Sernik Mokka z gruszkami Anusiaczka

yenulka

Member
Lis 16, 2004
4,354
1
0
SERNIK MOKKA Z GRUSZKAMI

Składniki:
27,5 dag masła
25 dag mąki
20 dag cukru
4 jajka
70 dag sera białego tłustego lub półtłustego
2 torebki kawy cappucino (małe saszetki, najlepiej śmietankowa lub waniliowa)
1 łyżka kakao czubata
łyżeczka proszku do pieczenia
szczypta soli
gruszki (najlepiej świeżę, ale mogą być też z puszki)


Najpierw robimy ciasto – 15 dag masła stopić, dodać kawę i wszystko razem wymieszać. Odstawić do przestygnięcia.
Mąkę przesiać, dodać 1 jajko, 10 dag cukru, sól i na koniec przestudzone masło z kawą. Zagnieść ciasto, podzielić na pół, jedną część schować do zamrażarki, druga wyłożyć na dno wysmarowanej masłem i wysypanej bułką tartą tortownicy (o średnicy ok. 26 cm).

Teraz masa serowa- ser zmielić dwa razy (można też dać ser który się kupuje mielony). Pozostałe masło stopić, przestudzić, dodać do sera, utrzeć. Dodać pozostały cukier, dodać żółtka, wszystko utrzeć na jednolitą masę. Białka ubić na sztywną pianę, delikatnie połączyć z serem. Całość wyłożyć na ciasto w tortownicy, wygładzić równo powierzchnie.

Na wierzch masy serowej wyłożyć gruszki, pokrojone w gruba kostkę lub 8-ki albo 16-stki, – jak kto woli. Na gruszki dajemy druga porcje ciasta – można rozkruszyć palcami, ja trę ciasto zmrożone w zamrażarce na tarce jarzynowej – wychodzą fajne wiórki.

Ciasto piec w temperaturze 180 st. przez ok. 60 minut.

Przepis pochodzi z internetu - mam go tak długo że już nawet nie pamiętam skąd go wziełam <!--emoid:mrgreen:--><!--endemo-->

pzdr
yenn
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

yenulka

Member
Lis 16, 2004
4,354
1
0
Anusiaczku, ja Cie bardzo przepraszam za moja niepamiec :mrgreen:

Ja go chyba mam jak jeszcze stron mniamowych nie bylo -pewnie na forum podawalas. lece poprawic temat :mrgreen:

Na swoje usprawiedliwienie mam, ze ja to ciasto kocham miloscia wielka :mrgreen:

pzdr
yenn
 

Anusiaczek

Member
Wrz 14, 2004
2,084
0
0
Bardzo się Yenulko cieszę, że Ci smakuje
To jeden z pierwszych przepisów jaki w ogóle na mniamie podałam 8)
 

margolcia

Member
Lis 9, 2004
2,019
0
36
Dziewczyny - a ile wagowo jest tego cappucino? Bo wiecie z tymi torebkami to różnie bywa: w jednej jest ....g a w drugiej .... A jeśli byście napisły ile dokładnie jest .... g (bo ma to na pewno jakieś znaczenie)
 

yenulka

Member
Lis 16, 2004
4,354
1
0
ja na oko :mrgreen:

ostatnio nie bylo malych torebek, kupilam w takiej duzej... najpierw dalam dwie czubate lyzki, po chwili zastanowienia walnelam jeszcze jedna :mrgreen:

pzdr
yenn
 

Johasia

Member
Wrz 14, 2004
11,744
0
0
Dziewczyny - a ile wagowo jest tego cappucino? Bo wiecie z tymi torebkami to różnie bywa: w jednej jest ....g a w drugiej .... A jeśli byście napisły ile dokładnie jest .... g (bo ma to na pewno jakieś znaczenie)
Ja skorzystałam z przepisu w wersji podanej na MniamMniamie i tam Anusiaczek podała, że 2 torebeczki cappuccino to inaczej 6 płaskich łyżek (a raczej odwrotnie ;) ).
icon_smile.gif
 

yenulka

Member
Lis 16, 2004
4,354
1
0
nie wiem o co chodzi z tym maslem nie rozpuszczonym - ja mam tak zapisane w zeszycie, jak podalam - nie mam zrodla ani autora zapisane, wiec pewnie pisalam z forum, a nie z Autorskich Stron, bo to juz zapisywalam. Co nie zmienia faktu ze ciasto jest przepyszne :mrgreen:

pzdr
yenn
 

yenulka

Member
Lis 16, 2004
4,354
1
0
widocznie zaszla jakas zmiana miedzy wersja ktora Anusiaczek podala na forum, a pomiedzy ta ktora wpisala potem do ksiazki Autorskiej. Dzieki temu masz dwie opcje i mozesz wybrac ta ktora Ci najbardziej pasuje - ja zawsze zapominam wyjac wczesniej maslo z lodowki, mam twarde jak kamien i szybciej mi jest je rozpuscic i przestudzic niz meczyc sie z jego ucieraniem

pzdr
yenn
 

Johasia

Member
Wrz 14, 2004
11,744
0
0
Zrobiłam wczoraj ten sernik w wersji czekoladowej, tzn. cappuccino zamieniłam na czekoladę w proszku (Nesquick). I zamiast normalnego twarogu do mielenia, użyłam gotowego twarożku Campiny.
Bardzo smakowite wyszło, bardziej chyba pod gust mniejszych dzieci, którym nie koniecznie kawa musi smakować.
I uwaga - lepsze po kilkunastu godzinach, gdy warstwy się przegryzły...
icon_smile.gif


Recenzja znajomego (do koleżanki):
- Kaśka, jadłaś ten sernik? To szybko próbuj, bo zaraz go nie będzie - obłędny jest. :shock:
:lol:
 

Miranda

Member
Lut 17, 2005
1,593
0
0
Właśnie zrobiłam, i mogę tylko potwierdzić, że jest świetna. Poza tym błyskawicznie się robi, pomijając czas pieczenia. Zrobiłam w keksówce, i to był błąd, ale to już nie wina ciasta, tylko tego, że taki młotek ze mnie.
Yenn, możesz w przepisie napisać, że trzeba dodać kakao i proszek do pieczenia? Bo w składnikach są, ale dalej już nie.
Anusiaczkowi dziękujemy za mokkę.
 

Miranda

Member
Lut 17, 2005
1,593
0
0
To ja Ci odpiszę, bo jestem na świeżo.
Blaszka powinna być z tych płaskich, na pewno nie keksówka. Rozmiarów niestety nie mogę podać, bo zrobiłam właśnie w keksówce.
Może się nie udać, jeśli twaróg będzie zbyt wilgotny, i jeśli nie dość ostrożnie wmiesza się ubitą pianę.
Zrobiłam ze świeżymi gruszkami i ten sposób polecam, z tych puszkowych może wypłynąć sok, a to chyba nie wpłynie dobrze na spodnią warstwę.
Mi nie opadł :mrgreen: