Devil's Food Cake

ewena

Member
Paź 26, 2007
1,394
0
0
Devil's Food Cake

100g masła
225ml mleka
1 łyżka soku z cytryny
225g mąki
1 łyżeczka sody
50g kakao
250g cukru(golden custer)
3 jajka

250g czekolady deserowej
3 łyżki cukru
280ml kwaśnej śmietany

Podgrzać piekarnik do 180st, wysmarować dwie 20,5cm foremki do sandwicha masłem.

Do mleka dodać sok z cytryny(lub ocet), pozostawić na 5 minut. Mąkę, kakao i sodę wymieszać.

Utrzeć masło z połową cukru do białości. Stopniowo dodawać jajka oraz resztę cukru. Dodać kwaśne mleko i porcjami mąkę z kakao i sodą.

Napełnić foremki ciastem. Wyrównać wierzch. Piec 30min.

Po upieczeniu pozostawić w foremkach na 10min, po czym wyjąć i pozostawić do ostygniecia.

Rozpuścić czekoladę. Wymieszać z cukrem i śmietaną.

Każdy placek przekroić na pół, tak aby powstały 4 części. Posmarować pierwszą część 1/4 masy, przykryć drugą. Czynność powtarzać. Wierzchni placek posmarować ostatnią częścią masy.


Przepis pochodzi z książki "Great Cakes"

Zdj_cie032.jpg

Upiekłam to ciasto w keksówkach, w oryginale mają być dwie "sandwich tins" chyba okrągłe(nie bylo niestety zdjęcia). Wtedy oba placki kroimy i smarujemy piętrowo, tak aby powstał jeden placek. Mi wyszły za bardzo z górką, więc zrobiłam z tego dwa placki. Ciasto jest bardzo dobre, wilgotne i znacznie ciemniejsze niż na zdjęciu:).
 

Załączniki

  • Zdj_cie032.jpg
    Zdj_cie032.jpg
    946.9 KB · Wyświetleń: 2

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,382
3,669
113
Wygląda na bardzo smaczne.....
mniam.gif
 

ewena

Member
Paź 26, 2007
1,394
0
0
No a mnie skusiło
icon_mrgreen.gif
...i chociaż końcówki od miksera na nim połamałam, to nie ma tego złego
icon_mrgreen.gif
...od dziś mam nowy, porządny tym razem, mikser...i może dam się dziś skusić drugi raz?
lecker.gif
 

alice

Member
Wrz 13, 2004
857
0
0
A ja mam pytanie. Czy ono jest takie jak murzynek, czy bardziej może puszyste, bardziej suche czy raczej wilgotne?
 

ewena

Member
Paź 26, 2007
1,394
0
0
Jest o niebo lepsze od murzynka
icon_mrgreen.gif
Zdecydowanie bardziej puszyste, wilgotne, pycha. Prawdopodobnie zrezygnuję już z pieczenia murzynków, których się w moim życiu trochę napiekłam, bo jednak te czekoladowe są zdecydowanie lepsze a niewiele droższe i nie ma z nimi za dużo roboty... a przed kompem właśnie stoi talerzyk, po kolejnym czekoladowym, które się wprost rozpływa w ustach
mniam.gif
 

jolie

Member
Lut 25, 2009
1
0
0
Jestem zachwycona!!!! to jest pierwsze ciasto , które wyszło mi bez zakalca!!! Jestem kulinarnym głąbem więc tym bardziej sie ciesze!!! Serdecznie dziekuję za przepis
icon_smile.gif