ciasto dzielę na pół i z każdej połówki wałkuję okrąg który potem kroje na 8 części i tym sposobem zawsze mam 16 pysznych rogalików!
 

Załączniki

  • CIMG0184.JPG
    CIMG0184.JPG
    1,007.7 KB · Wyświetleń: 0
Ostatnią edycję dokonał moderator:

mirabbelka

Moderator
Członek ekipy
Gru 22, 2004
5,066
434
83
rzeczywiscie bardzo apetyczne
mniam.gif

tak sobie mysle jednak, czy ten przepis nie powinien znalezc sie w slodkich, kolo innych rogalikow
gruebel_2.gif
 

sylwia18

Member
Wrz 24, 2005
3,577
0
0
Orelio piękne zdjęcie
icon_biggrin.gif
Uwielbiam jagodzianki, więc w przyszłym tygodniu na pewno się o nie postaram
icon_smile.gif
 

t_inka1

Member
Sie 10, 2009
3
0
0
Robiłam te pyszne rogaliki juz 3 raz, robie troche z nutella, bo takie wolą dzieci, i niestety za kazdym razem nutella wypływa z rogalików. Dolaczego? wszystko dobrze staram sie zaklejać. Te do ktorych daje marmolade, są okey. Jak je zrobic by nutella trzymała sie wewnątrz?


P.S. To moj pierwszy post na forum. Jestem nowa. Pozdrawiam
 

Moniak

Well-known member
Wrz 19, 2004
15,891
212
63
Właśnie zrobiłam z bardzo podobnego przepisu: tylko zamiast 3 szkl. jest 0,5 kg mąki. Wyszło mi 32 rogaliki, ale sie nie bardzo przykładałam, bo zaraz na początku rozwaliłam sobie palec, więc nie mogłam bardzo je dopracowywać. A, i robiłam ciasto w maszynie. Było dosyć rzadkie, ale rosło jak szalone, choć miałam tylko trochę więcej niż 5 dag drożdży.
 

Moniak

Well-known member
Wrz 19, 2004
15,891
212
63
I właśnie odbyła się konsumpcja - pyszne są. Z konfiturą różaną robiłam bo trzeba było otwartą zutylizować. ale mąż twierdzi, że z budyniem byłyby lepsze. Następnym razem
icon_smile.gif