Chleb mleczny / maszynowy/

Linn

Member
Wrz 17, 2004
8,842
0
0
CHLEB MLECZNY / maszynowy /
/ bez jajek, bez masla /

Pane_al_latte.jpg

Ma neutralny smak: doskonaly np. z dzemem pomaranczowym, ale takze z wedlina, zoltym serem, serkami do smarowania pieczywa.

Przepis oryginalny / wg Cindy z www.coquinaria.it /
300 g mleka pelnego
75 g oleju
50 g cukru
10 g soli
400 g maki pszennej
180 g semoliny
20 g swiezych drozdzy
Maszyna Bifinett, program numer 1, wielkosc 750 g, czas programu 3:20, stopien wypieczenia najwyzszy
W czasie rosniecia nalezy dwukrotnie posmarowac wierzch mlekiem.

MOJA WERSJA:
Upieklam ten chleb przystosowujac ilosc skladnikow do maszyny Princess 1936 / zmniejszajac wszystko o 10% /.

270 ml mleka pelnotlustego
68 g oleju / uzylam oleju slonecznikowego /
360 g maki pszennej
162 g di semoliny / mialkiej /
15 g swiezych drozdzy
45 g cukru
8 g soli

Maszyna Princess 1936
Program Basic 3:00
Stopien wypieczenia Dark
 

Załączniki

  • Pane_al_latte.jpg
    Pane_al_latte.jpg
    392.9 KB · Wyświetleń: 0

samanta

Member
Sie 19, 2007
16,197
1
0
Linn, co mogę dać zamiast semoliny? Nie mam na nią szans a chlebek aż miło, muszę go upiec. I maszyna moja taka jak w przepisie: biffinet.
 

Linn

Member
Wrz 17, 2004
8,842
0
0
Sprobuj dac zamiast semoliny make chlebowa. Nie bedzie to to samo, ale warto zaryzykowac. Chleb jest naprawde dobry: taki wlasnie pamietam z Polski / mozna go zreszta upiec takze w keksowce /.
Ja zmniejszylam ilosc drozdzy o 25%: te 20 g z przepisu oryginalnego to, moim zdaniem, za duzo.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

samanta

Member
Sie 19, 2007
16,197
1
0
Dziękuję bardzo za szybką odpowiedź. Spróbuję coś pokombinować a swoją drogą też poszperam za semoliną w wielu przepisach występuje.A chlebek jak malowany!
 

Linn

Member
Wrz 17, 2004
8,842
0
0
Ta skorka to takze zasluga "malowania" mlekiem. Bez niego bylaby jasniejsza. Inne chleby pieke zwykle stosujac program French, ktory lepiej wypieka. Do tego chleba wystarcza Basic.
A przy okazji, moja maszyna jest tak dobra, ze... kupilam druga identyczna. Pierwsza polegla w czasie jednego z black outow. Na szczescie znalazlam w necie identyczna i sporo tansza od tej ze sklepu.