The Best Chocolate Cake in the World

ewena

Member
Paź 26, 2007
1,394
0
0
The Best Chocolate Cake in the World

Na ciasto:

200g czekolady deserowej
125g masła
8 jajek
200g drobnego cukru

Polewa i wiórki:

200g czekolady deserowej
75ml śmietany kremówki
25g masła

Czekoladę i masło rozpuszczamy, odstawiamy do podstygnięcia na kilka minut.

Zółtka ubijamy z cukrem do białości po czym dodajemy rozpuszczoną czekoladę. Oddzielnie ubijamy pianę z białek. Partiami dodajemy do nich jajeczno-czekoladową miksturę i delikatnie mieszamy. Wylewamy ciasto na okrągłą blaszkę tortową i wstawiamy do piekarnika nagrzanego do 180st. Pieczemy 1h i 15min. Otwieramy piekarnik i ciasto przykrywamy wilgotną ściereczka, aby opadło.

Połowę czekolady rozpuszczamy i przelewamy do pojemniczka po np. margarynie, zostawiamy w chłodnym miejscu aby stężała.

Resztę czekolady rozpuszczamy z masłem i mieszamy ze śmietanką. Polewą polewamy wyjęte z foremki ciasto. Po wystygnięciu polewy, ciasto posypujemy zrobionymi ostrym nożem lub skrobaczką do warzyw wiórkiami z czekolady.


Ciasto jest bardzo wilgotne i długo utrzymuję swą świeżość. Na zdjęciu jest trzydniowe, wygląda i smakuje jak tuż po upieczeniu. Zamiast wiórek z rozpuszczonej i stężałej czekolady, starłam twardą(mleczną) na tartce
icon_wink.gif

IMG_0053.JPG

Przepis z książki "Great Cakes"

Ps. Tego kawałka ze zdjęcia nikt nie chciał, bo "my nie chcemy takiego obfotografowanego"....zjadłam ja, dzisiaj, na czwarty dzień i...dziś smakowało mi najbardziej
icon_smile.gif
icon_wink.gif
 

Załączniki

  • IMG_0053.JPG
    IMG_0053.JPG
    3.6 MB · Wyświetleń: 0

Koffee

Member
Lip 26, 2007
1,341
0
0
Bardzo podobnie zrobiłam ostatnio "Ciasto czekoladowe bez mąki" - tylko masła o 25 g mniej, temperatura 150C/40 min. Reszta identycznie
icon_smile.gif
 

Koffee

Member
Lip 26, 2007
1,341
0
0
Myślę, że moje miało nieco delikatniejszą, bardziej musową konsystencję - ale smak zapewne ten sam, czyli pyszny
icon_smile.gif